A Tündér-szikla (Budai-hegység)
A Tündér-szikla a Budai-hegység egy különleges sziklaalakzata, közel a libegő zugligeti végállomásához. 1977-ben védetté nyilvánították a területet növény- és állatvilága miatt, ma a Budai Tájvédelmi Körzet védelme alatt áll. A turistaútvonallal könnyen megközelíthető hely egy igazi csendes pihenőhely, ahonnan meseszép kilátás nyílik a fővárosra.
Oszoly-csúcs (Csobánka)
A Pilisben található, Csobánkai-medence fölött magasló szikla közkedvelt úti célja a kirándulóknak, természetre vágyóknak, és gyakorlott, de akár kezdő hegymászóknak is. A 328 méteres Oszoly-csúcs és a tanösvények nemcsak egy festői szépségű környezet élményét nyújtják, de az igazi feltöltődést is garantálják a kirándulók számára.
Oroszlán-szikla (Kecske-hegy, Buda)
Az ülő oroszlánra emlékeztető szikla a Kecske-hegy alatt, a sokak által közkedvelt Országos Kéktúra útvonalán található. A Glück Frigyesről elnevezett úton álló dolomittömb egy majdnem kétméteres magasságú kőtömb volt egykor, amit alakja miatt formáztak oroszlánná. A szikla érdekessége, hogy a fejét egyszerűen „lerobbantották” a második világháború idején, hogy az orosz járművek jobban elférjenek az ösvényen.
Szent György-hegy (Balaton-felvidék)
A Szent György-hegy egy jellegzetes tanúhegy a Balaton-felvidéken, amelynek oldalán óriási bazaltoszlopok állnak. Nevét az egykori kápolnáról kapta, történetét Szent György és a sárkány legendájával is összekötik. A hegy alapkőzete az egykori Pannon-tenger üledékéből származik, úgy, mint a környékbeli tanúhegyek, a Tóti-hegy, a Csobánc vagy Badacsony, amelyekre gyönyörű a kilátás a hegytetőről.
Sólyom-bérc (Zempléni-hegység)
A belső Zemplénre néző szikla csodaszép kilátást nyújt a természet valódi kincseire, a zöldellő hegyekre. Az biztos, hogy ha itt szippantunk bele a levegőbe, akkor frissességgel és egészséggel telik meg a testünk és lelkünk. Az Országos Kéktúra útvonal mentén található 564 méter magas hegy kiváló kirándulóhely kicsiknek és nagyoknak egyaránt.
Szöveg: L. J.
Nyitókép: Pinterest