Egy amerikai nő története azért különleges, mert az átélt élmény hatására nemcsak megerősödött hitében, de állítja, személyesen találkozott Jézussal is.
Akár hívők vagyunk, akár nem, a legtöbbünket foglalkoztat, mi történik velünk a halálunk után, vár-e ránk második (remélhetőleg örök) élet, vagy egyszerűen elmúlunk, hogy helyet adjunk az utánunk jövőknek. A halálközeli élményeket átélő emberek beszámolói többnyire az előbbi verzióval kecsegtetnek.
Az akkor negyvenes éveiben járó Tina Hines még 2018-ban, egy kellemes kirándulás közben kapott szívrohamot. Miután összeesett, férje Brian és néhány más, a helyszínen lévő ember elsősegélyben részesítette, és négyszer is visszahozták az életbe még a mentők kiérkezése előtt. A kórházban ismét újra kellett éleszteni: itt defibrillátorral indították újra a szívverését, és itt végre sikerült stabilizálni is az állapotát. Összesen körülbelül 30 percig lebegett élet és halál között. Amikor magához tért, azonnal tollat kért, mert valami fontosat kellett leírnia.
Tina a majdnem 30 percig tartó haldoklás után mindössze annyit írt: létezik.
Amikor megkérdezték, hogy mire gondol, a nő az ég felé mutatott.
Megtérve
Tinát néhány napos kórházi tartózkodás után hazaengedték, azóta is makkegészséges, sőt azóta egy maratonra is felkészült. Visszatérése óta minden korábbinál erősebb istenhittel rendelkezik, és igyekszik minél több embernek mesélni halálközeli élményéről. Jelenleg keresztény szemléletű motivációs előadóként dolgozik, aki istenélményéről és a halálközeli élményről könyvet is írt Mennyország… Létezik: Így változtatja meg a halál az életet címmel. A nő beszámolói szerint élet és halál közt lebegve a fehér és arany színben ragyogó Jézussal találkozott, miközben olyan nyugalmat, szeretetet és békességet érzett, mint még soha. Visszatérése óta ezért egészen megváltozott a halálhoz való viszonya, átalakultak az emberi kapcsolatai, és mint mondja, olyan erős bizonyossággal rendelkezik, ami átsegíti az élet legnagyobb nehézségein. Tina, családja weboldalán részletesen is mesél a történtekről.
„A halál megváltoztatja az életet. Megerősíti és sűríti hitünket.
Tudatos életre késztet, és annak felismerésére, hogy a Földi idő nagyon szűkre szabott. Jézus valóságos, és a Mennyország valóság” – írja oldalán.
Tina különféle közösségi oldalakon tett bejegyzései alatt nagyon sokan kommentelnek, akik pedig olvasták a könyvét, arról számolnak be, hogy annak tartalma vigaszt nyújtott nekik, és átélhetővé tette a Tina által elmesélt élményeket. Posztjai alatt szintén sokan számolnak be saját halálközeli élményekről, mivel az ilyesmi, ha nem is mindennapos, de nem ritka jelenség. Egy másik nő sok szempontból hasonló tanúságtételéről nemrég mi is írtunk: Dr. Linda Kramer szintén fiatalon, szintén szívroham miatt került a klinikai halál állapotába. 15 percet töltött így, de részletes beszámolói szerint az időt és a teret sem érzékelte, ezalatt, és annyi különös vizuális ingerben volt része, amennyit el sem lehet képzelni.
Halálközeli élmény
Azt, amit úgynevezett halálközeli élménynek írnak le az érintettek, a klinikai halál állapotában érzékelik. Ez utóbbi kifejezés azt jelenti, hogy a keringés, a légzés, az agyműködés átmenetileg leáll, de a működés helyreállására még van esély. Amikor erre már nincs mód, biológiai halálról beszélünk.
Előbbi, átmeneti állapotban testünk működése jelentősen megváltozik, ez pedig alapvetően befolyásolja érzékelésünket. Jézust látni vagy sem – annak, hogy élet és halál közt lebegve nagyon élénk élményeket élünk át, tudományos magyarázata is van. Az agyban ilyenkor olyan egyedi, biokémiai reakciók mennek végbe, amelyek emlékek, fantáziák és észlelések különös keverékét idézik fel. Ez némileg magyarázatot adna arra, hogy miért vannak az embereknek halálközeli élményeik (alagútélmény, testük elhagyásának élménye, életkapu-jelenség), vagy miért hiszik azt, hogy rég elhunyt barátokkal és családtagokkal, vagy akár magával Jézus Krisztussal találkoznak.
Hogy valóban történnek nagy találkozások, vagy mindez nem több elménk puszta játékánál, nem tisztünk eldönteni. A gondolat viszont, hogy az elmúlás nem valamiféle rettenetes, szorongató állapot, hanem beszámolók szerint a megbékélés és megnyugvás ideje, mindannyiunk számára megnyugtató lehet.
Kiemelt kép: Getty Images