Erzsébet legidősebb fia a legutóbb megrendezett Royal Ascot lóversenyen jelent meg a szürke, elegáns darabban. Ezzel tisztelte meg a rendezvényt, amit idén a fenntarthatóság jegyében bonyolítottak le, és minden meghívottól azt kérték, lehetőleg a szekrényükből vagy egy second hand boltból válasszanak ruhát az eseményre.
Károly hercegtől egyébként sem áll távol az ökotudatosság, hiszen saját biogazdasággal is rendelkezik. Ám nem ő az egyetlen a királyi családban, aki nem akar pazarolni.
Vilmos herceget is sokszor lehet látni ugyanabban a sötétkék pulóverben, ahogy feleségét, Kate Middletont is kedvenc cipőjében. Ezzel nem csak azt mutatják a világnak, hogyan lehet elegánsan felöltözni egy fontosabb eseményre, hanem azt is, hogyan lehet a szeretett, régi ruháinkat újabb darabokkal ötvözni. Ez pedig 2021-ben, a túlfogyasztás Mekkájában rendkívül fontos, főleg, ha ezt az utca embere is eltanulja tőlük.
Csak ritkán kerül elő a szekrényből
A People magazin kiszúrta, hogy Károly herceg öltönyét többször is láthattuk már nyilvános eseményeken, de leghíresebb jelenése 2018-ban volt Meghan Markle és Harry herceg esküvőjén. Természetesen nem ez volt az egyetlen királyi „esküvői szekrény deja vu” az idei Royal Ascoton: Károly sógornője, Zsófia wessexi grófné, Eduárd wessexi gróf felesége is olyan kalapban érkezett, amelyet Kate Middleton és Vilmos herceg 2011-ben tartott esküvőjén már viselt. Károly herceg korábban elárulta az angol Vogue szerkesztőjének viszonyulását Anderson & Sheppard öltönyéhez.
„Addig fogom viselni, amíg jó rám. Miért ne tenném?”
Azt is hozzátette, évente csak néhányszor viseli, így tudja megőrizni tökéletes mivoltát a ruhadarab, amihez idén levendula színű nyakkendőt kötött, de közben egy súlyos etikett szabályt is vétett: elfelejtette feltenni névtábláját, ami minden Ascot vendégnek kötelező.
Ahol Overdose is elstartolt
A Royal Ascot egy nemzetközileg elismert lóverseny, olyan sportesemény, amelyen kizárólag a társadalmi elit (arisztokraták, hírességek és természetesen a brit királyi család) tagjai vesznek részt.
Ascotban első helyezést elérni óriási dicsőség, mind a lónak, mind a lovasnak és persze a lótulajdonosnak is.
II. Erzsébet királynő saját lovai is rendszeresen megmérettetik magukat, sőt tíz évvel ezelőtt Overdose is elstartolt a híres brit pályán. Akkor a 1000 méteres, Group 1 besorolású King’s Stand Stakes-ben, a német Andreas Suboriccsal a nyergében a negyedik helyen végzett.
Ahol pezsgő jár homárral
Az öt napig tartó eseményt tavaly a Covid-intézkedések miatt zárt ajtók közt rendezték meg, idén pedig a szokásos 300 ezer meghívott helyett csupán 12 ezren léphettek be az Egyesült Királyság versenynaptárának legrangosabb eseményére, ahol a kalapok legalább annyira fontos szerepet töltenek be, mint a versenylovak és a híres zsokék.
A feltűnő, extrém darabok az elmúlt évek során elvitték a show-t, ahogyan a pazarló életmód is hasonlóan visszaköszönt a versenyen, ezért is annyira fontos az idei, a fenntarthatóságra törekvés jegyében. Átlagosan 56 ezer palack pezsgő, 44 ezer üveg bor kerül kibontásra, több ezer koktélos poharat ürítenek ki, valamint – hiszen Angliában vagyunk – 80 ezer csésze tea is elfogy a verseny alatt. Az ételek között megtalálható a rák, a bárány, a lazac és a híres Angus stake, ahogyan a friss homár is.
A dress code-ot is minden meghívottnak szigorúan be kell tartania: a lóverseny területére tilos fedetlen vállal, térd fölötti szoknyában és rövidnadrágban, laza szerelésben belépni.
A versenyt különböző helyekről szemlélhetik a szerencsések: a legmagasabb rangú meghívottak a királyi páholyban foglalnak helyet, a szintén tehetős, de nem királyi vendégek privát boxban szurkolnak és koktéloznak. A harmadik kategória a nagytribün, ahonnan szintén tökéletes kilátás biztosított, majd utána következik a Silver Ring. Bár a rangos versenyt mindig júniusban rendezik, már kora tavasszal nem lehet rá jegyet kapni, amit nem csak Angliában, de a világ különbözőbb pontjain is nagy figyelem övez.
Kiemelt kép: Getty Images