Az öltözködés nem csak a stílusunkról árulkodik, hiszen a ruha szimbólum, amely pontosan tükrözi a lelkiállapotunkat, de még a céljainkat is. Aki figyel az öltözéke sugallta üzenetekre, jobban eligazodhat a hétköznapok és a kapcsolatok útvesztőiben.

A szimbólumok értelmezésének atyja, Carl Gustav Jung svájci pszichológus és pszichiáter azt vallotta, hogy a szimbólumok eszközök az ember számára, hogy jobban megértse környezetét és önmagát. Takács Tibor asztrológus az öltözködés és a színárnyalatok szimbólumait csoportosította. Összeállításunkból most kiderül, hogy mit üzen a viselt ruhadarabunk. Sőt, még az is, hogy milyen hangulatban vagyunk.

Ruháink üzenete

Aki garbót visel, az adott napon nehezebben változtat. Hiszen biztonságra, állandóságra vágyik, ezért hajlamos megvédeni még azokat az elképzeléseit is, amelyek idejétmúltak. Mindennél fontosabb számára, hogy biztonságban érezze magát. Ha a pulóver, az ing hosszú ujjú, akkor viselője mindent megtesz azért, hogy jó teljesítményt nyújtson, és szimpatikusnak találják őt. Ha a blúz vagy a pulóver ujját felhúzzuk, és így tevékenykedünk a munkahelyünkön, azt üzenjük, hogy csak annak az elvárásainak akarunk megfelelni, akivel érzelmileg egy hullámhosszon vagyunk (lehet ez kolléga, főnök vagy üzletfél). A rövid ujjú blúzt/inget hordó személy nyitott a kapcsolatokra, beszélgetős kedvében van, és nem jelent problémát számára, ha a másik személy az övétől teljesen eltérő nézeteket vall. A kerek nyakú póló/pulóver arra utal, hogy viselője engedékeny, és szívesen meghallgat másokat. Ha például a főnökünk kerek nyakú pulóverben érkezik reggel, akkor bátran előadhatjuk a terveinket, mert vevő az ötleteinkre. Vicces kedvében lesz, és értékeli a humorunkat. Akin V kivágású pulóver feszül, azzal, jobb, ha nem állunk le vitázni, mert a ruhadarab szimbolikus jelentése ez: nem tűrök ellentmondást, az lesz, amit akarok.

Egy szoknya, egy nadrág

A nadrág a függetlenség, a szabadság jelképe, de azt is jelenti, hogy az a nő, aki felveszi, nem akar megfelelni mindenkinek, csak egy embernek. Viszont azt, hogy pontosan kinek, nem árulja el még a viselkedésével sem. A szoknya a kapcsolatteremtés szimbóluma. A bokáig érő szoknya azt jelképezi, hogy viselője harmóniában van önmagával. Zárt kapcsolatra vágyik. Ám, ha ez a hosszú szoknya akár hátul, akár oldalt vagy elől magasan felvágott, azt üzeni, hogy csak titkos kapcsolatra vagyunk készen, és ez a kapcsolat ilyen viseletben mindig be is jön. A térdig érő szoknya a céltudatosságot jelképezi. Aki ilyen szoknyába bújik, olyan kapcsolatokra akar szert tenni, amelyek segítségére vannak céljai elérésében. A miniszoknya az erotika megtestesítője, szexuális üzenet. Viselője csak szexet szeretne, semmi másra nem vágyik.

Kalap, a csábítás szimbóluma

A sál a nőiesség, az érzékenység jelképe. Akár férfi, akár nő viseli a sálat, és nem köti meg, azt üzeni: hódítani szeretne, és nyitott minden laza kapcsolatra. Élvezi az életet, az asztalbéli és az ágybeli örömöket. Ha megköti a sálat, módosul az üzenet: komoly viszonyra vágyik, szeretne tartozni valakihez, és szívesen összekötné vele az életét. Ha egy nő kalapot hord, akkor azt sugallja általa, hogy férfira van szüksége, és várja, hogy elcsábítsák. Ám ha sapkát nyom a fejébe, akkor már azt, hogy nem fogad el sem utasításokat, sem irányítást. És ha olyan személlyel találkozik, aki rangban felette áll, akkor megkérdőjelezi annak hatalmát. A kendő az alárendelődés jelképe. Az elmúlt években nyaranta nagy divat, hogy a férfiak is kendőt kötnek, ami jelképezi, hogy viselője szívesen enged a nő akaratának. Sőt, a macsó külsejű férfinak arra van szüksége, hogy a gyengébb nem irányítsa őt. A napszemüveg nem csak azt sugallja, hogy aki felteszi a szemére, az vágyakozik a napfényre, és óvni akarja a szemét, nehogy a sugarak kárt tegyenek benne. Mélyebb jelentése, hogy a napszemüveg viselőjének szüksége van társra, aki erősebb nála, mégsem szeretne az ő akaratának engedelmeskedni. Ha a napszemüveget feltoljuk a homlokunkra, vagy úgy viseljük, mint egy hajpántot, azt üzenjük, hogyha az érdekeink úgy kívánják, és hasznunk van belőle, akkor állunk azzal szóba, akivel éppen találkoztunk.

A színek hatása

  • Piros: Az öltözködésben az agresszió színe. Ha pirosat veszünk fel, a veszekedést aznap alighanem nehezen kerüljük el.
  • Rózsaszín: A szeretetéhség, gyengédségre vágyakozás árnyalata. Viselőjét könnyű zavarba hozni.
  • Narancssárga: A társaság középpontja szeretne lenni, és szexre vágyik.
  • Kék: A másoknak megfelelés, békére törekvés tónusa. Viselője aznap nem mutatja meg a valódi érzéseit, mintegy álarcot hord.
  • Zöld: A félénkség és a megbocsátás színe. Viselője bátortalan, mert fél a visszautasítástól, ezért várja, hogy őt szólítsák meg.
  • Lila: A misztika színe. Viselőjének annyira jók a megérzései, hogy szinte belelát mások veséjébe, kifürkészheti a titkaikat.
  • Fehér: A lelki és a szellemi tisztaság jelképe. Aki fehéret vesz föl, békességre törekszik.
  • Fekete: A hatalomvágy színe. Viselője meghatározó akar lenni mások életében.

Szöveg: Baranyai Éva
Fotó: SMAG

A cikket eredetileg a Nők Lapja Ezotéria 2022/01. lapszámában találjátok. 
A magazint keressétek az újságárusoknál!
Aktuális előfizetői ajánlatunkat a Magazin Centrum oldalán találjátok meg.