kávéfőző teafőző vízforraló

Ezt a tárgyat csak óvatosan használjuk a hotelekben a légiutas-kísérők szerint

Városi legendának tartott gusztustalanságot lepleztek le.

Utazni általában mindenki szeret, viszont gyakran érhet bennünket kellemetlenség vagy egyenesen csalódás, ha nem készülünk fel megfelelően egy útra, ezért érdemes a tapasztaltabbakra hallgatni, akik tanácsaikkal megkímélhetnek minket ezektől. És vajon kik is lehetnének megfelelőbbek erre, mint azok, akiknek munkája maga az utazás, azaz a légiutas-kísérők? Ha valakikre, akkor rájuk igazán érdemes hallgatni, ha azt mondják, hogy valamit inkább hagyjunk el az utazási szokásaink közül.

A hotelekkel kapcsolatos figyelmeztetéseknek és trükköknek se szeri, se száma (mi is megírtuk már, hogyan szúrhatjuk ki az ágyi poloskákat a szobánkban, vagy hogy éppenséggel miért is ajánlott a fél pár cipőnket a széfbe tenni becsekkolás után) – és íme, meg is érkezett a legújabb tipp. Többen is posztoltak a közösségi oldalakra, például Redditre és TikTokra egy olyan városi legendáról, ami valójában még nem bizonyított (de, ugye, nem zörög a haraszt…), miszerint a szállodai szobákban található

vízforralókat a vendégek gyakran nem rendeltetésszerűen használják – azaz nem kávé- és teafőzésre, hanem alsóneműk és harisnyanadrágok tisztítására egyfajta mikro mosógépként.

Így takarítják a hoteleket

A Bon Appétit információ szerint a szállodai kávéfőzők tisztasága illetve tisztítási protokollja lánconként eltérő lehet. A Radissonban a „nagy igénybevételt jelentő tárgyakat”, köztük a kávéfőzőket is naponta alaposan megtisztítják és minden kijelentkezés után fertőtlenítik. A Marriottnál a hosszabb tartózkodásra alkalmas részlegek (mint amilyen a Courtyard by Marriott) szobái minden második nap kapnak takarítást, míg a drágább szobákat napi rendszerességgel teszik rendbe. A legelőkelőbb hotelek, mint amilyen Four Seasons, naponta teljes takarítási szolgáltatást kapnak, az Egyesült Államokban található Hiltonok többségében pedig „rugalmas takarítási politikát” alkalmaznak, ami azt jelenti, hogy a vendég kérésre akár minden nap kitakarítják a szobát. (Ők a kávéskannák tisztítására külön nem tértek ki a nyilatkozatban.)

Többen is készítettek már ezzel kapcsolatosan „leleplező” videókat, amikben a vízforraló kannákat felnyitva megmutatják a belsejükben található lerakódásokat és egyéb trutymókat, amelyek szerintük bizonyítják a legenda valóságtartalmát. Akik szerint mindez csak a képzelet műve lehet, valószínűleg még nem jártak magyar kollégiumokban, mert akkor tudnák, hogy az emberi leleményesség és fantázia határtalan, ha a szükség úgy hozza (például a vízforraló remekül alkalmas instant levesek vagy főtt virsli készítésére is.) A Bon Appétit magazin The Receipt névre hallgató blogjában egy légiutas-kísérő például azt írta, hogy ő magából kiindulva nem tudja elképzelni, hogy bárki is így tenne, ezért nem szokott is szokott ezen aggódni – addig, ameddig a kanna tisztának tűnik, de sok kollégája és korábbi szállodai alkalmazott bizony azt tanácsolja a vendégeknek, hogy a reggeli kávéjukat inkább a reggeli mellett fogyasszák el, esetleg rendeljenek szobaszervizt, vagy hordozható pohárban hozzák magukkal a kávézóból.

Akár tényleg mosógépként használják az emberek a kávéskannákat, akár nem, talán mégsem árt jobban megfontolni, hogy készítünk magunknak egy jó feketét a szállodában, ha megkívánjuk. Mi ehhez, azt tanácsoljuk, hogy szerezz be mini kiszerelésű tisztítószert, amit magaddal tudsz vinni az útra (vagy helyben vásárolj egyet), és használat előtt alaposan mosd át vele a kávéfőzőt és a poharakat is, majd öblítsd le jól, hogy teljesen biztosra mehess!

Jó kávézást!

Kiemelt kép: Getty Images