Az alapozó használatának vannak olyan aranyszabályai, amelyek minden helyzetben érvényesek, ezek közül kettőt érdemes kiemelni: az egyik, hogy a kevesebb szinte mindig több, a másik pedig, hogy minden esetben a bőrtípusnak megfelelő, és a bőr árnyalatához legjobban illeszkedő terméket érdemes választani – életkortól függetlenül.
Ugyanakkor az érettebb bőrnek vannak jellemzői, amelyeket nem szabad figyelmen kívül hagyni. Ezért hát az lesz a legjobb alapozó érett bőrre, ami komolyan tele van pakolva bőrápoló és bőrvédő hatóanyagokkal. 40, 50 év felett ritkábban küzdünk pattanásokkal és zsíros bőrrel, sokkal gyakoribb probléma a fakó bőr, a vízhiány, a bőr tömörségének elvesztése, de a rozáceára hajlamosak is tapasztalhatnak állapotromlást az életkor előrehaladtával. Sajnos egyetlen termék sem képes minden egyes problémát orvosolni és/vagy elfedni, de ha jól választunk és megfelelően használjuk az alapozót, igencsak tetszeni fog az, amit a tükörben látunk.
Alapozó érett bőrre: így használd
Első lépésként vizsgáld meg alaposan az arcod, hogy pontosan fel tudd mérni, hol vannak a fakóbb vagy pirosabb foltok. Nem szükséges ugyanis a teljes arcot egyforma vastag réteg alapozóval borítani. Nézd meg, hol van szükséged alapozóra a bőrszín felderítésére és kiegyenlítésére, vagy akár egy pigmentfolt elfedésére. Itt emlékeztetnénk újra az egyes számú alapozási szabályra, miszerint a kevesebb több: csak annyit használj, amennyire szükséged van, az arc közepétől kezdve (ahol a bőr leginkább hajlamos a pirosodásra) kifelé haladva.
Azokra a területekre, ahol már bejelentkeztek az apró ráncok, igyekezz a lehető legkevesebb terméket felvinni.
Érdemes alapozóecsetet vagy szivacsot használni, ezekkel egyenletesebben el tudod dolgozni a terméket.
Mielőtt azonban elérkeznél ehhez a lépéshez a szépségrutinodban, fontos megemlíteni két korábbi lépést. Az egyik az alapos hidratálás egy tápláló összetevőkkel felduzzasztott hidratáló krémmel. Ehhez akár pár csepp arcolajat is keverhetsz. A másik a primer vagyis a sminkalap használata, ami határként húzódik a bőr és a smink között, blurring hatásának köszönhetően segít a pórusok eltüntetésében, kiegyenlíti a bőrszínt. Emellett gondoskodik a smink tartósságáról is.
Ha inkább egy egyszerűbben használható és könnyebb textúrájú termékkel szeretnéd elérni a kívánt összhatást, ebben a cikkünkben összeszedtük a legjobb termékeket, azok közül, amelyek már inkább a színezett bőrápolók kategóriájába esnek.
Kipróbált kedvenceink, amelyeket szívből ajánlunk:
Alapozó érett bőrre: így válassz
Kiválasztásnál az alábbiakra figyelj:
- A nehéz, sűrű formulák kihangsúlyozzák a finom vonalakat és ráncokat, mivel hamar megtörnek rajtuk. Könnyű textúrát keress, amely jól rétegezhető, építhető.
- Keresd a highlightos hatással bíró verziókat: az apró fényvisszaverő szemcséktől frissebb, harmatosabb érzetet kelt majd az arc.
- Kellenek bele az extrák: az olyan hidratáló összetevők, mint a hialuronsav, minden hasonló terméknek jót tesz, de alapozó érett bőrre gyakorlatilag nem létezhet nélküle.
- Próbálkozz sárga alaptónusú árnyalatokkal. A sárga felmelegíti a bőrt. És minél melegebb színhatású a bőröd, annál fiatalabbnak tűnik.
- Ne a kézfejeden próbáld ki a tesztereket, hanem nyakon vagy az állkapocs feletti részen. Teljesen más színű ugyanis a bőrünk a kezünkön, mint az arcunkon.
- Ha fényesedésre hajlamos a bőrünk, és a matt hatásra hajtunk, ezekből is keressünk olyat, ami egyben plumping, hidratáló, kiegyenlítő összetevőt is tartalmaz. A niacinamid például kiváló választás, mivel a pórusokat összehúzza, de védi és hidratálja is a bőrt.
Amiket még szívesen használunk:
Ha kíváncsi vagy, 50 felett milyen hajhosszt ajánlanak a fodrászok, kattints ide!
Összeállította: R. Á.; Kiemelt kép: Canva