A randizás igazi érzelmi aknamező, sose tudhatjuk, hogy menet közben mire derül fény. Jó esetben egy furcsa szokásra, rossz esetben feldolgozatlan traumára. Más tényezők is nehezíthetik az ismerkedést: elfáradtunk a folyamatos kérdezgetésbe, rossz alkalmazást használunk, vagy túl sok negatív tapasztalatot hallunk.
Sokszor lehetetlennek tűnik a randizás, de valójában minden kétely belsejében egyetlen aggodalom összpontosul: félünk megnyílni, félünk a csalódástól, az érzelmi befektetéstől. Lehetünk ugyanis bármilyen magabiztosak a munkahelyen, a családban vagy a barátainkkal,
az ismerkedés előhozza a belső bizonytalanságainkat, félelmeinket.
Randizni azonban nagyon is lehetséges 2025-ben, sőt, egyenesen muszáj, hiszen miért is fosztanánk meg magunkat a boldogságtól? És bár minden randevú egyedi, van néhány gyakori hiba, amelyet sokan elkövetnek anélkül, hogy észrevennék.
A 7 leggyakoribb hiba randizáskor
Ezek a tipikus randizási bakik, amelyek közül legalább egyet valószínűleg te is elkövetsz.
1. Idealizálás
Az első találkozás után már esküvői meghívókat tervezel a fejedben? Akkor másokhoz hasonlóan te is hajlamos vagy idealizálni a randipartnert. Jó dolog a szentimentális ábrándozás, ám ha túl gyorsan kialakítasz egy romantikus narratívát, könnyen csalódhatsz. Ahelyett, hogy a fantáziáid rabja lennél, próbálj meg reálisan gondolkodni, és hagyd, hogy a dolgok természetesen alakuljanak. Lehet, hogy a végén tényleg esküvőt fogsz szervezni, de kezdetnek egy csésze kávé melletti kellemes beszélgetés is tökéletes lesz.

Randizáskor figyeljünk rá, hogy ne idealizáljuk a másikat (Fotó: Getty Images)
2. Önhibáztatás
Gyakori eset, hogy egy rosszul sikerült randi után magunkat ostorozzuk, ennek azonban semmi haszna, az elutasítás és a csalódás ugyanis az ismerkedés természetes része. Ahogy az élet más területén, itt is érdemes gyakorolni a rezisztenciát, hogy ne süllyedjünk apátiába minden pocsék randit követően.
Fontos, hogy ne veszítsd el a pozitív hozzáállásodat, és minden találkozásból meríts valami számodra használhatót.
Nem kell mindenkivel összeilleni; lehet, hogy csak egy jó beszélgetés lesz a randiból, vagy még jobban megismered a saját igényeidet, hogy milyen partnerre vágysz. Így érdemes keretezni azt a randevúdat is, amikor már az első percben tudtad, hogy nem lesz második találkozó.
Randizás 50 felett? Így leszel a társkereső oldalak kedvence
3. Céltalan keresgélés
Mielőtt belevetnéd magad a randizásba, gondold végig, hogy mit szeretnél: rövid távban gondolkodsz vagy inkább komoly párkapcsolatra vágynál. A hatékony társkeresés egyik alapelve, hogy a viselkedésed összhangban legyen a céloddal. Ha például felületesen társalogsz, és alkalmi randikra szakosodott oldalon keresgélsz, miközben a nagy őt keresed, garantáltan csalódni fogsz.
4. Mindig ugyanazzal randizol
Amikor már a negyedik művészlelket siratod el, aki tehetséges volt ugyan, de élhetetlen, érdemes elgondolkodnod azon, hogy szélesítsd a látókörödet. Ha mindig ugyanazokat a tulajdonságokat keresed a partnerben, lehet, hogy épp a megfelelő embert hagyod ki az életedből. Párkapcsolati szakértők egyöntetűen azt javasolják, hogy legyünk nyitottak, és ne ítélkezzünk.
Ha pedig nem tudjuk megtörni a berögzült mintát, hasznos lehet azt újraírni.
Az első randikon nincs más dolgunk, mint, hogy jól érezzük magunkat a bőrünkben. Kizárólag erre figyeljünk, mielőtt részletes keresést indítanánk a másikra az interneten.

Ne dimenzionáljuk túl az első randikat, csak érezzük jól magunkat! (Fotó: Getty Images)
5. Önismeret hiánya
Ha rendszeresen ismétlődnek a kudarcos randik, először érdemes lenne magaddal találkozni, és megkérdezni, hogy te mit szeretnél. Nagyon sok nő még mindig úgy szocializálódik, hogy ki kell szolgálnia a környezete igényeit, és ehhez igazítja a sajátjait is.
A társkeresés területén ez a hozzáállás azonban a visszájára fordul, hiszen állandóan aszerint fogsz kommunikálni és viselkedni, ahogy szerinted a partner elvárná tőled. A saját döntéseidet meghozni nagy vállalás, de még egy rossz döntés is jobb, mint hagyni, hogy más átvegye az irányítást az életed felett.
6. Nem adsz esélyt
Napjaink randi univerzuma kemény tempót diktál, ha nem veszed fel a ritmust, lemaradsz. Meglehetősen rossz üzenet ez társkereséshez, mert megerősíti az eldobhatóság érzését. Manapság pont úgy váltogatjuk a partnereket, mint a telefonjainkat vagy a pulóvereinket. A jobbra-balra húzás állandó lehetősége azonban azt jelenti, hogy
nem adunk esélyt valakinek, aki nem ikszeli be az összes elvárásunkat.
Ha a másik megragadja a figyelmünket, adj egy kis időt neki, hogy megmutathassa valódi énjét, mielőtt eldöntöd, hogy érdemes-e folytatni.
7. Megfelelő használat
Ezalatt azt értjük, hogy jól kell tudni használni az ismerkedő platformot, amelyre regisztráltál. Először is kelts pozitív benyomást abban, aki elolvassa a profilodat. Nincs kiábrándítóbb, mint hosszú listát olvasni arról, hogy kire nem vágysz. Fogalmazz egyértelműen, de pozitívan! Mindenki jobb szeret egy derűlátóval randizni, mint egy megsavanyodott szinglivel.
A másik fontos pont, hogy ne húzd sokáig a levelezést, egy-két hét után érdemes megbeszélni az első találkozót, hogy elkerüljük az irreális elvárások kialakulását. Minél előbb találkoztok, annál előbb látod a másikat hús-vér valójában. Az első randi élményeit semmilyen levelezés nem tudja pótolni.
Akkor lesz fárasztó és kellemetlen élmény a randizás, ha engeded, hogy mások vagy a körülmények döntsenek helyetted. Maradj önazonos, és vértezd fel magad türelemmel, humorral, mert mindkettőre szükséged lesz.
Unalmas már egyedül? Ne várd ölbe tett kézzel, hogy a nagy Ő bekopogtasson az ajtódon – küldj neki személyre szabott meghívót! A Nők Lapja és a Randivonal most közösen segít társra találni. Kattints a linkre, és készülj a randira!
Kiemelt kép: Getty Images