Gyakori időzavaromat látván apukám viccesen azzal szokott vigasztalni, hogy: „Ne aggódj kislányom!! Egy nap 24 órából és egy éjszakából áll, nem?”. Sajnos nem, pedig milyen jó lenne… Igyekszem minden lehetőséget megragadni, hogy a lehető legtöbbet hozzam ki egy napból úgy, hogy közben még jól is érezzük magunkat.
Így lett szerves része a mindennapjainknak egy olyan játék, ami mellé nyugodt szívvel ültetem le gyermekemet, és bátran ajánlom másoknak is.
Lilumi, a különleges hangos mesekönyv
Mitől különleges? Attól, hogy remek szórakozást nyújt az egész családnak, fejleszti a gyermeket, egyszerű a használata és a sok extra funkciónak köszönhetően, szinte bárhol és bármikor bevethető, mint anya legjobb segítőtársa.
Egyszerű és nagyszerű
Miután megvettük a Lilumit, izgatott kíváncsisággal bontottuk ki. A játék első ránézésre pont olyan volt, mint egy mesekönyv, de amikor kinyitottuk, egy varázslatos világba csöppentünk, ami nem csak a meséknek volt köszönhető, hanem annak a kellemes meglepetésnek is, hogy a játék elindításához nem volt szükség semmilyen előkészületre. Nem kellett hozzá internetkapcsolat, nem kellett letölteni semmit, egyszerűen csak be kellett kapcsolni a könyvet, ki kellett választani és a megfelelő helyre behelyezni a bábukat és már kezdődött is a mese.
Gyereknek lenni (újra)
Bevallom őszintén, a meséket nem csak kislányunk, de mi felnőttek is gyermeki érdeklődéssel hallgattuk. Kálloy Molnár Péter színművész sziporkázó előadásának köszönhetően szinte életre keltek a szereplők. A mesék főhősei – Marci, Luca, Pamacs a nyúl és Zserbó a kutya – mellett, többek között Szuperkutya, a Húsvéti nyúl, Breki és Csőri a papagáj nevettetett meg, vagy bűvölt el minket kedves, tanulságos történetével.
Öröm volt nézni kislányunk csillogó szemét, ahogy a meséket hallgatva szinte ő is részesévé vált a történeteknek. A Lilumi mesekönyv attól is
különleges, hogy a gyermekek a fabábuk cserélgetésével maguk dönthetik el, hogy a 108 mese közül melyiket szeretnék meghallgatni.
Elképesztő volt látni, hogy gyermekünk a színek és ábrák segítségével milyen gyorsan elsajátította a játék használatát. Különösen tetszett neki az, hogy ha kiveszi az egyik bábut a helyéről, akkor elhallgat a mese, de ha visszateszi ugyanoda, akkor folytatódik a történet. Ki-be, ki-be… jó móka.
Nagyon jó érzés volt, amikor egy-egy történet meghallgatása után kislányom boldog mosollyal az arcán mesélte el, hogy milyen izgalmas kalandban volt része a szereplőknek, vagy lelkesen magyarázta, hogy ilyen már vele is történt. Nem tagadom, miközben hallgattam, nagyon elégedett voltam magammal. Sikerült őt egy olyan játékkal megörvendeztetni, ami képernyőidő nélküli élménydús szórakozást nyújt neki, miközben észrevétlenül még fejleszti is képzelőerejét, kreativitását, kifejezőkészségét. „Szép volt anya!” – veregettem meg a vállam.
Bárhol, bármikor
Mióta megvan a Lilumi hangos mesekönyv, azóta mindenhova magunkkal visszük: a nagyszülőkhöz, a barátokhoz, az orvoshoz, az óvodába. Sőt útközben is ezt hallgatjuk, így mára már szinte teljesen elmaradt az unásig ismételt „Mikor érünk már oda? kérdés, és nem utolsó sorban még az anyai szórakoztatóegység is pihenhet egy kicsit.
Szabadság, szeretem
A gyermeki kacajon, a mesék varázslatos, képzelőerőt fejlesztő világán túl mit nyerünk anyaként még a Lilumival? Időt… énidőt, amiből valljuk be kevés van, ezért érdemes minden lehetőséget megragadni. Az, hogy mivel töltjük az így nyert időt, már rajtunk múlik. Odakucorodhatunk gyermekünk mellé és önfeledten elmerülhetünk mi is a mesék világában, vagy feldobhatunk magunkra egy arcpakolás, netán aznap először megfésülködhetünk. Nyugodtan felhívhatjuk barátainkat, szeretteinket, hiszen tudjuk, gyermekünk jó „kezekben” van Marcival, Lucával, Pamaccsal, Zserbóval és barátaikkal a Lilumi mesés világában.
Kiemelt kép és fotók: Simba Toys Hungária Kft.