Jackie – Premier előtti vetítés az Urániában
Egy egész világ tekintett példaképként Jackie Kennedyre, nem csoda hát, hogy életrajzi film készült róla. A Jackie című alkotás a First Lady életének egyik legdrámaibb időszakát dolgozza fel: a történet ott kezdődik, amikor férjét, John F. Kennedyt Dallasban közvetlenül mellette lelövik. A férfi elvesztését követően Jackie-nek felül kellett emelkednie a személyes gyászán, hogy méltósággal és állhatatosan vigye tovább JFK szellemi örökségét. Pablo Larraín alkotása Natalie Portmannel a főszerepben – akit Oscar-díjra is jelöltek a játékáért – egy intim, szívszorító portré, ami teljesen új megvilágításba helyezi az életrajzi film műfaját. A jó hír pedig az, hogy az alkotást már néhány nappal a hivatalos premier előtt is meg lehet nézni az Urániában.
Jegyeket itt válthattok a vetítésre.
Időpont: Január 28.
Helyszín: Uránia Nemzeti Filmszínház, 1088 Budapest, Rákóczi út 21.
Szakácskönyv a túlélésért
A formabontó előadás a XX. század magyar történelmét mutatja be – recepteken keresztül. Hédike/Hédi/Hédi néni konyhája eleinte játékokból, a fogolytáborban töltött hónapokban képzeletbeli eszközökből és alapanyagokból, az azt követő években ételjegyekből, majd a Magyar Szocialista Népköztársaság termékeiből, végül ’89 után igazi magyar hozzávalókból állt. Hédi vacsorára látja vendégül a 35-40 fõs közönséget, akik a nagy családi asztal mellett hallgatják-nézik-eszik végig az elmúlt évszázadot.
Az előadásról bővebb információkat az esemény Facebook-oldalán találtok.
Időpont: Február 1.
Helyszín: Kőleves, 1075 Budapest, Kazinczy utca 41.
Andy Warhol nyomában – Szitázó Műhely a Ludwig Múzeumban
Akit érdekelnek a képzőművészeti, grafikai technikák, eljárások, aki megpróbálná feloldani az ellentmondást az egyediség és a tömeggyártás között, vagy éppen megerősítené azt, továbbá, ha szívesen tervezne egy pólót magának, akkor a Ludwig Múzeum programján a helye! A szitázó workshopon ugyanis megismerkedhettek a szitanyomás rövid történetével, és képzőművészeti alkalmazásával, emellett lehetőségetek nyílik kipróbálni egy, vagy több póló elkészítése során a hagyományos – stenciles – szitanyomó-eljárást.
Ha érdekel a program, itt tudtok jegyet váltani rá.
Időpont: Február 12.
Helyszín: Ludwig Múzeum, 1095 Budapest, Komor Marcell u. 1.
Bagoly-nap a Hortobágyon
A Hortobágyi Nemzeti Parkban január 28-án mindent meg lehet tudni a baglyokról és zsákmányaikról. A Látogatóközpontban változatos programokkal várják a kicsiket és a nagyokat: lesz többek közt távcsöves bagoly-les, el lehet készíteni a baglyok étlapját, de meg lehet majd tekinteni a Madárkórház lakóit is.
A teljes programot itt találjátok.
Időpont: Január 28.
Helyszín: Hortobágyi Látogatóközpont, 4071 Hortobágy, Petőfi tér 9.
Fonyódi Kolbászfesztivál
A fesztiválon helyet kapnak a legjobb magyar kézművesek portékái: sajtkülönlegességek, szürke marhából, mangalicából készült finomságok. De balatoni borokat, békéscsabai házi szárazkolbászokat és szalámikat, baranyai sváb különleges töltelékárukat, szalonnákat, sonkákat lehet kóstolni és vásárolni a helyszínen. Emellett még megannyi válogatott gasztronómiai finomság várja az érdeklődőket.
A részletes programot az esemény Facebook-oldalán találjátok.
Időpont: Február 3-5.
Helyszín: 8640 Fonyód
Szöveg: F.R.
Fotó: Pinterest, facebook.com/golemszinhaz, facebook.com/ludwigmuseum, Thinkstock