csák helga utolsó utca utolsó ház

Szeretnénk, ha mindenki elolvasná ezt a könyvet! – Bemutatjuk a Nők Lapja Irodalmi Díj különdíjasát

A Nők Lapja hetvenötödik évfordulója alkalmából a szerkesztőség úgy döntött, különdíjjal értékeli a legjobb elsőkönyves női szerzőt, azzal a céllal, hogy ráirányítsa a reflektort a jellemzően kevés figyelemben részesülő, szárnybontogató fiatal női írókra, költőkre.

Bereczki-Csák Helga debütáló regénye – amely a szerző magánkiadásában jelent meg – annyira a radar alatt mozgott, hogy hozzánk is csupán a szerencsés véletlennek köszönhetően jutott el. Amint elolvastuk, nem volt kérdés, ezt a Nők Lapja Irodalmi Díj elsőkönyves női szerzőnek járó trófeáját ő viszi.

Bereczki-Csák Helga Kazincbarcikán született, jelenleg Debrecenben él, egy regionális hírportál újságírója. A szubjektív műfajok, az emberi történetek, portrék vonzzák a leginkább, ezeket mesterien is műveli, elég csak megnézni az Utolsó utca, utolsó ház gondosan, érzékletesen felépített karaktereit.

Csák Helga gyönyörűen bánik a nyelvvel, és csodálatos mesélő. Regénye kortól és nemtől függetlenül mindenkit behúz, megszólít, elvarázsol. Ahogy az a Nők Lapja Olvasósarok novemberi könyvértékelőjén is kiviláglott, ezért a műért nem lehet nem lelkesedni.

Borvári Szilvia történetét – mert ez a mű Szilvia regénye – az író saját családi legendáriumából merítette, és gyerekkorának helyszíneiből, szereplőiből rakta össze a regény világának meseszép mozaikját.

„Ötéves korom óta hordozok magammal egy képtelen történetet, amit akkor a nagymamám mesélt nekem.

Olyannyira meghökkentő és elgondolkodtató – szerinte megtörtént – mozzanatot írt le a saját kisgyermekkorából, ami évtizedeken át foglalkoztatott” – mesélte.

Az író mindenképp szeretne megmaradni a szépirodalmi pályán, jelenleg is motoszkálnak már újabb ötletek a fejében, de most a legfontosabb feladatának azt tartja, hogy minél több emberhez eljusson a könyve, amelyet saját maga adott ki. „Az alkudozgatás, a hosszú egyeztetések, a makacs érdekképviselet – egyáltalán az üzlet – távol áll tőlem” – magyarázza döntését.

Bereczki-Csák Helgával alaposan kiveséztük az Utolsó utca, utolsó ház cselekményét, keletkezésének történetét, és azt is megkérdeztük a végén, hogy ki verte meg Violát! Szpoileres beszélgetés következik!

Az Olvasósarok korábbi videós beszélgetései elérhetők a Nők Lapja Youtube-csatornáján.

Ha még nem tetted meg, gyere és csatlakozz kortárs olvasóklubunkhoz, a Nők Lapja Olvasósarok csoportjához!

Ajándéktipp könyvmolyoknak: megjelent a Nők Lapja 100 legjobb könyv 2024-es kiadványa az elmúlt év legjobb regényeinek listájával, rengeteg kulisszatitokkal, izgalmas cikkel! Kattints, és szerezd be most kedvezménnyel és ingyenes szállítással a fa alá a bookazine-t!

100 legjobb könyv 2024