Nincs még egy hónapja, hogy a Greta Gerwig rendezte Barbie-filmet bemutatták a mozikban, ám ahhoz, hogy óriási érdeklődést és hatást váltott ki világszerte, nem sok kétség fér. Ha csak azt nézzük, hogy forgalmazója, a Warner Bros. Pictures a napokban jelezte, a produkció minden idők rekordját megdöntve máris egymilliárd dolláros bevételt hozott a kasszába, mind az amerikai, mind a nemzetközi jegyeladásokból. Az pedig csak egy dolog, hogy a Margot Robbie és Ryan Gosling főszereplésével fémjelzett produkció bankot robbantott; a világ ismét Barbie-lázban ég. Hatása pedig még az esztétikai orvoslást is utolérte; a nők egy része megőrül Barbie egyik jellegzetességéért, és magának is ilyet akar.
A #barbiebotox hashtaggel felcimkézett videók közel 4 millió megtekintésnél járnak a TikTok-on, a USA Today szerint. Egy, a lap által megszólaltatott chicagói bőrgyógyász, Dr. Danilo Del Campo azt mondja, a Barbie-film megjelenése óta ő maga is tapasztalja a megnövekedett érdeklődést a kezelés iránt.
Félrement üzenet?
Bár a Barbie-film egyik fő témája és mondanivalója az lenne, hogyan találhatjuk meg a szépséget önmagunkban, függetlenül attól, hogy hogyan nézünk ki, úgy tűnik, ez az üzenet nem mindenkinek ment át. Ahogyan közel se mindenki vonta le azt a tanulságot, mint mi, a premier megtekintése után: miszerint a valóság sokkal szebb, mint Barbie tökéletes, de műanyag világa.
De mi az a Barbie-botox, más néven „traptox?
A legújabb kozmetikai trend a film megjelenését követően tarolta le a közösségi médiát. Lényege pedig az, hogy a nyak és a váll közti csuklyás, más néven trapézizomba adott botoxinjekciók hatására ez az izom összezsugorodik és ellazul, ami miatt csupán úgy tűnik, hogy vékonyabb és kecsesebb lesz tőle az illető nyaka – akárcsak Barbie babáé.
Bár a trapézizom botoxos kezelését általában a hát- és vállfájdalom enyhítésére használják, sokak kizárólag azért szeretnék, hogy szebb legyen a nyakuk vonala. Ugyanakkor azon túl, hogy az injekció ellazít, legföljebb optikailag és átmenetileg mutathatja kisebbnek a nyakat.
@dailymail BarbieTox 💉💕 would YOU get this done? #traptox #barbietox #botox #tiktoktrends #trending #fyp #Barbie ♬ original sound - Daily Mail
Egyes szakértők óva intenek attól, hogy indokolatlan esetekben, kizárólag szépészeti megfontolásból botoxoltassa bárki a csuklyás izmait.
Egy, a People-nek nyilatkozó bőrgyógyász szintén az új trendben rejlő veszélyekre figyelmeztetve úgy fogalmaz, az a legkevesebb, hogy egyáltalán nem mindenki esetében eredményezhet hattyúnyakat. Dr. Amy Wechsler szerint az eljárás a legtöbb ember esetében nincs különösebb hatással a megjelenésre. „Nem gondolnám, hogy csupán karcsúsítási megfontolásból injekciózni kellene a trapézizmokat, amikor azok nem is túlterheltek – hangsúlyozza. – Szükségünk van rá a hát felső részének és a nyak alsó részének erősségéhez, a testtartáshoz és így tovább. Tehát
nem igazán jó ötlet teljesen kiütni ezt az izmot, vagy túl gyengévé tenni. Ez nem biztonságos”
– vélekedik Dr. Wechsler.
Kiemelt kép: Getty Images