Az egyik repülőtéren úgy szeretnék a forgalmat optimalizálni és biztonságosabbá tenni a terminált, hogy az érkezési oldalon korlátozzák a üdvözlési, ölelkezési időt. Egyetértesz ezzel?
  • Egyre stresszesebb a légi közlekedés: nem csak a késések, járattörlések miatt, de már köszönni sem lehet akárhogy, akármeddig.
  • Az Új-Zélandi repülőtéren tábla figyelmeztet arra, hogy csak meghatározott ideig lehet, ölelkezni, üdvözölni a szereteinket.
  • A repülőtér vezetősége azért vezette be az új szabályt, hogy optimalizálják az utazók mozgását a reptéren és biztonságosabbá tegyék a területet.

Új-Zéland Déli-szigetén, Dunedinben vezettek be egy új szabályt a repülőtéren, amely szerint csak korlátozott ideig lehet a kijáratoknál üdvözölni a szeretteinket. Világszerte a címlapokra került az utóbbi pár órában hír, hiszen ilyen tábla eddig a légi közlekedés történetében nem volt még. Igaz, ekkora káosz sem volt még soha a reptereken, ami az utóbbi időszakban jellemző volt.

Írtunk mi is nyáron arról, hogy soha nem tapasztalt fejetlenség van a repülőtereken, kevés a személyzet, nemhogy órákat, de van, hogy napokat késnek a járatok. Torlódások vannak a földön és a levegőben, és ezért a repülőtéri vezetőknek új szabályokat, korlátokat kellett bevezetnie, hogy gördülékenyebben menjen a becsekkolás, amikor a sok várakozó utas egy helyre tömörül.

Új-Zélandon meglepő oldották meg a tömeg és nehéz közlekedés problémáját:

korlátozzák az üdvözlési időt, hogy ne alakuljon ki forgalmas csomóponton tömeg.

repülőtér korlátozott ölelkezés

Vajon méri majd valaki az időt a repülőtéren, amikor családtagok búcsúzkodnak, ölelkeznek a bejáratnál?  (Fotó: Getty Images)

Ezért ne jelöld meg szalaggal a repülőtéren a bőröndödet!

Repülőtéri biztonság és gyorsaság

A repülőtér ingyenes érkezési zónájában bevezetett 3 perces időkorlát célja a forgalom gyorsabb áramlása és a biztonság javítása volt. Aki hosszabb búcsúztatásra vágyik, annak a parkolóban kell helyet keresnie, hogy hosszasan örülhessenek egymásnak az érkező rokonokkal, barátokkal.

A világsajtóban olyan címekkel jelent meg a hír, hogy egyáltalán nem humánus ez a döntés. A CNN például ezt a címet használja: „Catch fight, not feelings”, vagyis érd el a járatot érzelmeskedés helyett. Ahogy a repülőtéri Facebook-bejegyzésben is látható, a repülőtéri táblán azt írják, hogy a „hosszadalmas üdvözléskor inkább használják a parkolót.” 

Egyébként nem újkeletű a terminálok körüli korlátozás, a nagy, nemzetközi repterek már évekkel ezelőtt bevezették a korlátozott várakozási időt. A Budapesti Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren is hosszú ideje csak ki- és beszállni lehet az autósoknak, nem lehet várakozni autóval. A budapesti termináloknál is a fizetős parkolókba irányítják az utazókat és a rájuk várakozókat.

Tudtad? Ezt mutatják meg rólad és a csomagodról a repülőtéri szkennerek!

Kiemelt kép: Getty Images