Együtt dolgozni, együtt élni nem biztos, hogy egyszerű. Vagy mégis? A Nők Lapja 2020/35. számának interjúja.

Együtt dolgoznak, együtt élnek, együtt nevelik a kisfiukat, kis túlzással azt is mondhatnánk, összenőttek. Szegő András párhuzamos kérdéseivel arra volt kíváncsi, vajon tényleg annyira egyformák-e, vagy azért vannak még eltérő vágyaik, önálló terveik.

– A Prima Primissima díj átvételekor melyiktek mondta a köszönőbeszédet?
ESZTER: Közösen mondtuk, egymás szavába vágva. Megbeszéltük előtte, hogy azoknak szeretnénk megköszönni, akiktől a legtöbbet tanultuk.
ANDRÁS: Utána az átadó szervezői meg is feddtek, hogy csúszás lett a sok névből, pedig én azóta is azon bosszankodom, hogy volt, akit kihagytunk. Ott ült a nézőtéren Eszter édesapja és a nővére, a szüleim, Vitray Tamás, és ők még nálunk is jobban örültek neki, hogy mi kaptuk a díjat. Ezért még a nagy nemzetközi díjaknál is többet jelentett ez a díjátadó.

– Egyetértettetek abban, hogy mire is költsétek a kapott összeget?
ESZTER: A korábban kapott Junior Prima-díjat prózai dologra költöttem: vettem egy autót. A felnőtt díjnál érettebb voltam, már egy párt is alkottunk, és nem volt kérdés, hogy az életünkbe fektetjük.
ANDRÁS: Egy évvel korábban az én Junior Prima-díjam hétezer eurójából elutaztunk a Gázai-övezetbe, és leforgattuk az első filmünket, az On the Spot próbaadását.

– Hogyan ismerkedtetek meg?
ANDRÁS: Megláttuk egymást az egyetemen, fények villantak, megszólalt a szférák zenéje, és mi egymás karjaiba bódultunk… De nem így történt.
ESZTER: Nagy szerencse, hogy a Színház- és Filmművészeti Egyetemen osztálytársak lettünk. Az volt a varázslatos, hogy nem tudtunk olyan vad ötlettel előállni, hogy az ne lobbantotta volna fel a másik fantáziáját, és ne késztetett volna további álmodozásra bennünket. Egyre jobban tudtuk egymást navigálni a szakmában, a világban és végül az életben is.

– Hogyan osztjátok meg a munkákat egymás közt?
ANDRÁS: Egy-egy nézésből pontosan tudjuk, hogy ki kit vesz a kamerával, és az is természetesen adja magát, hogy melyik szereplő kinek nyílik meg jobban.
ESZTER: Az itthoni munkánkat ma már jobban felosztjuk, mint az elején. Andris inkább a produkció menedzselését, a produceri feladatokat viszi, én a rendezésben és az utómunkában veszek részt többet.

– Melyikőtök a dominánsabb, ki az alkalmazkodóbb egyéniség?
ESZTER: A családi életben szerintem én vagyok az alkalmazkodóbb, a munka terén azonban helyzettől, feladattól függően sűrűn változik a helyzet.
ANDRÁS: Már a munkánk is elég komoly alkalmazkodást és újratervezést igényel, az elmúlt tíz év felét külföldön töltöttük, állandóan új országok, új kultúrák megismerésével. Mást se csinálunk, mint alkalmazkodunk.

Tovább olvasnál?
Ha érdekel a cikk folytatása, fizess elő csak 500 forintért, vagy regisztrálj, és 1 héten keresztül minden előfizetői tartalmat megnézhetsz.
Ízelítő a cikk tartalmából
Kritikusabb helyzetekben ki dönt?
Miért szeretnek egymással dolgozni?
Van-e olyan tervük, amelyet okvetlenül szeretnének még megvalósítani?
Próbáld ki most kedvezményesen!
Az előfizetés ára az első hónapban csak 500 Ft, ezt követően 1490 Ft havonta. Ha van már előfizetésed, lépj be .