Hiába kutatják hosszú évek óta az örök fiatalság titkát, sajnos mind a mai napig nem sikerült rájönni, hogyan akadályozzuk meg az időt abban, hogy látható jeleket hagyjon a testünkön – kívül, belül egyaránt. Jelen állás szerint törekvéseink célja az lehet, hogy igyekezzünk saját magunk legjobb formáját hozni 40 felett, 50 felett, bármilyen életkorban.
A bőr ápolásának elsődleges funkciója is az lenne, hogy a lehető legegészségesebb formában tartsuk, megőrizzük vitalitását, fényét, ragyogását – ráncok ide vagy oda. Mert a ráncok előbb-utóbb megjelennek: erőteljes arcmimikánknak és a bőr sajátosságainak köszönhetően leghamarabb a száj körül és a szemkörnyéken jelentkeznek.
A szemkörnyék az egyik legvékonyabb, legérzékenyebb terület a testünkön.
Miért? Mivel a szemkörnyéki bőr vékonyabb, mint arcunk többi részén, nincs benne annyi faggyúmirigy és a bőr „tartóállványát” adó kollagén is kevesebb itt, mint az arc és a test többi részén, így hajlamosabb a szárazságra, a petyhüdtségre, a ráncokra, szarkalábakra. Ráadásul ahogy öregszünk, egyre többször jelentkeznek a szem alatti táskák is, amelyekkel úgy vehetjük fel a harcot, ha mindent elkövetünk a szemkörnyéki nyirokkeringés fokozásáért. És ezzel el is érkeztünk a szemkörnyéki bőr ápolásának legfontosabb lépéséhez 50 felett.
A szemkörnyékápolás legfontosabb lépése
Ha szemünk környéke hajlamos az ödémásodásra, felső szemhéjunk pedig elkezdett megereszkedni, minden trükköt be kell vetnünk annak érdekében, hogy javítsuk a terület bőrének vér- és ezáltal oxigénellátását, valamint serkentsük a nyirokkeringést. Ezt a leghatékonyabban masszázzsal tudjuk elérni. Masszírozhatunk az ujjainkkal is, de könnyebb és hatékonyabb, ha beszerzünk egy gua sha masszázseszközt, és megtanuljuk a használatát, például ebből a Youtube-videóból:
(A guasha masszázsköveknek van gomba alakú verziójuk is, amelyek szintén nagyon jók szemkörnyéki masszázsra, azok használatát ebből a videóból ajánlott ellesni.)
A legfontosabb tudnivalók a szemkörnyéki masszázsról:
- Masszázs előtt mindig használjunk szemkörnyékápoló szérumot vagy krémet, hogy az eszköz megfelelően csússzon a bőrön.
- Nem kell erősen odanyomni, legyünk gyengédek, de határozottak.
- Az ödémák lehúzása gyorsabb lesz, ha hideg az eszköz – tartsuk hűtőszekrényben.
- Használat után mindig alaposan mossuk meg langyos szappanos vízzel a masszázseszközt, és fújjuk is át fertőtlenítővel.
További tippek a szemkörnyékápolásra 50 felett
Az éveink számának gyarapodásával arányosan nő az az időmennyiség is, amit bőrápolásra kell fordítanunk. Érdemes figyelembe venni az alábbi tanácsokat ahhoz, hogy a lehető legfrissebb, ápoltabb és üdébb legyen a bőr a szemkörnyékünkön – minden életkorban.
- Az általunk használt termékek közül amit csak tudunk, cseréljünk le érzékeny bőrre valóra. Már nem csupán szemfestéklemosót, szemránckrémet kaphatunk érzékeny bőrre, de szempillaspirált és szemhéjpúdert is.
- Gondoskodjunk a hatóanyagokban gazdag ápolókról. Rétegezzünk egymás fölé egy könnyebb szemkörnyékápoló szérumot, és egy gazdagabb, zsírosabb textúrájú szemkörnyékápolót. Ez utóbbit ne vigyük fel a mozgó szemhéjunkra, mert ott nem tud megfelelően hasznosulni. Erre a területre csak a szérumokat érdemes kenni.
- Napközben többször is krémezzük újra a szem alatti területet. Erre használhatjuk a szemkörnyékápoló stifteket is, amiket egyetlen mozdulattal végighúzhatunk a problémás területen. Nyugodtan alkalmazhatjuk őket a smink fölött is – a hatóanyagok így is felszívódnak, és nem teszik tönkre a sminket.
- Ha érzékeny a szemünk és a körülötte levő bőr, előfordulhat, hogy nem bírjuk a fényvédőkrémeket ezen a területen. Ez esetben viseljünk jó minőségű szűrőkkel ellátott napszemüveget kültéren.
Kedvenc termékeink a szemkörnyék ápolására
Kiemelt kép: Canva