Hagyományos vagy natúr?
Az, hogy milyen szépségápolási szereket használunk, nemcsak a szervezetünkre van hatással, hanem a bőrünkről lekerülve a környezetünkre is. A legszerencsésebb, ha egy termék a bőrünkhöz, szervezetünkhöz is gyengéd, és az előállítása is minél kevésbé terheli a környezetet.
A tanúsított kozmetikumok kiváló minőségű növényi összetevőket tartalmaznak, amelyek lehetőleg ellenőrzött ökológiai termesztésből vagy ellenőrzött organikus gyűjtésből származnak. A biotermékek esetében még szigorúbbak követelmények, hogy a növényi vagy állati összetevők 95 százaléka bio termelésből származzon, és azt is meghatározzák, hogy hány egyéb összetevőt tartalmazhat. A hatóanyagok közé tartoznak a növényi olajok, például a mandulaolaj, az olívaolaj vagy a gyógynövénykivonatok, például a rózsa- vagy a kamilla kivonat, amelyeket a lehető legjobb minőségű alapanyagokból nyernek természetes módon.
Tartósak?
Mivel nem tartalmaznak szintetikus tartósítószereket, ezáltal a szavatossági idő természetesen nem versenyezhet a hagyományos kozmetikumokkal. Ahhoz, hogy a termékek vegyszer nélkül is sokáig elálljanak, illóolajokat használnak, amelyek tartósító hatással bírnak. Nem mellesleg a megfelelő csomagolás (és tárolás) segít távol tartani a baktériumokat.
Valójában miért válasszuk a natúrkozmetikumokat?
Egyre többen tervezik, hogy a hagyományos kozmetikumokról átváltanak természetes alapanyagú készítményekre. Az ilyen jellegű változásokkal azonban óvatosan kell bánnunk, hiszen idő kell ahhoz, hogy testünk hozzászokjon az új alapanyagokhoz. Számos okok egyike, hogy a natúr termékek nem tartalmaznak tisztán szintetikus színezékeket és illatanyagokat, szintetikus tartósítószereket, szilikonokat, paraffinokat vagy más kőolajtermékeket. A másik ok pedig a környezet- valamint az állatvédelem. A natúrkozmetikumok egyik legnagyobb előnye, hogy a felhasznált alapanyagok eredete és kiválasztása, valamint gondos feldolgozása is fenntartható módon történik.
Tudtad?
A Natrue minősítésű alverde kozmetikumokban található értékes shea vaj Nyugat-Afrikából származik, ahol nők ezreinek ad biztos megélhetést a magvak begyűjtése és feldolgozása. Az alverde termékcsalád elköteleződött amellett, hogy Nyugat-Afrikában, Burkina Faso-ban élő nőket segítsen a helyi Agrifaso szervezettel együttműködve. A fenntarthatósági projekt 2011 óta működik, azóta több hasznos kezdeményezés is megvalósult, raktárat, gabonaőrlőt építettek helyben, tiszta ivóvizet biztosító kutat ástak, de további projekteteken is dolgoznak a szervezettel és a helyi lakosokkal együttműködve.