A reggeli sietségtől még inkább nő a feszültség.

Sok panaszos, mondhatnám, félelemmel teli levél témája az otthoni tanulás. „Már abban elfáradok, hogy leültessem a gyereket, és elkezdjük!” 

Nagyon sokan írnak a gyerekek alvászavarai­ról. Bár már korábban beszéltünk az alvásról, visszatérek néhány rossz beidegződés tisztázásához.

Nem kevés család szenved a gyerekek alvási rituáléitól. A lefektetés körüli hercehurca (mondj még egy mesét, inni kérek, kimegyek pisilni, és így tovább) sok családban kimondottan drámai hangulatúvá teszi az estéket. Aztán jön a reggel, amikor persze sietni kell, akkor az ébresztéssel járó nehézségektől nő a feszültség. A nem alvásokról nem is beszélve. 

Sok levélben részletesen számolnak be a szülők arról, hogyan alakulnak az esti programok. Kétségtelen, hogy minden aggódó levél odafigyelésről árulkodik. Csak egy hiányzik szinte minden beszámolóból: a rendszeresség. 

A gondok persze számosak: egyedül nevelő szülők, két műszakban dolgozó családok, elváltak ezerféle helyzete, nagymamáknál alvó gyerekek – mind-mind más szituáció, más nevelési és alvási gondok. Igen: alvási gondok. Még egy hétvégi nagymamánál alvás is felborítja a rendet. (Persze, mert ott bent lehet maradni a nagyinál, szabad filmet nézni, vagy tovább fent maradni, stb.) Hát még, ha az elvált szülők gyerekei hol itt alszanak, hol ott. És még közbe is jöhet valami, amikor felborul a megbeszélt rendszer. Ha van egyáltalán.

Pedig a legszerencsésebb, ha lenne valami tartható, átlátható rendszeresség, és benne egységesség. Amit közösen kell megbeszélni és kialakítani.

Tovább olvasnál?
Ha érdekel a cikk folytatása, fizess elő csak 500 forintért, vagy regisztrálj, és 1 héten keresztül minden előfizetői tartalmat megnézhetsz.
Próbáld ki most kedvezményesen!
Az előfizetés ára az első hónapban csak 500 Ft, ezt követően 1490 Ft havonta. Ha van már előfizetésed, lépj be .