testbeszéd trükk vonzalom randi

4 testbeszédtrükk, ami segít felébreszteni a választottad vonzalmát

Randevúzáskor mindannyian szeretnénk, ha a birtokunkban lenne a Szent Grál, pontosabban az a módszer, ami garantálja, hogy sikeres legyen a találkozó és végül be is érjen a gyümölcse. Sajnos azt még a pszichológusok sem tudják, mitől függ a másik irántunk való vonzalma, ám abban a segítségünkre lehetnek, mit és hogyan üzenjünk a testünkkel, hogy elnyerjük kiszemeltünk tetszését.
  • A testbeszéddel kifejezzük azt, amit a randevú kezdetén még nem mernénk kimondani.
  • Már úgynevezett digitális testbeszéd is létezik, mely ugyancsak döntő az ismerkedés során.
  • Íme 4 kifinomult testbeszédtrükk, mellyel szakértők szerint nagy sikerünk lehet a randin. 

Manapság a legtöbb randi az online térből indul – legalábbis ami az azt megelőző beszélgetést illeti –, ezért úgy érezhetjük, még nagyobb a tétje, amikor áthelyezzük a társalgást a való világba. Hirtelen felértékelődik minden, ami a képernyőn keresztül nem érvényesülhetett. Jelentősége lesz annak, hogyan mozgunk, beszélünk és viselkedünk a másik jelenlétében, hiszen minden nonverbális jellel üzeneteket küldünk partnerünk felé – anélkül, hogy akár csak egy szó is elhagyná a szánkat.

Szakértők szerint a férfiak leginkább azokhoz a nőkhöz vonzódnak, akik finom testbeszéddel, gesztusokkal és jelekkel kommunikálnak. Ezeknek hatására ráadásul ők maguk is romantikusabbak lesznek. Elég néhány apró változtatás a mozdulatainkban ahhoz, hogy a másik meglássa bennünk a lágyságot és vonzódni kezdjen hozzánk. Az alábbiakban eláruljuk, melyek ezek a finomítások, melyek nagy valószínűséggel azonnal vágyat ébresztenek randipartnerünkben.

Digitális testbeszéd? Igen!

Unalmas már egyedül?

Ne várd ölbe tett kézzel, hogy a nagy Ő bekopogtasson az ajtódon – küldj neki személyre szabott meghívót! A Nők Lapja és a Randivonal most közösen segít társra találni. Kattints a linkre, és készülj a randira!

A randevúzásban a testbeszéd alapvető eszközünk arra, hogy kifejezzük, amit a kezdeti szakaszban még nem mondanánk ki. A magabiztosságot sugárzó, egyenes testtartás, a nyugodt légzés, az őszinte, nyílt szemkontaktus és a természetes mosoly mind-mind fontos eleme a pozitív benyomás kialakításának. A finom érintések és a partner felé fordulás szintén segíthet abban, hogy vonzalmat és érdeklődést közvetítsünk.

Azonban azt se feledjük, hogy minden ehhez hasonló jelzés lényege, hogy a másik a lehető legkényelmesebben érezze magát a társaságunkban, miközben meglátja a vonzó oldalunkat is. Mi sem mutatja jobban, mennyire nélkülözhetetlenek a nonverbális üzenetek a randizásban, mint hogy manapság a testbeszéd digitális változata is óriási jelentőséggel bír, különösen a Z generáció körében.

Kapcsolódó: Vajon flörtöl vagy csak barátkozik? Derítsd ki!

A digital body language, vagyis digitális testbeszéd az online világ természetéből adódóan az üzenetek hosszában, az emojik használatában, a válaszidő és az üzenet konzisztenciájában nyilvánul meg, melyek mindegyike az érdeklődés mélységéről üzen a felhasználóknak.

Egy kutatás szerint a Z generáció (az 1995 és 2010 között születettek) 77%-a vallja, hogy a digitális testbeszéd sok mindent elárul egy potenciális partnerről.

Sőt, 69%-uk egyenesen ez alapján dönti el, találkozik-e az illetővel. Noha az efféle nonverbális kommunikáció – ahogy a valóságban is – rendkívül fontos eszköz, ha túlzottan belemerülünk az elemzésébe, az felesleges stresszt okozhat, vagy akár a kapcsolat fejlődését is akadályozhatja.

