Lina Medina egy aprócska – a perui Andok legszegényebb tartományában fekvő –, Ticrapo nevű falucskában látta meg a napvilágot 1933. szeptember 23-án. Édesanyja, Victoria Losea házvezetőnő volt, édesapja, Tiburelo Medina ezüstművesként dolgozott. A kislány mindennapjai nem sokban különböztek kortásaiétól – látszólag legalábbis.
Ötéves kora körül azonban a szülei egyszer csak arra figyeltek fel, hogy Lina hasa feltűnően dudorodik. Egy hónap múlva, azok után, hogy a falucska sámánja nem talált gyógymódot a rejtélyes kórra, a szülők már aggódni kezdtek. Azt gyanították, hogy egy tumor növekszik a kislány gyomrában.
A megrettent édesanya a helyi kórházba vitte be Linát, aki mint kiderült, ekkor már 7 hónapos terhes volt. Néhány héttel később, 1939. május 14-én – a sors furcsa fintora, hogy épp anyák napján – az akkor 5 éves, 7 hónapos és 21 napos kislány egy egészséges fiúgyermeknek adott életet – örökre beírva nevét az orvostudomány történetébe, a világ legfiatalabb anyjaként. A babát a császármetszést végrehajtó orvos után Geraldónak nevezték el.
Szülés után a játékbabáját kérte
A rendkívüli esetről a korabeli sajtó is beszámolt. „A hatalmas hasú, félénk, copfos kislányt rémült édesanyja hozta be kézen fogva a kórházba, arra kérve az orvosokat, hogy űzzék ki a gonosz szellemeket a gyermekből. A Linát elsőként megvizsgáló sebész, Geraldo Lozada először szintén hasi daganatra gyanakodott, ám legnagyobb döbbenetére felfedezte, hogy a lányka állapotos. A gyereket ekkor a fővárosba, Limába szállították, a terhesség tényét pedig a fővárosi orvosok is megerősítették. Fiatal kora és fejletlen testi adottságai miatt kizárólag császármetszésre volt lehetőség, amire 35 perui orvos jelenlétében került sor, Lozada doktor vezetésével. Miután az újszülöttet kiemelték, a zavart „kislány-anya” nem igazán tudott mit kezdeni a helyzettel; gyakorlatilag fel sem fogta, hogy a baba az övé.
Szótlanul, magába fordulva, egy játékbaba haját simogatva feküdt a kórházi ágyon, és áhítattal tapogatta a párnájára tűzött szentképet”
– tudósított egy forrás néhány nappal később, 1939. május 29-én. A rendkívüli eseménynek hamar híre ment, ám sokan kételkedtek annak valódiságában, hiteltelennek találva a történetet. A fenntartásokat viszont a későbbi orvosi vizsgálatok eloszlatták; főleg azok után, hogy az Egyesült Államok Közegészségügyi Szolgálatának akkori főorvosa, Peruból visszatérve megerősítette a döbbenetes hírt az ötéves kislány várandósságáról és a szüléséről.
@thebizarrepast World's youngest Mother #youngmom #bizarrestories #linamedina #viralvideo ♬ original sound - TheBizarrePast
Ejtették az ügyet
Lozada doktor még akkor értesítette a rendőrséget, amikor a kislány várandósság tényét Limából is megerősítették. Bejelentése nyomán Lina édesapját, elsőszámú gyanúsítottként azonnal letartóztatták. Egy héten át faggatták a férfit, de miután nem találtak bizonyítékot arra, hogy ő követetett volna el erőszakot a lányán, így elengedték. Ezek után a kislány unokatestvérét „vették elő”, akiről a hatóságok mentális betegsége miatt feltételezték, akár ő is elkövethette a nemi erőszakot. Bizonyítékot ugyanakkor ellene sem tudtak felhozni, így
Lina apjához hasonlóan őt is szabadon bocsátották.
