Ebben a nyári forróságban különösen jólesik egy kis borzongás.

Ez még korántsem a halloweeni különkiadás, és arról sincs szó, hogy esetleg meguntuk volna a nyári úti célokat taglaló listákat. Titkon azt reméltük, hozzánk hasonlóan ti is izgalmasnak találnátok az alábbi rémséges helyszíneket, ha más okból nem, legalább azért, hogy kiderüljön, a jövőben milyen térségeket érdemes elkerülni a vakáció alatt. De az is lehet, hogy épp meghozzuk a kedveteket, az emberek ugyanis ősidők óta szeretnek borzongani, a világ 5 legfélelmetesebb kísértetjárta helyétől pedig minden bizonnyal végig fut majd a hátatokon a hideg ebben a melegben.

Most vesszük a bátorságot, és ha más nem, képzeletben sötét helyekre kalauzolunk benneteket, miközben a fotel biztonságából feltárjuk, mi is rejlik valójában a rémmesék és a különös zajok mögött. 

Babák szigete – itt már senki sem játszik

A Babák szigete Mexikó egyik leghíresebb kísértetjárta helye, mely Mexikóváros egy külső kerületében, a Xochimilco városrészben található. A Chucky babára hajazó játékok jórésze eldobott, rongyos darab, melyeket fákra és egyéb helyekre akasztottak egy bizonyos Don Julián Santana Barrera nevű férfi hagyományát követve.

kísértetjárta

Fotó: Eyepix/NurPhoto/Getty Images

Az egykori gondnok állítólag látta és hallotta az ott élő szellemeket, főként egy fiatal lány kísértetének jelenlétét észlelte,

aki tragikus halált halt a szigeten – más források arról számoltak be, hogy ő maga is látta a vízen lebegő holttestet. A történet szerint Don Julián Santana Barrera a környéken eldobott babákat gyűjtötte össze a kislánynak, hogy kiengesztelje és nem mellesleg elűzze a szigetről a rossz energiákat. Mára a hely horrorisztikus emlékművé vált, mely egyben népszerű turisztikai látványosság is, hála a többezer rémálomba illő játéknak. 

Aokigahara erdő, ahová meghalni járnak 

A Fudzsi hegy lábánál lévő Aokigahara, vagy másnéven a halál erdeje nem véletlenül vált az öngyilkosok kedvelt helyévé.

kísértetjárta

Fotó: Carl Court/Getty Images

A japán társadalomban korábban kevésbé volt elfogadott a mentális egészségről szóló nyílt diskurzus, ennek eredményeképpen az erdő gyakran szolgált (és sajnos szolgál ma is) helyszínként azok számára, akik reményvesztettek voltak, és úgy érezték, nincs más kiút a problémáikból. 2013-ban még horrofilm is készült a fák között zajló sötét eseményekről, melyekről az erdőben elhelyezett táblák igyekeznek a lehető leghamarabb elvonni a figyelmet. A jelzések átszövik a területet, és a sorsfordító döntések súlyára emlékeztetik az idelátogatókat, hogy még véletlenül se ragadja el őket a hely hátborzongató légköre vagy saját nyomasztó gondolataik. 

Hampton Court kastély, a félelmetes királyi rezidencia

Nem túlzás azt állítani, hogy a Hampton Court Palace a világ leghíresebb kísértetkastélya, pláne, hogy tulajdonosai 200 éven át az angol királyi család tagjai közül kerültek ki, akik VIII. Henrik óta birtokolták a rezidenciát. A gazdag történelem mellé számtalan hangzatos história is dukál, főleg, hogy az idők során megannyi uralkodó otthonául szolgált, így jócskán akad titokzatos történelmi esemény, mely e falakhoz kapcsolódik.

kísértetjárta

Fotó: Dan Kitwood/Getty Image

A kastély hírneve gyakorlatilag ezeken a rémtörténeteken alapszik, főszereplőjük pedig a sárga ruhás hölgy, vagyis Howard Katalin angol királyné,

VIII. Henrik ötödik felesége. A legenda szerint megfogadta, hiába a kivégzés, szelleme örökké a kastélyban fog kísérteni, és ígéretéhez híven többen látták már a kúria folyosóin és kertjében elsuhanni. Egy alkalommal a biztonsági kamera rögzítette is, ahogy becsapja a vészkijárat ajtaját. (Vagy legalábbis valaki beöltözve ezt teszi.)

Poveglia szigete, ahová a fertőzötteket száműzték

Velencétől alig néhány kilométerre található a mai napig nem látogatható Poveglia szigete (bizony, egyike a tiltott helyeknek a világon), ahová tulajdonképpen meghalni érkeztek az emberek, ugyanis a középkorban a Velencei Köztársaság a pestises betegeket és az elhunytakat is ide száműzte, hogy ezzel megakadályozzák a betegség terjedését.

kísértetjárta

Fotó: Marco Di Lauro/Getty Images

A 20. század elején elszigeteltsége miatt elmegyógyintézetként használták, ahol kétes kísérleteket is végrehajtottak, ezek után aligha csodálkozunk, hogy a szellemvadászok úgy vélik, Poveglia a paranormális jelenségek fellegvára. Sokan kísérteties hangokról és árnyakról, különös jelenségekről számolnak be (ha ezeket netán otthon tapasztaljuk, házunk valószínűleg kísértetjárta), de ennél még hátborzongatóbb a régészek által megállapított tény, miszerint a sziget talajának a felét valójában csontok alkotják. 

Borley parókia, avagy paplak szellemekkel

Az essexi Borley parókia 1863-ban épült, méghozzá közvetlenül az 1841-es tűzvészben elpusztított korábbi paplak helyére. A legenda szerint a korábban ott álló lelkészlak szerzetese beleszeretett egy apácába, akivel azt tervezték, az éj leple alatt elszöknek.

kísértetjárta

Fotó: Wikimedia Commons

A kolostor vén nővérei azonban rájöttek, mire készülnek a szerelmesek, és kegyetlen büntetést eszeltek ki: a lelkészt felakasztották, az apácát pedig élve befalazták a kolostor boltíveibe.

A gótikus Borley parókia kísértettörténetei hozzájuk köthetők, ahogy a különös hangok, az írások a falon és az állítólag minden ok nélkül megmozduló tárgyak is rájuk emlékeztettek. Bár 1944-ben az épületet lebontották, Harry Price paranormális kutató még így is Anglia legkísértetesebb házaként emlegette a titokzatos paplakot.

Kiemelt kép: Getty Images/nőklapja.hu