Magyarországon abban a szerencsés helyzetben vagyunk, hogy ezer felett van a bejegyzett termál-, gyógy- és ásványvizek száma. Régóta ismert, hogy a gyógyvizek, termálvizek jótékony hatásúak a reumás, krónikus mozgásszervi betegségeknél, kopásos problémáknál, ezért van, hogy akár társadalombiztosítás által támogatottan is látogathatjuk ezeket, amennyiben szakorvosunk kúrát rendelt el nekünk.
A gyógyfürdőzés nemcsak a meleg víz lazító és a benne lévő anyagok jótékony hatása miatt előnyös, hanem azért is, mert ilyen közegben a felhajtóerő miatt sokkal könnyebb a mozgás. Ezért is ajánlják a vízben tartott csoportos tornát, ami sok termálfürdőben elérhető. A gyógyvíz jótékony hatása eközben is érvényesül. Nem véletlen, hogy nyaralás címén is sokan választják a termálfürdők környékén levő hoteleket és szállásokat, hogy pihenésüket a gyógyító vizek közelében töltsék el.
Csiki Judit dr. Dobos Márta Ilona ortopéd szakorvossal beszélget arról, hogy hogyan tudunk úgy nyaralni, hogy ezzel egészségünket is támogassuk. Mégis hogyan hatnak a gyógyvizek, és kik számára ajánlottak igazán? Milyen egyéb módokon élvezhetjük áldásos hatásait?
Pihenés közben gyógyulni – Mi mindenre jó az iszap?
A gyógyiszapok alkalmasak reumatikus, rehabilitációs és bőrgyógyászati problémák kezelésére, kiválóan alkalmazhatók izomfáradtság és menedzserbetegség javítására. A gyógyászati céllal végzett, hagyományos pakolásokat szakorvos írja fel és ellenőrzi, az iszapgöngyölést és kozmetikai pakolást viszont bárki igénybe veheti.
Rózsa Ágnes az iszap gyógyhatásairól szóló cikkét az e havi Nők Lapja Egészségben keresd!
A Nők Lapja Egészség legújabb lapszáma már kapható az újságárusoknál.
Kiemelt kép: Canva