December és január az ellentétek időszaka. Egyik oldalon a felfokozott karácsonyi készülődéssel, költekezéssel, rengeteg programmal, a másik oldalon a januárral, amikor mintha egyszerre tűnne el mindez. Jönnek a szürke hétköznapok, szembesülünk a valósággal, spórolni, fogyókúrázni kezdünk, és közben kicsit kiüresedettnek érezhetjük magunkat.
Csiki Judit, a Nők Lapja Egészség újságírója Vass Anita önismereti mentorral beszélgetett arról, hogyan lehet ezeket a hatalmas hullámhegyeket, hullámvölgyeket kicsit elsimítani, és önazonosan, valóban örömben, harmóniában megélni az év végét, és a következő év elejét.
Decemberi kiégés
A tél beköszöntekor mind a természet, mind pedig a szervezetünk, a lelkünk a lelassulást diktálná. Ebben az időszakban jó volna kicsit visszavenni a tempóból, behúzódni a „barlangunkba”, és magunkba mélyedni. A társadalom viszont ezzel épp ellentétesen működik. Az ünnepek közeledtével ezerféle tennivalónk támad az ajándékok beszerzésétől az ünnepi menü megtervezésén át a családi programok egyeztetéséig.
Közben pedig a szabadságolási időszakra való tekintettel legalább másfélszer annyi a munkánk, mint általában, és sem az iskolai karácsonyi műsort, sem a cég év végi rendezvényét nem hagyhatjuk ki. Nem csoda, hogy sokan szinte beesnek a karácsonyfa alá a fáradtságtól. De aki őszintén élvezi a karácsonyt, az is elfárad az ünnepi készülődésben: eltelik a rengeteg étellel, itallal, és ahogy közeledik a szilveszter, úgy lesznek egyre többen, akik inkább csendben pihennének a zajos buli helyett.
Aztán januárban hirtelen vége szakad a készülődésnek. Különösen azok érezhetik ilyenkor kiüresedettnek magukat, akik boldogan készültek a karácsonyra, vásárolták az ajándékokat, vettek részt a programokban. Hirtelen visszatérnek a hétköznapok, szembesülünk a bankszámlánk állásával, és ránk tör a túlpörgés utáni fáradtság…
A témát a legújabb Nők Lapja Egészségben is tárgyaltuk a témát, a magazint keresd az újságárusoknál!
Kiemelt kép: Getty Images