5 hiba nők párkapcsolat

Szakítóok: Ezt az 5 hibát általában nem nézik el a nőknek

A nők kisebb-nagyobb hibái próbára tehetik a kapcsolataikat (ahogy persze a férfiaké is), kérdés, hogy a társuk ezt elnézi vagy szakítóokként hozza fel.

Vannak olyan malőrök, amiket túlél egy stabil kapcsolat, de most olyan ballépésekről, vagyis inkább jellemhibákról lesz szó, amelyekkel igen nehéz sokáig együtt élni. Egy korábbi cikkünkben azokat a párkapcsolati hibákat szedtük össze, amivel a férfiak lehetetlenítik el a kapcsolatot hosszú távon, most a nők kerülnek sorra.

Ne felejtsük, nagy szerelem ide vagy oda, mindannyian követünk el hibákat. Egy kellemetlen szituáció miatt viszont általában senki sem szakít. Ekkor kellene megbeszélni a problémát és nem dühből, elhamarkodottan cselekedni. Arról nem is beszélve, hogy a párkeresés egy út. Az Igazi megtalálásáig mindenki számos hibát vét, jó esetben tanul belőlük és megpróbálja később elkerülni azokat. A következő öt párkapcsolati zsákutcába a férfiak is bele-belesétálnak, de általában inkább a nőkre jellemzők.

5 párkapcsolati hiba, amit a nők gyakran elkövetnek

Ha magadra is ismersz a következőkben, akkor vedd úgy, hogy ez remek alkalom az önmegfigyelésre és a változtatásra, fejlődésre, a párkapcsolat építésére.

Unalmas már egyedül?

Ne várd ölbe tett kézzel, hogy a nagy Ő bekopogtasson az ajtódon – küldj neki személyre szabott meghívót! A Nők Lapja és a Randivonal most közösen segít társra találni. Kattints a linkre, és készülj a randira!

1. Tökéletesség hajszolása

Egy hétköznapi, romantikus randi többet kivesz belőled, mint egy Ironman-verseny? Mármint rossz értelemben? Akkor lehet, hogy kicsit túlaggódod, túltervezed a randikat, programokat, azt, hogy miben legyél, milyen legyen a hajad. Amikor a párod családjával vagytok, megfeszülsz, hogy minden rendben menjen és a kedvükben járj? A valóság az, hogy hiába igyekszel, senki nem tökéletes. És ez nem baj!

5 hiba nők párkapcsolat

Az egyik párkapcsolati hiba a nők részéről, hogy mindent tökéletesen akarnak megszervezni, átélni (Fotó: Getty Images)

Az viszont probléma lehet, hogy rengeteget stresszelsz azon, hogy minden makulátlan legyen körülötted, és ha valami nem sül el jó, azt a párod szemére hányod. Ha te hibáztál, merd beismerni, de ne legyél sem magaddal, sem a társaddal túl szigorú!

2. A másik megváltoztatása

Sok nő esik abba a hibába, hogy elképzel egy ideális (mondjuk ki, tökéletes) társat, felruházza rengeteg pozitív tulajdonsággal, és őt keresi. Majd, amikor talál egy szerető partnert ezer jó jellemvonással, akkor is a hiányosságokra koncentrál, és azokat szeretné megváltoztatni. Ha a másik azt tapasztalja, hogy meg akarják változtatni egyes szokásait vagy tulajdonságait, akkor azt érezheti, hogy nem elég jó.

Kapcsolódó: Ezt a 6 lekezelő mondatot sose használd párkapcsolatban!

Ilyenkor két lehetőség van: megpróbálunk a másik jó tulajdonságaira koncentrálni, és igyekszünk a legtöbbet kihozni a párkapcsolatból, vagy megpróbáljuk mindenáron a kedvünkre formálni őt. De érdemes-e? Ha nem olyan, mint amire vágyunk, és neki sem esik jól, hogy sok mindenben meg akarjuk változtatni, akkor valószínűleg nem illünk össze.

3. Negatív hozzáállás

Van az a típus, aki mindig rosszra számít, szinte várja a drámát, mert azt hiszi, úgy nem érheti csalódás. Károsabbat nem is lehet tenni, mint hogy így álljunk egy jól induló párkapcsolathoz. Ha töretlenül azt várod, hogy a viszony kudarcba fulladjon, hogy a másik csalódást okozzon vagy bekövetkezzen a krízis, akkor előbb-utóbb mindenben keresni fogod a hibát. És bizonyára meg is találod.

Ezzel akkor is ártasz (főleg magadnak), ha sok rossz tapasztalatod van és többször is összetörték a szívedet.

Nyilván a érzelmi biztonság iránti igényedből fakad ez a hozzáállás, de mégis, próbálj meg fordítani rajta! Minden nap fogalmazz meg legalább három dolgot, ami miatt szeretsz a választottaddal lenni, vagy amiért jól érezted magadat vele legutóbb!

4. Mártírkodás

Ez egy összetett probléma, ugyanis, ha egy nő nem kér segítséget nehéz helyzetben, mert „nem akar másokat terhelni”, azzal valójában inkább csak kizárja őket az életéből. A bizalom jele, ha mersz segítséget, támogatást kérni a társadtól, és egy remek lehetőség, hogy az igényeitekről, felmerülő problémáitokról is beszélgessetek, elmélyítsétek a kapcsolatot. Ha ez valóban terhes a másiknak, az már egészen más téma…

5. A kapcsolat összehasonlítása másokéval, példálózás

Ha másokéhoz hasonlítgatod a kapcsolatotokat és csak arra koncentrálsz, hogy mit kellene másképp csinálni, akkor pont lemaradsz arról, ami tényleg jó és működik köztetek. Az ismerős pár többet utazik? Sokszor osztanak meg közös, romantikus képeket? Lett egy cuki kiskutyájuk vagy nagyobb lakásba költöztek? Ezek mind csak fotók, státuszszimbólumok, de nem mutatnak meg sokat a kapcsolatról.

Ezek mind csak fotók, státuszszimbólumok, amik valójában nem mutatnak meg sokat a kapcsolatról.

Minden párkapcsolat egyedi – a jó és a rossz aspektusaival együtt –, de ha mindig másokéval példálózol, hogy „bezzeg ők így-úgy csinálják”, akkor csak folyamatos feszültséget gerjesztesz közted és a párod között. Arról nem beszélve, hogy a tökéletes(nek tűnő) párok a színfalak mögött ugyanúgy küzdenek párkapcsolati problémákkal, mint bárki más. Sőt, még az is lehet, hogy kevésbé ügyesen oldják meg ezeket nálatok.

Kiemelt kép: Getty Images

Unalmas már egyedül? Ne várd ölbe tett kézzel, hogy a nagy Ő bekopogtasson az ajtódon – küldj neki személyre szabott meghívót! A Nők Lapja és a Randivonal most közösen segít társra találni. Kattints a linkre, és készülj a randira!