Testbeszéd: 4 trükk, amivel garantált a vonzalom

A szakértők hangsúlyozzák, hogy a jó digitális kommunikáció az egyértelműségen, a figyelmességen és a kölcsönös tiszteleten alapul, célja pedig az offline találkozások elősegítése. Ebből is látszik, a testbeszédtrükkök mennyire meghatározó szerepet töltenek be a párkeresés során, bármilyen térben valósuljanak is meg. Ezért nem árt, ha megszívleljük a szakértők tanácsait, és beépítünk kommunikációnkba néhány pozitív nonverbális jelzést. 

1. Figyelj, hogy merre dőlsz!

A pszichológusok szerint akár ülve, akár állva dőlünk partnerünk felé, az elsőre agresszívnak tűnhet. Az előre dőlés megváltoztathatja a kisugárzásunkat, azt érzékeltethetjük vele, hogy „üldözzük” a másikat. De akkor mit tegyünk helyette, ha azt szeretnénk, hogy választottunk egyértelműen tudja, kizárólag rá fókuszálunk?

Egyszerűen dőljünk hátra és amikor a másik közelében vagyunk, enyhén billentsük a testünket oldalra.

Amennyiben állunk, tegyük az egyik lábunkat a másik mögé, a testsúlyunkat pedig inkább helyezzük hátrafelé. Ez a fajta testbeszéd a Texasi Egyetem szakértői szerint sokkal hatékonyabb, mert ellazítja a testet, egyben megnyitja azt a másik felé, érdeklődést és nyitottságot tükrözve. 

2. Lazítsd el a kezeidet!

Mindannyiunkkal előfordult már, hogy beszélgetés közben ökölbe szorítottuk a kezünket, ám ez a fajta testbeszéd feszültnek és szigorúnak tűnhet a partnerünk számára. Helyette inkább próbáljuk meg elernyeszteni a csuklónkat és kinyitni a tenyerünket. Gyakorlásképp mozgassuk a kezeinket finoman a testünk előtt és képzeljük el, hogy nincs bennük csont és teljesen lazák.

Kapcsolódó: Bizonytalan vagy? – Innen tudhatod, hogy jól sikerült a randi

Amennyiben egy poharat vagy villát tartunk, figyeljük meg, milyen erősen szorítjuk és ha már úgy látjuk, fehérednek az ujjaink, igyekezzünk elengedni ezt a feszültséget. Ez az apró változtatás lágyabbá és nyugodtabbá tesz bennünket a másik szemében, nem mellesleg nekünk is segít abban, hogy lelassuljunk és csökkentsük a testünkben felgyülemlő stresszt.

3. Engedd le a vállaid!

Amikor eluralkodik rajtunk az idegesség, hajlamosak vagyunk megfeszíteni a nyakunkat és a vállainkat. Vegyük szemügyre a testtartásunkat és tudatosítsuk – különösen, ha egy randevún vagyunk –, mennyire közelítenek a vállaink a füleinkhez. Sajnos a befeszített vállak egyértelműen ingerlékenységre utalnak, amit a másik valószínűleg nem szeretne átvenni, de legalábbis nem tartja túl vonzónak.

Ezzel szemben – ahogyan azt a Journal of Nonverbal Behavior tanulmánya is megállapítja – a randipartnerek előnyben részesítik a lágyságot, mind az érintésekben, mind pedig az érzelmek terén. Ha azt szeretnénk, hogy a másik ellazuljon a társaságunkban, nekünk magunknak is csillapítanunk kell tagjaink feszültségét. 

4. Lépj egyet hátra!

Hasonlóan testünk dőléséhez az sem mindegy, mennyire állunk közel a másikhoz. Kutatások szerint jobban járunk, ha finomabbá tesszük testbeszédünket, és mintha csak táncolnánk egymással, inkább egy lépést hátrébb húzódunk. Ezzel nyitott teret teremtünk, ami a másikat ösztönösen arra fogja buzdítani, hogy közelebb jöjjön hozzánk.

Érdekes módon ez a fajta viselkedés abban is segíthet, hogy magunkhoz vegyük a kontrollt, hiszen ha megengedjük a távolságot, azzal azt is elkerülhetjük, hogy túlságosan törekvőnek tűnjünk. Most már csak a partnerünktől függ, részéről mi lesz a következő lépés. 

Kiemelt kép: Getty Images

Az igazit keresed? Ne várd ölbe tett kézzel, hogy a nagy Ő bekopogtasson az ajtódon – küldj neki személyre szabott meghívót! A Nők Lapja és a Randivonal most közösen segít társra találni. Kattints a linkre, és készülj a randira!