Milyen az élet messze a nagyvárostól? Erre a kérdésre is lapul válasz a Verebes Istvánnal készült interjúban. A Nők Lapja 2020/28. számának Közeli rovata.

Színész, rendező, konferanszié sziporkázó, szarkasztikus humorral, összetéveszthetetlen stílussal: ő a Verebes. Mintha „kiszusszantaná” a mondatokat, a nézők tudják, a poén sosem marad el. Amit mond és csinál, az irányadó, rendezéseire figyelem irányul. Mióta Bazitára költözött, távol a fővárostól, még inkább kíváncsiak vagyunk, miképpen látja a világot. Szegő Andrásnak elmondta.

– Te mint az utolsó klasszikus konferanszié…
– Juj, juj, juj!

– De, de! Még Kellér Dezső nevezett örökösének. Ezért kérdeném, miként konferálnád be ezt az egész szörnyűséges abszurdot, amiben mostanában élünk?
– Jó a kérdés, és érzem, hogy valami szellemeset kellene válaszolnom, de most semmi ilyen nem jut ezzel kapcsolatosan eszembe. Nemrég megpróbálkoztam amolyan örkényesen beszédbe elegyedni magával a vírussal, és faggatni, hogy mi is, ki is ő tulajdonképpen, mi szándékkal van itt, mit akar, mi a jogállása, mi a jó neki abban, hogy embereket gyilkol, van-e egyáltalán valami öröme ebben a tragikus, groteszk helyzetben, amit előidézett.

– És mit tudott felelni neked?
– Hebegett-habogott. Hogy mi alapon vonom felelősségre, hiszen papírja van róla, hogy nem is élőlény, emellett pedig vegyük észre azt is, mennyi mindent köszönhetünk neki, hiszen például azóta nincs ózonlyuk a légkörben, a velencei lagúnákban delfinek úszkálnak, a légi forgalom csökkenésével sokkal tisztább lett a levegő, és végre rádöbbenünk, hogy a civilizáció milyen mérhetetlen károkat is okozott az élővilágnak.

– Ezt azért addig is sejtettük, csak hát nem kellett volna törnie magát, hogy felhívja rá a figyelmünket.
– De tudod, mi a szörnyű paradox? Most megbeszéljük a civilizációs rémségeket – telefonon. És tudja valamelyikünk is, hogy azok az elektromágneses hullámok, amelyeket jelként fellőnek egy műholdra, és a műhold visszaver a másikunk készülékére, milyen károkat okoznak, és mi pusztítást végeznek? Mert ez a sok milliárd telefon által kibocsátott rezgés itt marad a légkörben! Gondold meg, hogy a mi életünkben az egyszerű néprádiótól eljutottunk az ezerféle csodamasináig.

Tovább olvasnál?
Ha érdekel a cikk folytatása, fizess elő csak 500 forintért, vagy regisztrálj, és 1 héten keresztül minden előfizetői tartalmat megnézhetsz.
Ízelítő a cikk tartalmából
Mit gondol egykori énjéről?
Mi a legfontosabb számára az életében és mi hajtja előre?
Próbáld ki most kedvezményesen!
Az előfizetés ára az első hónapban csak 500 Ft, ezt követően 1490 Ft havonta. Ha van már előfizetésed, lépj be .