4 hiba férfiak párkapcsolat

Párkapcsolati buktatók: Ezt a 4 hibát általában nem nézzük el a férfiaknak

Nem azt mondjuk, hogy nők sosem tesznek tönkre párkapcsolatokat rossz szokásokkal, de most azokat a hibákat szedtük össze, amelyeket általában inkább a férfiak követnek el.

Minden kapcsolat bonyolult és követnek el hibákat nők és férfiak is. Ha szerencsénk van (és mindketten teszünk érte), a baklövéseket elbírja a párkapcsolat. Ha felismerjük, hogy min kell változtatnunk, akkor együtt tudunk továbbfejlődni, jobbá válni és tanulhatunk a melléfogásokból. A kapcsolat akkor lesz ingatag, ha az egyik fél nem veszi észre, mennyire elszúrja a dolgokat, és ha erre felhívják a figyelmét, talán még meg is sértődik.

Minden párkapcsolatban vannak aknamezők, de idővel megtanuljuk biztonságosan kikerülni a bombákat, főleg, ha nagyon szeretjük a másikat és akarunk dolgozni a sikerért. Ha azonban nem látja be a másik, hogy az ő hibái is nehézséget okoznak a viszonyban, akkor sajnos érdemes lehet továbbállni… Mutatjuk, mi az a négy hiba, ami tipikusan a férfiak műfajának számít.

Párkapcsolat: a férfiak 4 leggyakoribb hibája

Ne feledd, mindenki követ el ostobaságokat. Nem kell, hogy egy-egy baklövés azonnal a párkapcsolat végét jelentse. Ha viszont a sok-sok beszélgetés és kérés ellenére is minden marad ugyanúgy, akkor tovább kell lépni. Felmérések szerint ez az a 4 ok, ami miatt a férfiak leggyakrabban a lapátra kerülnek:

1. Félreértik a társukat

A legtöbb férfi általában kialakít a fejében egy képet arról, hogy másoknak mire van szüksége, és azt az aktuális társára is vonatkoztatja. Mindenki szereti a figyelmet és a kedvességet, de nem mindenkinek egy csokor virág vagy egy szép ékszer jelenti ezt. A férfiak hajlamosak találgatásokba, feltételezésekbe bocsátkozni ahelyett, hogy konkrétan rákérdeznének, a másiknak mire van éppen szüksége. Mondjuk egy kiadós beszélgetésre, jó hallgatóságra és talán ölelésre…

4 hiba férfiak párkapcsolat

A párkapcsolat sikere mindig kettőn áll (Fotó: Getty Images)

Ha valaki tényleg törődik a társával, akkor őszintén érdeklődik az iránt, hogy mik az ő céljai, mitől tart és támogatja az álmai megvalósításában. A tárgyi ajándékok csak ideig-óráig kápráztatnak el bárkit, hosszú távon nagyobb szükség van a meghitt beszélgetésekre, az együttérzésre és odafigyelésre.

2. Nem tartják a másikat egyenrangú félnek

Ha egy kapcsolatban nincsen egyenlőség és kölcsönösség, akkor valószínűleg nem fog működni. A kölcsönös tisztelet a tartós kapcsolatok alapja, és ha ez nincs meg, akkor az alárendelt fél szenvedni fog.

Ezt a 6 lekezelő mondatot sose használd párkapcsolatban!

Ha egy férfi nem tartja egyenrangúnak a partnerét, annak tipikus jelei vannak: mindig mindenben ő dönt, az van, amit ő szeretne, és a másiknak kell alkalmazkodni hozzá. Gyakori viselkedés idősebb férfiaknál az atyáskodás, hogy ők szeretnének irányítani, ez pedig vonzó és kényelmes lehet a fiatalabb partner szemében – egy darabig. Azonban ami kezdetben imponáló volt, később frusztrálóvá válhat, és a fiatalabb fél úgy érezheti (jogosan), hogy másodrangú szerep jutott neki. Ezt pedig senki nem szereti hosszú távon…

3. Kapcsolatgyilkos bizonytalanság

Előbb ugye azt olvashattad, hogy a túl határozott, domináns férfiakat előbb-utóbb elhagyják partnereik, na de a döntésképteleneknek, a bizonytalanoknak sem terem több babér. Vagyis az olyan magabiztos, határozott férfiak lesznek a nyerők, akik meghallgatják társukat és akik mellett biztonságban érzi magát a másik fél. A bizonytalan, alacsony önbizalmú férfiakra jellemző a kontrollálatlan féltékenység és az, hogy állandóan számon kérik a másikat.

A határozatlanság és a féltékenykedés pedig igazi kapcsolatgyilkos kombináció.

A magabiztosság viszont nem egyenlő azzal, hogy a férfi sosem mutatja magát sebezhetőnek. Vagyis nem hiba, ha a férfi ki meri mutatni az érzéseit és felvállalja a gyengeségeit, félelmeit – sőt, ettől lesz kifejezetten emberi.

4. Nem tartja tiszteletben a határokat

Egy kapcsolatban mindenkinek szüksége van térre, sőt kisebb-nagyobb titkokra, magánszférára. Ez lehet egy hosszú hétvége a barátokkal, vagy olyan hobbi, amit a pár egyik tagja egyedül űz. Ha az egyik fél korlátozza a másikat, mindenbe beleszól, megmondja, hogyan döntsön karrierkérdésekben vagy a saját testével kapcsolatban, akkor átlép egy bizonyos határt. Ráadásul ennek az az üzenete, hogy a másik nem is képes arra, hogy egyedül megbirkózzon a problémáival.

Sajnos ez a fajta viselkedés gyakran jellemző férfiakra.

Az ilyen típusú férfiak kifejezetten szeretik és élvezik, ha társuk függ tőlük. Persze, ha a másik kéri a segítségüket, véleményüket, mert megerősítésre van szüksége, akkor az teljesen más helyzet. Jelen esetben a túlzott kontrollon van a hangsúly! Ha az egyik fél folyamatosan kontrollt gyakorol és/vagy nem áll empatikusan a másik érzéseihez, nem bízik a párja döntéseiben, akkor az hosszú távon folyamatosan mérgezni fogja a párkapcsolatot.

5 kérdés, amit csak stabil párkapcsolat bír el. Te fel mered tenni?

Kiemelt kép: Getty Images