A mellkas bőrének öregedését, a dekoltázs és a mell megereszkedését alkati tényezők, a napozás mennyisége, a szülések száma, a szoptatás hossza is befolyásolják. A vékony bőrű, hízásra nem hajlamos, szikár testalkatú nőknél hamarabb tartásukat veszíthetik a keblek, mint az erős kötőszövetekkel rendelkező társaiknak, különösen, ha ez utóbbiakat nem áldotta meg a természet túlságosan nagy mellmérettel.
Ez nem azt jelenti, hogy az átlagos testalkatú, közepes vagy apró mellű nőknek nem kell tennie azért, hogy a dekoltázsa sokáig szép és telt maradjon.
A feszesség elvesztésében a mell mérete, súlya is szerepet játszik. Vagyis a nyak, a dekoltázs és a mell területét nemhogy nem szabad elhanyagolni, hanem egyenesen kitüntetett figyelemre és gondos ápolásra van szüksége. De mit tehetünk, hogy sokáig megőrizzük a dekoltázs szépségét?
Így védd a dekoltázst!
Nem hagyja érintetlenül a területet a várandósság és a szoptatás időszaka, de az öregedési folyamatok, a változókor is rányomja bélyegét a dekoltázsra. Ezeket a természetes öregedési és testváltozási folyamatokat teljesen nem tudjuk kiiktatni, de tegyünk érte, hogy ne gyorsítsuk fel a bőr megnyúlását.
Különösen ártalmas bőrünknek és kötőszöveteinknek:
- dohányzás, a füstös környezetben való tartózkodás
- a túlzásba vitt napozás, sokszori leégés
- a dehidratáltság
- ha sokat sportolunk melltartó nélkül
- nagy fogyás, jelentős hízás (jojó-effektus)
- nem ápoljuk rendszeresen krémekkel, szérumokkal, olajokkal, hogy a bőr rugalmas maradjon
A rendszeres, sőt folyamatos ápolás azért is nagyon fontos, mert ha a kebel bőre és kötőszövetei egyszer megnyúlnak, nincs az a torna és csodatevő praktika, ami helyreállítja a károkat: ilyenkor már csak a plasztikai sebész segíthet egy korrekciós műtéttel.
Tudtad, hogy érdemes melltartóban aludni? A cikkünkben 10 érdekességet olvashatsz a mellről.
8 lépéses bőrápolási rutin
A mindennapi ápolás során is számos praktikát bevethetsz a keblek és a dekoltázs szépségének megőrzése érdekében.
- Hidratáld bőrödet belülről is: fogyassz minél több vizet, nyáron akár 3 litert is.
- Az arctisztítás és a tonizálás ne érjen véget az állnál, kezeld ápoló tisztító tejjel és tonikkal a dekoltázs területét és a nyakat is.
- Kerüld az erőteljes tisztítószereket, például a szárító szappanokat és a forró vizet. Ránctalanító vagy hidratáló arckrémből is jusson mindig a dekoltázsra is. Ha normál bőröd van, akkor a testápoló is jó, de ha napra mész, nem maradhat ki az 50 SPF-es naptej a reggeli rutinból.
- Hetente egyszer radírozd kímélő (arc)peelinggel a dekoltázst és a nyakat – a durvább szemcséjű testradírok erre a területre túlságosan erőteljesek lennének. Ezután vigyél fel a dekoltázsra ápoló olajat vagy szérumot. Jó választás például a mandulaolaj és kevés feszesítő hatású szőlőmagolaj keveréke, és nagyon hatásos ránctalanító a retinolszérum. Utóbbi a nap káros hatásait is részben semlgesíti, feszesíti és táplálja a bőrt. A természetes, gazdag olajokat és a retinolt érdemes este használni.
- Sütőtök összenyomott húsából és mézből, vagy túróból és mézből tápláló, feszesítő pakolást készíthetsz, amelyet jó negyed óráig érdemes a dekoltázson hagyni.
- A régi füvesasszonyok fegyvere volt a palástfű: forró vízzel önts le egy evőkanálnyit, hagyd állni 10 percig, szűrd le, majd amikor kihűlt, itass át vele egy törölközőt, és a főzetet helyezd a dekoltázsra negyed órára.
- Ha valamilyen alkalomra szeretnél a szokottnál is szebb lenni, pár percig masszírozd jégkockával ezt a területet, mielőtt felvennéd a kivágott, alkalmi ruhát.
- Sminkeléskor pici púderrel egyenletessé, mattá teheted a ruhából kivillanó bőrt.
Ahogy írtuk fentebb, fontos a melltartó rendszeres viselése, de nézzük, milyen gyakran kell mosni ezt a ruhadarabot, hogy higiénikus legyen a viselése!
Kiemelt kép: Getty Images