poggyászt

Ezért tegyük a poggyászt a szállodai szoba fürdőkádjába

Első olvasatra talán különösen hangzik, ám akár egy egyszerű apartmanban, akár ötcsillagos szállodában szállunk meg, érdemes megfogadni ezt a tanácsot.

Ami a megfontolandó hotelpraktikákat illeti, számtalan részletre kitértünk már az utóbbi időben, kezdve az elhozható-nem elhozható tárgyak listájával a takarítószemélyzet által kevésbé javasolt szállodai viselkedésig.

Utazás előtt a legtöbben igyekszünk felkészülni minden eshetőségre – még a betegségek ellen is felvértezhetjük magunkat –, ám akadhatnak váratlan meglepetések, melyekhez nem szükséges több napig távol lennünk, sőt, rögtön a becsekkolást követő rutincselekvéssel hosszú időre megágyazhatunk a problémának – szó szerint. 

De miért tennénk a csomagot a fürdőkádba? 

Ha jobban belegondolunk, mi az első dolog, amit egy szállodai szobába lépve megteszünk, a legtöbben valószínűleg olyan szokásokat említenénk, mint a matrac kipróbálása, a minibár ellenőrzése vagy a kilátás megcsodálása. Nagy valószínűséggel egyikünk sem azzal indítana, hogy a bőröndöt a fürdőkádba (vagy a zuhanyzótálcába) állítja, pedig az utazási szakértő szerint erre jó okunk lenne, különösen, ha a pihenés alatt és azt követően otthonunkban is meg szeretnénk előzni a kellemetlenségeket. Legyen szó ötcsillagos szállodáról vagy egy költséghatékony motelről, az ágyi poloskák előfordulása gyakoribb, mint gondolnánk, és meglepő módon épp ez az indok áll a bőröndös praktika hátterében is.

Ezek a bosszantó rovarok ugyanis előszeretettel vándorolnak velünk ruháinkon és táskáinkon, így könnyen hazacipelhetjük az illegális utasokat a következő szálláshelyre, vagy ami még rosszabb, biztonságos és tiszta otthonunkba. Jobban tesszük, ha elsőként nem az ágyra, hanem a fürdőkádba helyezzük csomagjainkat, így amíg alaposan átvizsgáljuk a szobát, biztosíthatjuk, hogy nem okoznak majd a későbbiekben fejfájást.

Mialatt poggyászunk távol van a hálótól, alaposan ellenőrizhetjük az ágyat és a matracot úgy, hogy kihúzzuk a lepedőt a sarkokból és megvizsgáljuk, van-e nyoma ágyi poloskának.

Érdemes az ágyneműtartót és a fejtámla réseit is ellenőrizni a biztonság kedvéért, vagy megfogadni szakértők tippjeit arra vonatkozóan, hogyan védekezhetünk az ágyi poloskafertőzés ellen utazás során

poggyászt

Fotó: Canva

Ezért biztonságos hely a fürdőszoba a csomagok számára

Katelyn Kesheimer, az amerikai Auburn Egyetem entomológusa ugyancsak egyetért ezzel a módszerrel, állítása szerint ő maga szintén a fürdőszobába viszi először a csomagjait, miközben alaposan átnézi a szobát poloskamaradványok után kutatva. Amint úgy ítéljük meg, hogy tiszta a terep, kihelyezhetjük poggyászunkat egy kényelmesebb sarokba, de soha, semmi esetre se tegyük az ágyra. A fürdőszoba azért is lehet a legjobb választás a szakértő szerint, mert ott a szálloda többi helyiségéhez képest a legkevésbé valószínű, hogy poloskákkal találkozunk, mivel jóval rövidebb ideig tartózkodunk ott, továbbá

nem nyújt elegendő ideális búvóhelyet a rovarok számára.

Az ágyi poloskák a természetesebb közeget részesítik előnyben, melybe nem tartoznak bele a rideg kádak és csempék, ráadásul a törölközőket, fürdőszőnyegeket és köntösöket minden vendégváltáskor kimossák, így a potenciális búvóhelyek nem jelentenek hosszú távú lehetőséget. Nem úgy a sötét komódok és szekrények, ahol könnyedén meglapulhatnak, ezért csak akkor használhatjuk őket biztonságosan, ha átvizsgáltuk az ágyneműt valamint a matracot, és nem találtuk ágyi poloskafertőzés jeleit. 

Innen tudhatjuk, hogy a poggyászunkba ágyi poloska került

Az ágyi poloskák észrevétlenül be tudnak bújni bőröndünkbe a cipzár belső oldalán vagy a varrások mentén, ezért nem árt indulás előtt egy zseblámpával ellenőrizni a réseket, különös tekintettel a gyűrődésekre és redőkre. Utazzunk szemeteszsákokkal arra az esetre, ha sikerrel járna a keresés, és zacskózzuk be a fertőzött ruhadarabokat, hogy megakadályozzuk a további terjedést, amíg haza nem érünk. Ha pedig már otthon vagyunk, a hotelben alkalmazott szabályhoz hasonlóan ne kárpitozott felületen kezdjük meg a kipakolást, és azonnal indítsunk mosást a bőröndben lapuló szennyes felszámolására, a magas hő ugyanis megöli az ágyi poloskákat. Az entomológus szerint ezek a szívós rovarok hónapokig, de akár több mint egy évig is elélnek, így ha a bőröndben maradnak, könnyen kivárhatják a következő évi nyaralásunkat. 

Kiemelt kép: Getty Images, nőklapja.hu