Kivenni egy menekülő édesanya kezéből a csecsemőjét, hogy pár percet pihenhessen.
Levenni egy fogyatékos emberről a tehetetlenség bélyegét, és önállósághoz segíteni.
Rávenni egy hajléktalan embert az intézményi ellátásra, krónikus betegségei kezelésére.
Megvenni nélkülöző gyerekek karácsonyi csomagját, tanfelszerelését.
Elvenni függő szülők felnőtt gyermekétől a meggyőződést, hogy ő a hibás, és kimondhatóvá tenni a fájdalmait.
Átvenni az ápolásra szoruló idős, beteg emberek és családjuk terheit.
Elővenni a máltai mentős lélekjelenlétet szolgálati időn kívül is.
Felvenni a műszakot a határon, több mint egy évvel a háború kitörése után is.
Bevenni a sikerben és közösségi élményben nem részesülő fiatalokat zenekarba, focicsapatba, a Jelenlét Pontok, a Máltai Játszóterek szabadidős programjaiba.
Figyelembe venni a segítő szakma legfrissebb tudományos eredményeit.
Összevenni és eljuttatni a segélyszállítmányt a földrengés, a folyamatos áramkimaradások, a tömegeket sújtó ivóvízhiány helyszíneire.
Észrevenni a sérült gyermeket nevelő szülők, az idegen országban új életet kezdők, a munkaerőpiacon hátrányt szenvedők megpróbáltatásait.
Emberszámba venni a méltóságuktól megfosztottakat. Segíteni kézbe venni az életüket.
Korántsem teljes lista arról, mi mindent lehet venni azért, hogy adjunk. Hogy mi mindent teszünk, ha veszünk.
Mert az odaadás nem más, mint részvétel, adni valójában azt jelenti: venni. Komolyan venni a másik ember szükségét, szívünkre venni a sorsát, részt venni az életében. A Magyar Máltai Szeretetszolgálatnak fő eszköze ez a részvétel, a jelenlét, a különféle szükséghelyzeteket megélő emberekkel való közvetlen, élő viszony. Ez a kapcsolat a kulcsa annak, hogy a segítség a legjobbkor a legjobb helyre érkezzen. A Máltai Szeretetszolgálat egyből segít a mindennapos nehézségekben és a sürgős vészhelyzetekben egyaránt: a fogyatékossággal élők, az idősek, a betegek, a hajléktalan, a szenvedélybeteg és a nélkülöző emberek, a rászoruló családok folyamatos szolgálata mellett a hirtelen fellépő válságokra is azonnal reagál, háború, természeti katasztrófák idején is az elsők között nyújt segítséget.
Segíteni csak jól szabad. A máltai szolgálat ezért professzionális, de nem gépies, személyes, de nem kizárólagos, gyors, de nem előkészítetlen. A Máltai Szeretetszolgálat intézményeiben – nappali melegedőkben, szállókon, fogyatékos- és idősotthonokban, napközikben, tanodákban, családok átmeneti otthonában, támogató szolgálatokban – a napi tizenötezer rászoruló emberről való gondoskodás mellett az elmúlt esztendőben 115 ezer ukrajnai menekült, a 2023. februári földrengés sújtotta szír és török területeken élő többezer polgár, és egyéb nemzetközi humanitárius programok révén több városnyi rászoruló ember kapott célzott segítséget a magyar Máltaiaktól. A Máltai Szeretetszolgálat egyből segít – mert mindig jelen van. Odaadással, részvétellel, szaktudással és emberséggel.
Ilyen mértékű és színvonalú segítő szolgálat nem működhetne tartósan a társadalom odaadása, tehát részvétele nélkül. A Magyar Máltai Szeretetszolgálat több mint harminc éve nem csak a rászorulók kiszámítható támasza, hanem megbízható közvetítője azon önkéntesek, jó szándékú emberek felajánlásainak, akik képességeiket és lehetőségeiket mások javára fordítanák. Akik adnak a magukéból azért, hogy máséból részt vegyenek. Akik tudják, mi mindent lehet venni az időnek, a figyelemnek, a segítő szándéknak – vagy az adónak – akár csak egyetlen százalékából.
Vegyél részt, adj egy részt te is! Kérünk, támogasd a Magyar Máltai Szeretetszolgálat munkáját személyi jövedelemadód 1%-ával, hogy egyből segíthessünk ott, ahol baj van.