Szűrések férfiaknak, gyógynövény-patika, bolygóbarát konyha és stigmatizált betegségek - a Nők Lapja Egészség 2021/11. számának hangolója.
A galériára kattintva ízelítőt kaptok a lap tartalmából:
Galéria | 12 kép
untitled design (84)
A tartalomból:
Fotó megosztása:
14-15
Címlapinterjú Pokorny Liával
Fotó megosztása:
18-19
A gyógynövények és a belőlük készült kivonatok alkalmazása nagy népszerűségnek örvend. De vajon ma is minden helytálló azokból az ismeretekből, amelyeket a régi füvesasszonyok hagytak ránk? Szakértőkkel körbejártuk a témát
Fotó megosztása:
32-33
Gyógyulástörténet
Fotó megosztása:
36-37
Elektromosság: mikor gyógyít, és mikor káros?
Fotó megosztása:
42-43
A hónap szakértője: Dr. Perényi Gizella mozgásszervi rehabilitációs szakorvos, főorvos
Fotó megosztása:
46-47
A férfiak születéskor várható élettartama nemcsak Magyarországon, de világszerte átlagosan 5-8 évvel rövidebb, mint a nőké. Ennek több oka is van - a szűrővizsgálatok fontosságáról szakértőkkel beszélgettünk
Fotó megosztása:
50-51
Milyen az élet krémes, keksz vagy csoki nélkül? Mi történik testtel-lélekkel, ha nem eszünk semmilyen édességet? Kipróbáltuk!
Fotó megosztása:
52-53
Az életünk tulajdonképpen három szakaszból áll. Eleinte túl fiatalok vagyunk ahhoz, hogy számítson a véleményünk, később túl öregek, hogy bármit megértsünk. A kettő között pedig van tíz jó évünk. De ki találta ki ezt a butaságot? A hétköznapi ageizmusról szakértőkkel beszélgettünk
Fotó megosztása:
60-61
Lelkiállapotunk és étkezési szokásaink összefüggnek, előfordul, hogy egy falat sem megy le a torkunkon, vagy éppen ellenkezőleg: az ételekben keressük a vigaszt, és túlesszük magunkat. Hogyan védhetjük ki ezeket a hétköznapi válaszreakciókat? Cikkünkből kiderül
Fotó megosztása:
68-69
Melyek az okai és a következményei annak, hogy a társadalom nem egyformán ítéli meg az egészségügyi problémákat?
Fotó megosztása:
001_NLEG2111_1_cimlap_Plia.indd
A Nők Lapja Egészség 2021/11. számát november 3-tól keressétek az újságárusoknál!
Fotó megosztása:
Lehet pár évvel kevesebb?
Honnan tudjuk, hogy valamihez már túl idősek vagyunk? Mi az, ami már nem illik a mi korunkban? Szól valaki, megguglizzuk, vagy csak érzésre megy? Emlékszünk a reklámra, amikor egy fiatalasszonynak a szomszéd kamasz csókolommal köszönt, abban ez a szöveg ment, miközben recsegve szakadt le a mennyezet: „ha egy nőt idősebbnek néznek, mint valójában, attól még nem dől össze a világ”.
Manapság sokszor attól összedől, ha annak nézik, mint amennyi. Mintha kötelező lenne fiatalabbnak lenni, nem harmincnak, hanem húszasnak, nem negyvennek vagy ötvennek, hanem mindig kicsit kevesebbnek látszani. Miért is? Mert szűkülnek a lehetőségeink. A társadalmi sztereotípiák miatt minden kerek szülinapnál mintha pirossal áthúznának valamit az „ezt-még-megtehetem” listánkon. Jó, akkor már nem állok rollerre, nem veszem fel azt a szoknyát, és hát ugye ez a frizura sem mehet már többé. Egy ártatlan megjegyzés egy színesebb ruhánál, „de merész vagy”, megkérdőjelezheti az egész gardróbunkat.
Mindez totálisan felesleges. Menő az ősz haj, rohamosan nő a középkorú influenszerek száma, sportos negyvenesek vibráló színekben és kirobbanó formában – érezhető, hogy bármire képesek. És nem tagadásban lévő, tininek öltözködő nőkről van szó, hanem az egészségükre odafigyelő, aktív asszonyokról. Szóval, ne húzzunk le semmit a listánkról, és szülinapunkra jöhet az a roller!
Akovács Éva, főszerkesztő
Ha a cikkek felkeltették az érdeklődéseteket, akkor ejtsétek útba az újságárust, vagy kattintsatok az mc.hu oldalra, ahol előfizethettek a nyomtatott verzióra.
A Nők Lapja Egészség 2021/11. számát november 5-től keressétek az újságosoknál!