Szigszalagból készült bikini lenne a jövő divatja?

Nem az anyag újrahasznosításáról van szó.

A Black Tape Project nevű csapat az idei Miami Swim Weeken mutatta be legújabb, szó szerint csak ragadós műanyag szalagokból készült bikinikollekcióját – a magyar származású modell, Zita Vass segítségével– , ami nem csak az ott jelen lévő nézőket, hanem szinte az egész világot sokkolta. 

Joel Alvarez bevallása szerint amikor életében először, egy fotózáson azt a feladatot kapta, hogy tekerje körbe a modelleket szalaggal, azt sem tudta, mit csinál. Rövid idő alatt (feltehetően rengeteg gyakorlással) azonban mesteri szintre fejlesztette ezt az izzasztó tevékenységet, majd saját divatcéget is alapított – ez lett a Black Tape Project.

Ennél a munkánál maradtam, mert képes voltam meglátni azokat a vonalakat, amelyek a negatív terek létrehozásával előnyösen mutatnak a testen – ez pedig csalogatja a tekinteteket” – fogalmaz igencsak szakszerűen Alvarez. 

Szép küldetés, mi már csak arra lennénk kíváncsiak, hogy vajon kik számára és milyen alkalomra készülnek ezek a darabok… 

Modellek a Black Tape Project divatbemutatóján a Miami Swim Week rendezvényén 2022. július 15-én, Floridában – Fotó: Arun Nevader/Getty Images for Art Hearts Fashion

Nem szívesen gondolunk bele, hogy mit élhettek át a modellek, amikor később megszabadultak a divatbemutatón viselt öltözékeiktől… 

A magyar származású paymate, Zita Vass a Black Tape Project divatbemutatóján a Miami Swim Week rendezvényén 2022. július 15-én, Floridában – Fotó: Arun Nevader/Getty Images for Art Hearts Fashion

Mindenesetre a Black Tape Project által árult kilenc méter hosszú testszalag nagyjából 12 ezer forintnak megfelelő összegért megvásárolható – utána már csak az elérni kívánt „negatív tereket” szükséges megalkotni belőle testünkön! 

Az elsőnek politikai üzenete is volt

1946. július 5-én Párizs egyik strandján feltűnt egy kétrészes fürdőruha. Az aprócska viseletet Louis Réard francia divattervező készítette, a kreációt pedig Micheline Bernardini táncos mutatta be a nagyvilágnak. A nevét a Marshall-szigetek részét képező Bikini-atollról kapta, mivel Reard úgy gondolta, az ott végzett kísérleti atomrobbantásokhoz hasonló hatást válthat ki a férfiakból.

A Reard által tervezett ruha Jacques Heim ötletének továbbgondolása volt, aki két hónappal korábban mutatta be „a világ legkisebb fürdőruháját”, amit mérete miatt Atomnak (Atome) nevezett el. Ennek kettéhasításával alkotta meg saját változatát Reard, amelynek bemutatásához csak nehezen talált modellt. Végül Micheline Bernardinit bérelte fel, aki a Casino de Paris (sztriptíz)táncosnője volt.

A bikini 76 éve része a nők nyári ruhatárának, napjainkban pedig már saját ünnepe is van: a bikininapot minden évben július 5-én tartják. Ebben a cikkünkben a történelem 10 ikonikus bikinijének történetéről írtunk.

Kiemelt kép: Kaye Cox a Black Tape Project divatbemutatóján a Miami Swim Week rendezvényén 2022. július 15-én, Floridában – Fotó: Arun Nevader/Getty Images for Art Hearts Fashion