- A nyári hőség kivételével általában mindig harisnyát húzunk szoknyánkhoz.
- Sőt, igazán nagy hidegben még a nadrág alá is befér egy-egy vastagabb darab.
- Bosszantó és egyáltalán nem környezetkímélő dolog azonban, ha harisnyáink nem bírják a strapát, így folyton újabb és újabb darabokat kell vásárolnunk. Van megoldás!
Hol máshol, mint a TikTokon kering az a videó, melynek feltöltője állítja, megfejtette a lakosságot évtizedek óta lázban tartó rejtélyt, miszerint: hogyan lehet tartósabbá varázsolni a harsinyákat. Persze, mint általában, a közönség most sem bólogatott egy emberként a harisnyaélet-mentő trükk hallatán. Voltak, akik hevesen kritizálták a hasznos tippet, mondván, nekik nem vált be. De lehet, hogy csak nem pontosan követték az utasításokat? Esetleg más trükkökkel is kombinálniuk kellett volna? Aggodalomra semmi ok, cikkünkben több hasznos tanácsot is mutatunk.
Kapcsolódó: Harisnya, melltartó, bikini – a női divat történelme
A rachelinarealway néven posztoló TikTok-felhasználó állítja, 12 éven át balettozott, úgyhogy tud egyet s mást a harsinyanadrágok megfelelő kezeléséről és állapotmegőrzéséről. És azt is kijelenti, a titok nem az, hogy minél drágább és vastagabb darabokat kell megvásárolni. Sőt, egyenesen azt mondja a videóban, hogy szerinte minden drága harisnya átverés, és a tippje a legolcsóbb darabokon is remekül működik. De hogy mi a szóban forgó trükk?
@rachelinarealway Winter fashion hack #nyc #nyclife #fashiontiktok #fashionhack #weddingtiktok #weddingguestdress ♬ original sound - Rachel in a real way
Nos, szerinte az, hogy a harisnyákat a fagyasztóban kell tárolni – már az első felvétel előtt, legalább egy órán át! Persze, ezen kívül azt is hozzátette, hogy a cél érdekében érdemes nagyon odafigyelni körmeink állapotára is, azaz hogy ne legyenek élesek, sérültek vagy kiálló flitterekkel díszítettek. Azt is hozzátette, hogy a fagyasztóban való tárolás nem garantálja, hogy harisnyáink örökké ki fognak tartani, de az biztos, hogy sokkal tovább használhatjuk őket annál, mint ahogy tehetnénk enélkül a furcsa tipp nélkül.
A hozzászólók között akadt, aki nem értett egyet a videóban megfogalmazottakkal. Többen állították például, hogy szerintük igenis megéri drágább harisnyát vásárolni, mert tapasztalataik szerint azok a darabok valóban tartósabbak. De magával a fagyasztós technikával azért a legtöbben egyetértettek. „Én is így csinálom, és tényleg működik! Már több mint öt éves az egyik harisnyám, amit így tárolok” – lelkendezett egy felhasználó.
Mitől lehet még tartós a harisnya?
A fenti trükk alapja, hogy a hideg hőmérséklet feszesen tartja a harisnya szálait, így azok kevésbé lesznek sérülékenyek. Van, aki a hatást azzal fokozza, hogy a harisnyát még be is nedvesíti mielőtt bezacskózva a fagyasztóba tenné. Persze, ez a módszer még több tervezést igényel, hiszen az így lefagyasztott harisnya sokkal lassabban enged fel és válik viselhetővé, szárazzá.
Ezen kívül hasznos tipp gyanánt álljon itt, hogy a harisnyát az első felvétel előtt érdemes mosószeres vízbe is beáztatni egy éjszakára. Ettől szintén tartósabb lehet.
Továbbá, ha megszáradt, ajánlott kissé nedves kézzel felhúzni, vagy felvétel után felfelé mutató irányban átsimogatni. Ekkor a harisnya jobban megfeszül, így kisebb az esélye annak, hogy valamibe beakad és kiszakad. További hasznos tanács, hogy a harisnya fölé húzzunk még egy réteg, szoros alsóneműt. Ez megakadályozza, hogy a harisnya a nap folyamán lecsússzon, lazábbá váljon és felhasadjon.
Ami pedig a már megtörtént bajt, azaz az apró szakadásokat és lyukakat illeti, azokat megfékezhetjük egy-egy pöttynyi (átlátszó) körömlakkal vagy hajlakkal. Hajlakkot a harisnya teljes felületére is fújhatunk alkalomadtán, ugyanis ez szintén strapabíróbbá teheti az anyagot. Bár sem a köröm-, sem a hajlakk nem a legzöldebb megoldás, ritka divatvészhelyzetek esetén nem árt, ha kéznél vannak.
Kapcsolódó: Átformálta a divatot az eredetileg szakadásmentes harisnya
Kiemelt kép: Getty Images