- A fengsuj szerint a fürdőszoba a legalacsonyabb energiaáramlású helyiség.
- Igaz, hogy nem itt töltjük a legtöbb időnket, ennek ellenére a fengsuj szerint nem érdemes félvállról venni a fürdőszoba energiáit.
- Mutatjuk, mit tehetsz, hogy elkerüld a balszerencsét!
Bár eredetéről nem sokat tudni, a fengsujt először a Csou-dinasztia idején alkalmazhatták i. e. 1050 körül. A fennmaradt leletek arra engednek következtetni, hogy a temetkezési helyeket az 5 elem segítségével próbálták meghatározni, nagy hangsúlyt fektetve a táj jellegzetességeire, a hegyekre, az erdőkre, a folyókra és a tavakra. Úgy tartották, hogy ha egyensúlyban vannak az elemek, az elhunyt lelkek pozitív energiái is szabadon áramolhatnak, támaszt nyújtva ezzel a gyászoló hozzátartozóknak.
A térrendezés ősi gyakorlata azóta továbbterjedt az otthonokra, és manapság már a nyugati kultúra is előszeretettel alkalmazza szerte a lakásban.
A fengsuj szerint például az sem mindegy, mit és hogyan tárolunk a konyhában.
A fürdőszobára is oda kell figyelni
A fengsujban alapvetően a fürdőszoba számít a legalacsonyabb energiaáramlású helyiségnek a lakásban – hiszen itt töltjük a legkevesebb időnket.
Ám mégis érdemes rá odafigyelni, mivel a jóléthez kapcsolódó víz itt jön-megy a legaktívabban, pláne, ha a fürdőben kap helyet a mosógép és a vécé is.
A vízszivárgás ezért nem csak a magasra ugrott közüzemi számlák miatt lehet kellemetlen, mivel a pozitív energiák egyensúlyának sem kedvez, ha kárba vész az egyik legfontosabb ősi elem. És ez még nem minden – mutatjuk, mire kell még odafigyelni a fürdőszobában, hogy elkerüljön a balszerencse!
1. Színek használata
A víz lefelé irányuló áramlása a vagyon elvesztését szimbolizálja. Tudjuk, hogy egy fürdőszobában, mellékhelyiségben ezzel nem lehet mit tenni, de jó hír, hogy a színek megfelelő használatával kiegyensúlyozhatjuk a lefelé áramló víz negatív energiáit. A pozitív yin energia erősítéséhez használjunk világos- és pasztellszíneket! A világoskék (tisztaság), a türkizkék (erő), a zöld (remény), az őszibarack (jóság), a rózsaszín (bőség), a fehér (rend) és a sárga (emberi kapcsolatok) tökéletes választás lehet a fengsuj szerint.
3. Ha a fürdőben van a vécé…
Mivel a látványa alapvetően nem kellemes, szimbolikusan, ha lehetséges, a vécét érdemes elkülöníteni a fürdőszoba többi elemétől – például egy világos színű, bambusz térelválasztóval, paravánnal. Akár a fürdőben, akár máshol kapott helyet a vécénk, a zárt vécéfedél nemcsak kellemesebb, higiénikusabb hatást kelt, de a csít sem engedi kiszökni a térből, ezért használat után soha ne felejtsd el lehajtani!
4. Rendrakás és rendszeres takarítás
A fengsuj nagy jelentőséget tulajdonít a tisztaságnak, különösen az olyan helyeken, mint a fürdőszoba és a vécé. Amellett, hogy a szennyeződések a higiéniának sem tesznek jót, a pozitív energiák áramlását is akadályozzák. Ezért ha módodban áll, heti egyszer – vagy amennyiszer szükséges – mindenképp takaríts, fertőtleníts a fürdőszobában is!
A fengsujban a rendetlenség azt jelképezi, hogy gondjaink vannak az elakadással. A káoszt könnyebben elkerülheted, ha rendszeresen szelektálsz: szabadulj meg a lejárt szavatossági idejű szépségápolási- és tisztasági szerektől, és tarts mindent rendszerezve a fürdőszobai szekrényben!
5. Növények
A tisztaság és megújulás energiáit növényekkel is fokozhatjuk, hiszen amellett, hogy tisztítják a levegőt, látványra is kifejezetten kellemesek. Arra azonban ügyelj, hogy a kevesebb néha több, 2-3 kisebb cserépnél többet pedig csak akkor helyezz el, ha nagy a tér, és elegendő napos hely áll a rendelkezésedre. Az aloe vera, a majomfa (vagy pozsgafa) és a vitorlavirág jól bírják a párásabb környezetet, a fengsujban ráadásul egyet jelentenek a szerencsével is, így leginkább ezekkel ajánlott feldobnod a fürdőszobádat.
6. Tükrök
A tükör fürdőszobai elhelyezésével jó móka játszani: egyrészt felerősíti a beáramló természetes fényt, másrészt segítségével a helyiség is tágasabbnak tűnhet. A tükrök ugyanakkor megduplázzák azt az energiát, amit visszatükröznek, ezért különösen ügyelnünk kell arra, hogy hol kapnak helyet.
A sok tükör egy helyen a pénzveszteséget szimbolizálja, ezért is fontos, hogy ne ess vele túlzásba. A fengsuj tanácsadói szerint az fürdőszobaajtó belső oldalára akasztható, teljes alakos tükör szuper választás lehet, és ugyanígy a kerek, ovális alakú tükör is a falon. Arra ügyelj, hogy a fürdőszobai vécé ne tükröződjön vissza, mivel duplán felerősítheti a szennyvíz keltette negatív energiákat.
7. Dekorációk
A fengsuj egyik legalapvetőbb célja, hogy harmóniában éljünk a természet elemeivel. A kiegyensúlyozott tér a szerencse és jólét mágnese lehet, ha ezek az elemek az otthonunkból is visszaköszönnek ránk különböző berendezési tárgyak, dekorációk formájában. A fürdőszobában ezért kifejezetten jól jöhetnek a lekerekített formák (mosdó, kád), a fémcsapok, fabútorok, a természeti képeket ábrázoló faliképek vagy lágy színű csempék.
Fengsuj a hálószobában: mutatunk 4 tárgyat is, amit soha ne tárolj az ágy alatt!
Kiemelt kép: Getty Images