anyám és én
„Anyut a szeretet, az elfogadás és a humor élteti” – Őze Áron mesél édesanyjáról, Thoma Ildikóról
Igazgatja a Dunaújvárosi Színházat, ahol egy évadban tizenkét bemutatót tartanak, rendez és játszik a Rózsavölgyi Szalonban, vendégszerepel a Játékszínben. Mindeközben férj, családapa, barát, és nem utolsósorban gyerek. Őze Áron színigazgató, színművész, a zseniális Őze Lajos és Thoma Ildikó fia ezúttal az édesanyjáról mesél. Árvai Magdolna interjúja.
Árvai Magdolna7 perc
Ami kamaszként zavart, ma már jólesik – Puskás Dávid mesél édesanyjáról, Básti Juliról
Egy ünnepelt színésznő és egy sztárrendező gyerekeként születni, nos, azt gondolhatnánk, ez biztos recept az elhanyagoltságra. Puskás Dávid mégis egy rendkívül színes gyermekkorról mesél, aminek során nem szenvedett hiányt semmiben. Olyannyira nem, hogy ő maga is a színészpályát választotta. Szegő András beszélgetett vele.
Szegő András7 perc
Anyám, ha ma látna, elégedett lenne – Varga Imre mesél édesanyjáról, Szerencsi Éváról
Vannak tragikus sorsok, a fiatalon, mindössze ötvenkét évesen elhunyt Szerencsi Éváéra akár azt is mondhatnánk, hogy ilyen. Zárkózottan élt, és titokban halt meg, egészen élete végéig nem beszélt a betegségéről. Nagyon szeretett volna gyereket, ezt legalább megkapta a sorstól. De még soha senki nem kereste meg a fiát, hogy meséljen máig töretlen népszerűségű édesanyjáról. Egészen addig, amíg Szegő András a nyakába nem vette a várost…
Szegő András5 perc
„Együtt nőttünk föl…” – Grecsó Krisztián mesél édesanyjáról
Dolgoztunk. Nevettünk. Boroztunk. Szerkesztettünk. Veszekedtünk, máskor megöleltük egymást. Sőt, sírtunk is együtt. Azt hittem, minden arcát ismerem. De nem. Egy újat most mutatott meg. És ez az arc, mimika, szemvillanás, ez a hangszín, mosoly, mind egyvalakié. Azé az asszonyé, aki magát nem kímélve írót, táncművészt adott nekünk. Grecsó Krisztián mesél édesanyjáról, Margitkáról. Árvai Magdolna interjúja.
Árvai Magdolna6 perc
Mami, mit szólsz a könyvemhez? – Dr. Csernus Imre mesél édesanyjáról, Horváth Annáról
Az ország Csernus dokija, a „Balkáni”, ahogy a Lipóton nevezték, most szokatlanul csendes. Mondhatni alázatos. Vagy inkább boldog. Néhány esztendeje új életet kezdett az egri borvidéken. Tűzzel, szenvedéllyel áldoz a vendéglátás oltárán, mondván, ez az igazi élet! Ki adott vajon életet ennek az öntörvényű férfinak? Koronczay Lilla interjúja.
Koronczay Lilla7 perc
A könnyedséget szeretném átadni – Földessy Margit mesél édesanyjáról, Komlós Juciról
Varázsos gyerekkor jutott Földessy Margitnak, ahol minden rokon és családtag, barát és ismerős a legnagyobb színpadi sztárok közé tartozott. Kívülről legalábbis varázsosnak tűnt, ám egy kisgyereknek mindenképpen fájdalmas, ha édesapja elhagyja a családját. De ottmaradt neki édesanyja, Komlós Juci, az egész ország kedvenc nagymamája, aki két dologba volt szerelmes: hűtlen férjébe és a színházba. Kettejük kapcsolata olyan harmonikus volt, hogy végül még szerepet is cseréltek. Szegő András interjúja.
Szegő András8 perc
„Csinálom, anyuka!” – Náray Erika mesél édesanyjáról
Az egyik legismertebb szinkronhang az övé, prózai és zenés darabokban is nagy sikert arat. Ő volt az Operettszínház ikonikus előadásában, a Rómeó és Júliában a dajka, énekhangjával elkápráztatta a közönséget. Édesanyja civil pályán dolgozott, és arra nevelte, hogy tisztes ember legyen belőle. Szegő Andrásnak idézte fel édesanyja emlékét.
admin7 perc
Anyám volt a biztonság – Habsburg György mesél édesanyjáról, Regina szász-meiningeni hercegnőről
Mit mesélt a gyerekeinek a főhercegné? Hol nyaraltak a hatvanas-hetvenes években az utolsó magyar király, IV. Károly unokái? S vajon miről folyik a szó Habsburg Ottó hét gyermeke között, amikor évente egyszer találkoznak? Minderről és még sok egyébről beszélgettem Habsburg Györggyel, a Magyar Olimpiai Bizottság nagykövetével sóskúti otthonában. Koronczay Lilla interjúja.
admin8 perc