Az 1903-ban feladott, karácsonyi témájú képeslapot a múlt héten kézbesítették a Swansea Building Society Cradock Street-i fiókjába. A munkatársak remélik, hogy megtalálják a címzett, Lydia Davies rokonait, aki korábban azon a címen lakott, ahol most ők dolgoznak.
A régi képeslap üzenete
A Royal Mail megmagyarázta a jókora késést is: szerintük a képeslap egyszerűen visszakerült a rendszerükbe. Így nem kézbesítették, pedig a feladó Ewart fontos visszajelzést fogalmazott meg benne. A férfi a lap elején rejtélyesen azt írta, hogy nagyon sajnálja, hogy nem tudta átvenni egy ismeretlen tárgy párját.
Majd azzal folytatja, reméli, Lydia jól érzi magát otthon.
Neki körülbelül 10 shillingje van zsebpénzben, nem számítva a vonatjegyet, szóval jól van. A lap végén arra kéri Lydiát, ne felejtsen el találkozni Gilberttel és Johnnal, majd szeretettel üdvözöl mindenkit.
Keresik a címzettet
Henry Darby, a Swansea Building Society marketing- és kommunikációs munkatársa elmondta, hogy éppen a postát válogatta, amikor a képeslap kiesett. Alaposan meglepődött, amikor látta, milyen régi a lap keltezése, így már az is nyilvánvalóvá vált, hogy az eredeti címzettet nem fogja megtalálni.
Annak leszármazottait viszont talán igen.
Andrew Dully, a West Glamorgan Archives munkatársa megállapította, hogy egy bizonyos John F Davies volt a háztartás feje a képeslapon látható címen, aki feleségével, Mariával és hat gyermekével élt a házban. A legidősebb gyereküket hívták Lydiának, aki 16 éves lehetett, amikor a képeslapot elküldték neki. Mivel az internetes keresés nem vezetett további eredményre, most a közösségi médián keresik Lydia Davies rokonait.
121 év távlatából
Csak összehasonlításul: 1903-ban, a képeslap feladásának idején az emberek még el sem tudták képzelni, hogy mi az a világháború. Jellemzően több generáció élt egy háztartásban, még létezett a nagy család és köztük a szoros kapcsolattartás. Ebben az időben kísérleteztek a repüléssel a Wright fivérek, terjedt el Edison fonográfja, kezdték el gyártani az első Ford T-modelleket. Az Osztrák-Magyar Monarchia feje Ferenc József császár és király volt, míg Angliában VII. Eduárd, II. Erzsébet királynő üknagyapja ült a királyi trónon.
A régi korokban el sem tudták képzelni, hogy ezt a cikket egy nap majd az interneten olvasod.
Kiemelt kép: Getty Images