A hivatalos szerveket csak nem hagyta nyugodni az eset; így nem maradt más hátra, megpróbálták magát a kislányt kikérdezni, az édesanyja jelenlétében. A gyermek viszont annyira zavart volt a szülés és a körülötte támadt hatalmas érdeklődés hatására, hogy semmiféle értékelhető információval nem tudott szolgálni a nyomozók számára. Lina édesanyja pedig váltig állította, hogy fogalma nincs az apa kilétéről. Így aztán, érdemi bizonyítékok hiányában, a hatóságok kénytelenek voltak ejteni az ügyet.
Rejtélyes szertartás a távoli hegyekben
Lina Medina esete közel két évtizeddel később, egy bizonyos Luis Leon által jegyzett cikkben bukkant fel újra. Az 1955-ös keltezésű írás szerzője ebben azt állítja, hogy távoli, perui falvakban – mint amilyenben Lina is született – bevett szokásként olyan szertartásokat tartottak az helyiek, amelyek sok esetben csoportos szexbe torkolltak. Ezeken az összejöveteleken állítólag az is rendszeresen előfordult, hogy
gyermekeket erőszakoltak meg: akár olyan kiskorúakat is, mint amilyen Lina is volt.
Kézenfekvőbb magyarázat híján sokan úgy vélik, a kislányt is egy ilyesféle összejövetelen erőszakolhatták meg. Ám arra, hogy pontosan mi és hol történhetett; illetve, hogy ki ejthette teherbe az akkor 4 éves gyermeket, soha nem derült fény. Ahogyan azt se erősítette meg soha senki, hogy Lina Medina nemi erőszak áldozata lett.
Már 8 hónaposan serdülni kezdett
Az egyre növekvő médiafigyelem hatására, az akkor még várandós Lina édesanyja bevallotta, hogy lánya már 8 hónaposan a nemi érés jeleit mutatta, 2 és fél éves korától pedig rendszeresen menstruált. Arra pedig, hogy mi állhatott ennek a hátterében, akkor derült fény, amikor szakemberek kezdték el közelebbről is tanulmányozni Lina esetét. Az orvosok kiderítették, hogy a rendkívül korai menstruációért
egy igen ritka rendellenesség, a korai serdülés, (pubertas praecox) és annak is egy extrém formája a felelős.
A gyermekeket érintő betegség jellemzője, hogy a pubertás során végbe menő nemi érés, és adott esetben a testmagasság-növekedés korábbi életkorban jelentkezik. A korai serdülés lányok esetében 8, fiúknál 10 éves kor előtti nemi érést jelent. Míg az úgynevezett korai ál-serdülésben csak a külső megjelenés válik felnőttessé, a valódi korai serdülésben a nemi mirigyek (petefészkek vagy herék) érésnek indulnak. A valódi korai serdülést az agyalapi mirigy nemi hormonjainak korai felszabadulása okozza, ezek a hormonok hatnak ugyanis a nemi szervekre. Ez magyarázta Lina esetében is azt, ötévesen teljesen kifejlett nemi szervekkel rendelkezett.
Soha nem tudjuk meg, mi történhetett
Lina Medina életének további alakulásáról ennél is kevesebbet tudni. Felnőttként a perui fővárosba, Limába költözött, és Dr. Lozada segítségével – aki évtizedeken át figyelemmel kísérte, és támogatta Linát és fiát – titkárnőként helyezkedett el. Később férjhez ment, házasságából pedig még egy gyermeke született, 1972-ben. Első fia, Gerardo, akit maga is gyermekként hozott a világra, pár évre rá, mindössze 40 éves korában halt meg csontrákban. Maga Lina soha nem állt a nyilvánosság elé, a történetéről senkinek nem beszélt, így
az ő változatát nem ismeri a világ.
Bár számos, nagy hírügynökség és újság is szeretett volna riportot készíteni vele, mindegyiket visszautasította. A Mirror szerint nem tudni biztosan, hogy Lina Medina életben van-e még. Ami viszont bizonyos; a megrázó világrekordot azóta se vette el tőle senki…
Kiemelt kép: Bettmann Archive, Original Caption/Getty Images, nőklapja.hu