Mindannyian hosszú, dús szempillákra vágyunk. Ehhez egy jó spirál mellett pár jó tanácsra is szükségünk lehet. Összegyűjtöttünk minden tudnivalót a vitaminoktól a legkülönbözőbb formákig.

Az évek múlásával szempilláink világosabbá, vékonyabbá válhatnak, sőt akár ki is kophatnak, amitől szemünk kisebbnek, tekintetünk fáradtabbnak tűnhet. Szerencsére mindez megelőzhető, ha néhány pillaápoló praktikát beépítünk a mindennapos bőrápolási rituálénkba.

A legfontosabb lépés

Egyszerűnek hangzik, sokan mégis hajlamosak az esti sminklemosást elhanyagolni. Előfordul, hogy a lemosó a ludas, de érdemes ezt a lépést nagyon komolyan vennünk, mert a szempillaspirálban alvás kiszárítja és meg is töri a pillákat, amiből egyenesen következhet jó pár szál elvesztése is – hosszú távon pedig még többé. Gyengéd, de hatékony szemfestéklemosót használjunk – tejet, habot, micellás vizet vagy kétfázisú lemosót, utóbbit mindenképp, ha vízálló a spirálunk. A sminklemosóval jól átitatott vattakorongot helyezzük a szemünkre, tartsuk ott pár másodpercig, hogy feloldja a festéket, majd finoman töröljük át a szempillákat. De ne álljunk meg itt – a pillák alá helyezett félbehajtott vattakorongot ide-oda mozgatva tökéletesítsük a műveletet, addig törölgessük a területet, amíg csak festékes marad a vatta.

Regeneráló ápolás

A különböző szempillaápoló szérumok segíthetnek megelőzni a kiszáradást, töredezettséget. A spirálokhoz hasonló kiszerelésben érkeznek, és szemorvosok által tesztelt, érzékeny szemre is alkalmazható hidratáló összetevőket, fehérjéket, peptideket és vitaminokat tartalmaznak. De vehetünk a gyógynövényboltban, patikában E-vitamin tartalmú olajat is, ami szintén kiváló pillakondicionáló. Cseppentsük belőle fültisztító pálcára, és simítsuk végig a szálakat naponta kétszer (reggel sminkelés előtt, este sminklemosás után). A szempillák regenerálódása lassú folyamat, néhány nap alatt ne várjunk csodát, jó pár hétnyi, vagy inkább néhány hónapnyi kitartó kenegetés viszont meghozza a kívánt eredményt.

A látszat fontos

Amíg a gondos ápolás hatására várunk, addig is fenntarthatjuk a dús és hosszú szempillák látszatát egy jó spirállal – és az sem mindegy, hogyan visszük fel. Nemcsak a festék, de a kefe vastagsága, kialakítása, anyaga is befolyásolja az eredményt, így érdemes annak megfelelően választanunk, milyen összhatásra vágyunk. Általánosságban véve, ha a nagyon természetes, kevésbé megformált, inkább csak sötétített pillasor áll közel hozzánk, a „vizesebb” állagú festék és a ritkább, rövidebb sörtéjű kefe fogja ezt megadni nekünk. Ha pedig a drámai hatást keressük, a gazdagabb, krémesebb állag és a vastagabb kefe sűrű sörtékkel a befutó. Az egyenes szempillákra a különbözőképpen ívelt vagy hajlított kefék a leghatásosabbak. De egyes spirálok mindezekre rá is cáfolhatnak, úgyhogy igazán a tesztelés fogja eldönteni, megtaláltuk-e az igazit.

És hogyan vigyük fel? A kefét a pillák alatt, a tövektől vezessük végig úgy, hogy közben ide-oda mozgatjuk, ezzel minden oldalról beszínezzük a szálakat. De rá is pisloghatunk közben, hogy még jobban belesimuljanak a pillák a kefe sörtéibe. Érdemes enyhén rézsútosan, a külső szemzug felé irányítva végigvezetni a kefét, mert így a szem még vonzóbbnak, mandulavágásúnak tűnik majd.

Az alsó szempillákkal nem árt csínján bánni, ha spirálozásról van szó, ugyanis a pillák feketeségétől könnyen fáradtabbnak tűnhet a tekintet, különösen, ha amúgy is karikás a szem. Érdemes inkább csak a szem külső sarkában beszínezni a szálakat, és száraz szempillakefével átfésülni, hogy minél természetesebb legyen az összhatás.

+tipp: Ha véletlenül összekennénk a szemhéjunkat, cseppentsünk a fültisztítópálcára micellás vizet, és finoman simítsuk le a festékbakit.

A könnyezés sem akadály

A vízálló spirálok bombabiztos megoldást kínálnak, ha érzékeny és emiatt gyakran könnyezik a szemünk. És persze a különleges, meghitt események kötelező kellékei is, amikor előre borítékolhatjuk, hogy kicsordul néhány vagy sok könnycsepp. És mivel a vízállóság kicsit sem túlzás, akár strandoláskor is jól jöhetnek majd, mert még a víz alá merülve sem kell attól tartanunk, hogy végigfolyik a fekete festék az arcunkon. Azonban hosszú távú, minden napos használatra nem alkalmasak, mert vízhatlan formulájuk nem engedi levegőhöz jutni a pillákat, amik ezáltal kiszáradhatnak, töredezhetnek. Letisztítani pedig csak kétfázisú, olaj a vízben szemfestéklemosóval lehet a vízálló spirált, ezt lefekvés előtt mindenképp tegyük meg! 

Gurics Krisztina

Fotó: Getty Images