utazás legbarátságosabb országok világ

Két női világutazó szerint itt élnek a legbarátságosabb népek

Sokak számára meglepő lehet a világ összes országát megjárt, világutazó nők véleménye.

Az ausztrál Rachel Davey és a szlovák Martina Sebova több mint 100 nemzetet látogatott meg külön-külön, mielőtt 2008-ban Európában megismerkedtek egymással, majd később együtt folytatták az utazást, amit a Very Hungry Nomads nevű blogjukon dokumentáltak is.

Kitalálták, hogy immár közösen felkeresik a maradék 88, az ENSZ által elismert országot. Bejárták a Közel-Keletet, Nyugat-Európát és Közép-Afrika nagy részét, jártak Észak-Koreában, Afganisztánban, Szaúd-Arábiában, Bhutánban és Pakisztánban is, miközben szinte minden elképzelhető közlekedési eszközt igénybe vettek és rengeteg különböző kultúrával találkoztak. Martina szerint azonban vannak olyan nemzetek, amelyek egyszerűen kiemelkednek a többi közül.

„A szudáni és iráni emberek voltak a legbarátságosabbak, akikkel találkoztunk

magyarázta Martina az Uniladnak. – Pedig a legtöbb ember azt feltételezné, hogy ezek az országok nagyon veszélyesek a róluk látott kép alapján.” Martina azt is hozzátette, hogy az Afrika keleti partvidékén található kis ország, Eritria szintén különleges volt számukra.

A két nő 2022 novemberében ezzel a poszttal ünnepelte, hogy elérték Szamoát, amivel beteljesítették azt a fogadalmukat, hogy bejárják mind a 195 országot (és még néhány másikat, amit nem ismer el az ENSZ):

Azért akadtak nehézségek is a világjárás során. Mivel ők ketten a magánéletben is egy párt alkotnak, így több országban titkolniuk kellett a kapcsolatukat, illetve több konzervatív nemzet elutasította a kérvényezett vízumukat pusztán azért, mert nők. Azonban nem hagyták, hogy mindez legyőzze az utazás iránti szenvedélyüket.

Mindenütt jó, de a legjobb…

Az utazással kapcsolatos listák nagyon népszerűek. Ahogy mi is beszámoltunk róla, megvan, melyek a legbiztonságosabb országok az egyedül utazó nők számára, hol a legkönnyebb külföldiként letelepedni, illetve melyik a világ legerősebb útlevele (igen, a magyar is közte szerepel). Azért érdemes utánanézni, hova utazunk, mert bizony meglepő és szigorú szabályoknak kellhet megfelelnünk a különböző úti céloknál, így mindig érdemes utána nézni csomagolás előtt, hova is megyünk.

Kiemelt kép: Getty Images