futesi-szezon-tippek

4 dolog, amire nagyon oda kell figyelnünk a fűtési szezonban

A veszélyt elkerülendő...
  • Még mindig tart a fűtési szezon.
  • Bárhogyan igyekszünk is meleget varázsolni otthonunkba, fontos az óvatosság.
  • 4 dolog, amire mindenképp figyeljünk oda a fűtési szezonban!

Nem kevés aggodalommal tölti el a fűtési szezon minden évben a lakosságot. Egyrészt valahogy ki kell gazdálkodnunk a fűtés költségeit, másrészt rengeteg plusz munkával jár, ha fával fűtünk, harmadrészt pedig sokan félnek is a tűztől. De talán mégis a füst és a szén-monoxid a legnagyobb mumusunk.

4 dolog, amire nagyon figyeljünk oda a fűtési szezonban!

Összegyűjtöttünk néhány dolgot, amire mindenképp fontos odafigyelnünk – a fűtési szezon hátralévő részében is! Bár ezek között szerepelnek kifejezetten egyszerű tippek, higgyük el, fontos, hogy ezekről is rendszeresen szó essék!

1. Ellenőriztessük a fűtési rendszert, a füst- és a szén-monoxidjelzőket!

Mi is gyakran felhívjuk olvasóink figyelmét arra, hogy rendszeresen ellenőriztessék otthonukban a fűtési rendszert, tisztíttassák a kéményeket. De legalábbis évente mindenképp, még a fűtési szezon kezdete előtt, ősszel!

Ezen kívül fontos a füst- és szén-monoxidjelzők beszerzése is. Szakértők szerint érdemes több ilyet is elhelyezni a lakás különböző pontjain – a padlástól a pincéig. Győződjünk meg arról is, hogy ezek jól működnek, nem hibásodtak meg például az utóbbi hónapokban.

2. Ne hagyjuk felügyelet nélkül a hőforrásokat!

Amennyiben szeretjük néhány gyertya segítségével feldobni az otthonülős napokat, mindenképp ügyeljünk rá, hogy ezeket sose hagyjuk felügyelet nélkül! Még néhány percre sem! Ugyanez vonatkozik a gáztűzhely használatára (évszaktól függetlenül).

futesi-szezon-tippek

Fotó: Shutterstock

Szintén nagyon fontos, hogy ne aludjunk el, amíg parázs pislákol a kandallóban, valamint hogy a hősugárzót is kapcsoljuk le, ha elmegyünk otthonról!

3. Külön ügyeljünk a hősugárzó elhelyezkedésére!

Amennyiben hősugárzót használunk, nagyon fontos, hogy azt ne helyezzük olyan tárgyak közelébe, melyek könnyen lángra kaphatnak! A legjobb, amit tehetünk, ha minden mástól (bútortól, függönytől, gyúlékony tárgyaktól) körülbelül egy méteres távolságban helyezzük el a hősugárzót.

4. Ne terheljük túl az elektromos rendszert!

Lehet, hogy nem ez jutna először eszünkbe, de szintén nagyon fontos, hogy ne csatlakoztassunk több elektromos eszközt a konnektorokba, mint amennyit elbír a hálózatunk. Nézzük át a hosszabbítókat és az elosztókat is, nehogy valamilyen később, meghibásodás közepette nagy gondot okozzanak nekünk!

És azt tudod, hogyan spórolhatsz a legtöbbet a fűtési szezonban?

Kiemelt kép: Pexels