A 42 éves Dharmesh Patel radiológus még január 2-án hajtott le Teslájával a Kalifornia partjain végigfutó autópályáról, a Pacific Coast Highwayről. Patel felesége, a 41 éves Neha, 7 éves lányuk és 4 éves fiuk is a kocsiban volt, amikor a férfi Neha szerint szándékosan egy 76 méter mély szakadékba vezette az autót. Bár súlyos sérüléseket szenvedtek, és csak a tűzoltók tudták kiszabadítani őket a roncsok közül, szerencsére mindannyian túlélték a történteket.
Patel februárban ártatlannak vallotta magát háromrendbeli gyilkossági kísérletben és kétrendbeli (a felesége és a 7 éves kislányuk által elszenvedett) súlyos testi sértésben, és azt állította, hogy a Tesla Model Y-jának kerékproblémái akadtak, szemtanúk azonban azt mondták, hogy az autó egyáltalán nem mutatta a lassulás jeleit, mielőtt a szikláról a mélybe zuhant, valamint a rendőrségi jelentés sem utal semmiféle meghibásodásra.
Steve Wagstaffe San Mateo kerületi ügyész januárban azt mondta, hogy a Teslát nem az önvezető üzemmód, hanem a sofőr, Patel irányította, amikor az autó nekiindult a sziklaszirtnek – emiatt úgy gondolják, az eset egy sikertelen öngyilkossági kísérlet lehetett. Patel ügyvédei most már szintén erre hivatkozva igyekeznek elérni, hogy a férfi ne kapjon börtönbüntetést. Érvelésük szerint az orvos súlyos depressziós zavarban szenved, öngyilkosságra hajlamos, és ennek értelmében
pszichiátriai kezelésre (nem pedig börtönbüntetésre) lenne szüksége
– írja a New York Post.
Friss diagnózisa valóban lehetővé tenné Patel számára, hogy egy állami elterelési programon vegyen részt, és ezáltal elkerülje a börtönbüntetést.
Szándékosan hajthatott a szakadékba
Felesége, úgy tudni, már rögtön a baleset után azt mondta az őket ellátó mentőknek, hogy a férje „depressziós. Orvos.
Azt mondta, hogy le fog hajtani a szikláról. Szándékosan hajtott le”.
Mindez a baleset háromoldalas dokumentációjában is szerepel, amelyben Aaron Sapien, a kaliforniai autópálya-rendőrség tisztje írta azt, hogy miközben Nehát éppen kimentették a roncsok alól, egy mentőmunkásnak „valami olyasmit (mondott), hogy a sofőr, a férje, Dharmesh Patel, szándékosan csinálta… Ezután azt mondta, hogy férjének pszichológiai vizsgálatra van szüksége”.
A tárgyalások július 31-én folytatónak.
Depresszió esetén is van segítség
- Magyar Lelki Elsősegély Szolgálatok Szövetsége (LESZ): 116-123
- Ifjúságért Mentálhigiénés Szövetség (IMSZ): 137-000
- Kék Vonal (gyermek- és ifjúsági telefonszolgálat): 116-111
- DélUtán telefonszolgálat (lelki segély időseknek): 06-80-200-866
- Emma Egyesület (zöld szám anyáknak): +36 80 414 565
- Országos Kríziskezelő és Információs Telefonszolgálat (segítségkérés bántalmazás esetén): +36-80-20-55-20
- Kapcsolj egyből!: anonim chat, iOS- és Android-rendszerről is elérhető alkalmazás. Ez a szolgáltatás megoldást jelenthet azoknak, akik nem tudnak, vagy nem mernek telefonon segítséget kérni. A lelki támogatás mellett az alkalmazás a felhasználó GPS-koordinátái alapján megmutatja, hogy az információkérés helyszínéhez mely intézmények esnek a legközelebb, amelyekhez bizalommal fordulhatunk krízishelyzetben.
Kiemelt kép: Az ördögcsúszda (Devil’s Slide) nevű hely, ahol a baleset történt, Pacifica és Montara között, San Mateo megyében, Kaliforniában – Getty Images