idős pár, szerelem, randevú, párkapcsolat

Miből áll a híres 2-2-2 szabály, amire a legboldogabb párok esküsznek?

A 2-2-2 szabály ötlete először 2015-ben söpört végig a Redditen, és akkora sikert aratott, hogy manapság már terapeuták, coach-ok is szívesen ajánlják, ha egy kis szikrára van szüksége a pároknak. Mutatjuk, mit nyerhetünk vele!
  • A közös élmények és az együtt töltött minőségi idő több szempontból is jótékonyan hat a párkapcsolatokra. 
  • A 2-2-2 szabály valójában egy új párkapcsolati rutin, ami elmélyíti a kapcsolatot.
  • Ez a stratégia már attól is hatásos lesz, hogy újdonságot hoz a szerelmi életetekbe.

Semmi sem táplálja, ápolja jobban a kapcsolatokat, mint az együtt töltött idő. Olykor azonban még a legstabilabb párkapcsolatokban is kihívást jelent kisajtolni némi minőségi időtöltést a hétköznapokon, hiszen a munka, a családi kötelezettségek és a végtelennek tűnő tennivalók között könnyen elsikkadnak a romantikus pillanatok.

A 2-2-2 szabály egy roppant egyszerű, ám annál hatékonyabb megközelítés, ami anélkül segít áthidalni a nehézségeket, hogy túlbonyolítaná a dolgokat. Nem igényel tehát egyik fél részéről sem túlzottan nagy erőfeszítést, egymás iránti elkötelezettségre, őszinteségre és kompromisszumra azonban szükség van, ha azt szeretnénk, hogy működjön a stratégia. 

Így működik a 2-2-2 szabály

Fontos tudni azonban, hogy a 2-2-2 szabály nem hozza helyre varázsütésre azt, ami elromlott, az alapvetően békés, jól működő párkapcsolatokba viszont új életet lehelhet – vagyis nagyszerű stratégia lehet, ha leszámolnánk a megszokásokkal. Mutatjuk, hogyan működik!

A 2-2-2 szabály rendszere szerint:

  • Kéthetente menjünk randevúzni.
  • Kéthavonta tervezzünk egy közös hétvégi kiruccanást programokkal.
  • Kétévente pedig szervezzünk egy hosszabb utazást kettesben.

Bár a szabályrendszer idővonala nem biztos, hogy minden párnál működik – mert könnyen meglehet, hogy vagy túl sok, vagy túl kevés –, a lényeg viszont az, hogy a közösen töltött idő rendszeres tervezése segít frissen tartani a kapcsolatot. Ezzel keretet adhatunk a közös élményeknek és a minőségi időnek, amelyek elengedhetetlenek minden emberi kapcsolatban.

idős pár, szerelem, randevú, párkapcsolat, bicikli, közös program

A közösen átélt élmények erősítik a kötődést, az intimitást a párkapcsolatban (fotó: Getty Images)

A szabály elemei egyedi célokat szolgálnak. A kéthetente történő randik táplálják a tüzet, lehetőséget adva arra, hogy a párok kilépjenek a mókuskerékből, és hogy zavaró tényezők nélkül élvezhessék a másik társaságát. Nem beszélve arról, hogy így mindig lesz valami közös program, amit várni lehet.

A kéthavonta történő hétvégi kiruccanások alkalmával kicsit hosszabb időre hagyhatjuk magunk mögött a mindennapos gondokat, miközben nincs más dolgunk, mint egymásra fókuszálni. A kétévenkénti nagyobb kaland pedig tovább erősíti a kötődést, új emlékekkel gazdagítva a párkapcsolatot. 

Kapcsolódó: Ellentét randevú: Ideje kilépni a komfortzónából!

A várakozás egy igen erős motiváció a szerelemben is, hiszen újjáélesztheti az izgalmat és a kíváncsiságot, bármennyire is hétköznapi az életünk két tervezett program között. Nem beszélve arról, hogy ha bizonyos időközönként együtt próbálunk ki valami újat – például egzotikus ételeket kóstolunk, vagy olyan vidékeken túrázunk, ahol azelőtt még sosem jártunk –, az összetartozás érzése is erősödik.

Így vezesd be a 2-2-2 szabályt!

Az első nagyszerű lépés a közös randevú megtervezése – aminek közel sem kell bonyolultnak vagy drágának lennie. Bejárhatjátok például azt az útvonalat, ahol legelőször találkoztatok, és persze a mozi is örökzöld, megunhatatlan kedvenc. És mi történik akkor, ha nincs kedvetek kimozdulni? Az sem baj, randizni és gyertyafényes vacsorán részt venni otthon is lehet – a hangsúly a kettesben eltöltött időn van.

Ha elkerülnénk a felesleges feszültséget, fontos, hogy

közösen, esetleg felváltva tervezzünk, így a szervezéssel kapcsolatos felelősség nem egyetlen személyre hárul.

Unalmas már egyedül?

Ne várd ölbe tett kézzel, hogy a nagy Ő bekopogtasson az ajtódon – küldj neki személyre szabott meghívót! A Nők Lapja és a Randivonal most közösen segít társra találni. Kattints a linkre, és készülj a randira!

A közös hétvége már némileg komolyabb logisztikát igényel, hiszen fontos átbeszélni a költségvetést, illetve azokat a programokat, tevékenységeket, amelyek mindenkit érdekelnek. A lényeg, hogy semmi sem kötelező, hiszen így tudunk igazán kikapcsolódni és egymásra figyelni. 

A hosszabb vakáció természetesen pedig még a fentieknél is több átgondolást igényel, amit nem árt reális nézőpontból megközelíteni: például mikor olcsóbbak az árak, tudtok-e egyszerre szabadságra menni és így tovább.

Vagyis legyen fontos a másik fél véleménye, igénye is, ezért soha ne szervezzünk, tervezzünk egyedül, legyen szó hosszabb utazásról vagy egy egyestés randevúról! Ahogyan a hétköznapokon, úgy a párkapcsolatokban is elkél némi rugalmasság, megéri tehát kölcsönösen törekedni a kompromisszumra, ha egy kiegyensúlyozottabb párkapcsolat a cél.  

A 2-2-2 szabály időkerete nincs kőbe vésve, így ha valami miatt nem kivitelezhető kéthetente vagy kéthavonta a program, hát üsse kő, akkor máskor, egy mindkét fél számára alkalmasabb időpontban valósítjuk meg – hiszen a szándék a lényeg, nem a szigorú ütemterv.

Ne feledd, a stratégia iránymutatásként szolgál, nem kötelezettségként!

Ha kényelmesebb, formáld a szabályt a saját életviteleteknek megfelelően, például 2-2-2 helyett 1-1-1-re, 3-3-3-ra, 2-2-1-re – ahogy jól esik!

Unalmas már egyedül? Ne várd ölbe tett kézzel, hogy a nagy Ő bekopogtasson az ajtódon – küldj neki személyre szabott meghívót! A Nők Lapja és a Randivonal most közösen segít társra találni. Kattints a linkre, és készülj a randira!

Kiemelt kép: Getty Images