- Makacsul tartja magát a hit, hogy az ismerkedésnél jobb rejtélyesnek maradni.
- Ez azonban már az első randevúnál visszaüthet.
- Eláruljuk, hogy követi garantáltan egy újabb randi az elsőt.
Bizonyára sokaknak ismerős a háromnapos szabály a randevúzás területéről: az első találkozó után legalább három napot kell várni, hogy ne tűnjünk túlbuzgónak. Persze ez sem szentírás, hiszen van, aki szerint két nap a nyerő, más viszont úgy gondolja, akár egy hetet is lehet várni.
Habár jelentősen változtak az ismerkedési szokások az elmúlt évtizedekben, makacsul tartja magát az elképzelés, hogy rejtélyesnek kell maradni a randizás során. Nem szabad felfedni azonnal a lapjainkat, nehogy elveszítsük a kezdeti vonzerőt. A nők egy része ekkor kapja elő a femme fatale énjét, de minimum nem veszi fel rögtön a telefont.
A hűvös, tartózkodó magatartás azonban könnyedén visszaüthet. Több kutatás is készült a témában, hogy megvizsgálják az online ismerkedők szokásait. Természetesen léteznek generációs különbségek, de gyakran az derül ki, hogy az ismerkedni vágyók túlzottan visszafogják magukat. Emiatt viszont lemaradnak egy potenciális partnerről.
Az okok között első helyen áll a visszautasítástól való félelem. A randizók nagy százaléka vélekedik úgy, hogy az elutasítás meglehetősen kellemetlen tapasztalat, főleg ha egy általuk nagyra tartott embertől jön. A mi van, ha kérdés viszont bármikor felmerülhet, ezért nem érdemes rettegve hozzáállni a randizáshoz.
Így lesz garantáltan második randi
Az első randevú sok mindent eldönt: szimpatikus-e a másik, kialakult a vonzalom, érdekes, amit mond, tetszik a mosolya vagy nem. Előfordulhat, hogy a második vagy ötödik randi után úgy látjuk, hogy mégsem passzolunk össze a partnerrel. Odáig azonban el is kell jutni, ezért az ismerkedés egyik legfontosabb része, hogy mit teszünk az első randi után.
A következő két tipp azt a meggyőződést erősíti, hogy felgyorsult világunkban igenis fontos az azonnali kommunikáció. Ha a másik nem látja az érzelmi elérhetőségünket, nem fog arra várni, hogy egyszer csak megnyíljunk.
1. Ne várj sokáig!
Az ismerkedés során az egyik legnagyobb hiba, amit elkövethetünk, ha túl sokáig várunk az első randevú után. Egyszerűen rossz üzenetet küldünk: nem érdekel a másik. Ha hezitálás helyett bejelentkezünk, két dolog azonnal kiderül rólunk: érzelmileg elérhetők vagyunk és magabiztosak az érzelmeinket illetően. Ez bizonyosan vonzóbb, mint ha játszmákba kezdenénk.
Tartós lesz a párkapcsolat? A 3-6-9 szabály segít eldönteni.
Jól éreztem magam a találkozón, nagyon élveztem a beszélgetést – ezzel az egyszerű üzenettel közvetlenül megágyazhatunk a második randinak. Ha még valami viccet vagy emlékezetes pillanatot is megemlítünk, személyessé tesszük az egészet, és azt erősítjük a másikban, hogy érdekel bennünket.
A kutatásokban például a férfiak gyakran emlegették, hogy jól esett nekik a humorukra vagy intellektusukra vonatkozó visszajelzés. Nem csoda, hiszen a nők a humort és az intelligenciát az elsők között jelölik meg az általuk fontosnak vélt tulajdonságok között. A nők nagy százaléka pedig rendkívül lovagiasnak gondolta, ha a partner vagy hazakísérte a randi után vagy érdeklődött afelől, hogy rendben hazaért-e.
A fentiekhez hasonló gesztusok tökéletesen alkalmasak az azonnali kapcsolatteremtésre, és a pozitív érzelmek kialakítására.
Kölcsönös szimpátia és vonzalom esetén sokat segíthet, ha tisztában vagyunk a partner szándékaival. Az első randevú utáni nyílt kommunikáció vörös szőnyeg lehet a következő találkozóhoz.
2. Legyünk következetesek!
Az első ponthoz kapcsolódik, ha igyekszünk konzekvensek maradni a randizás során. Az ígéretes első találkozót követően figyeljünk rá, hogy fenntartsuk az érdeklődést. Az erőfeszítéseink mind a szavak, mind a tettek szintjén jelzik az őszinteséget és az érzelmi fogékonyságot, melyek fontos tulajdonságok egy párkapcsolatban.
Mit jelent ez a gyakorlatban? Rendszeres kapcsolattartást. Kerüljük a szélsőségeket, tehát
ne kétnaponta küldjünk egyszavas válaszokat, de ne is bombázzuk a másikat hangüzenetekkel óránként.
A randizók többsége az egyszavas válaszok helyett sokkal többre értékeli, ha autentikus, átgondolt reakciót kap az üzenetére. Ez egyrészt erősíti a kapcsolódást, másrészt alkalmat ad arra, hogy jobban megismerjük a másikat. Kizárólag így derülhet ki, hogy kompatibilisek vagyunk egymással vagy nem.
Udvariaskodás helyett érdeklődjünk
A következetesség fokmérője lehet, ha konkrét javaslatunk van a második randit illetően. A majd összefutunk gondolat helyett dobjunk be helyeket, tevékenységeket, amelyekről azt gondoljuk, hogy mindkettőnket érdekelheti. Hasonlóan fontos az érzelmi következetesség, tehát legyünk őszinték az érzéseinket illetően, ahogy halad előre a kapcsolat.
Ha érdekel minket a másik, tudassuk vele. Ha valamire kíváncsiak vagyunk, kérdezzük meg tőle.
Az első randevú utáni viselkedésünk, kommunikációnk nem az udvariasságról szól, hanem arról, hogy megteremtsük egy potenciális kapcsolat alapjait. Ezért ne csak arra fókuszáljunk, hogy milyen jól sikerült a találkozó, hanem arra is, hogy mi történik utána.
Unalmas már egyedül? Ne várd ölbe tett kézzel, hogy a nagy Ő bekopogtasson az ajtódon – küldj neki személyre szabott meghívót! A Nők Lapja és a Randivonal most közösen segít társra találni. Kattints a linkre, és készülj a randira!
Kiemelt kép: Getty Images