fejlődés
A világ sokkal jobb hely, mint gondoljuk? Nagyító alatt az emberiség „láthatatlan” sikerei
Az emberi haladás titkos és néma csodájáról írt könyvet egy svéd orvos-kutató, aki évtizedeken át hirdette, hogy a világ sokkal jobb hely, mint ahogyan azt elképzeljük. Szerinte emberek milliárdjai küzdötték fel magukat a nyomorból anélkül, hogy az a többieknek feltűnt volna. Pór Attila írása.
Pór Attila8 perc
5 ok, amiért fontos a gyerekek számára a mese és a fantáziavilág
Albert Einstein szavaival élve, ha szeretnénk, hogy a gyermekünk intelligens legyen, olvassunk neki mesét, ha szeretnénk, hogy még intelligensebb legyen, olvassunk neki még több mesét. Valószínűleg ez a gondolat nincs messze a valóságtól, gyerekeink fejlődését és gondolkodását ugyanis nagyban meghatározza a mese és a fantázia világa. Elsőre nem is gondolnánk, mennyire.
Nők Lapja2 perc
10 lépés az eredményességért, azaz így lehetünk jobbak kezdő futóként
Kezdőként örülünk, ha sikerül szert tennünk egy jó futócipőre, és ha van a közelünkben egy futásra alkalmas pálya. A maraton gondolata még nagyon messze van tőlünk, pedig ha hisszük, ha nem, bárkiből lehet igazi futó.
Nők Lapja3 perc
Biztos, hogy kell a sok különóra a gyerekeknek?
Angol, német, spanyol, zongora, gitár, úszás, lovaglás, dzsesszbalett. A különórák kapcsán ritkán ejtünk szót arról, mennyit bírnak a sok „jóból” a gyerekek. Hasznunkra válnak-e az iskolán kívüli tevékenységek, és normális-e, ha már az óvodások szülei azon tépelődnek, felveszik-e majd egyetemre a csemetéjüket? V. Kulcsár Ildikó írása.
Nők Lapja7 perc
Mulatságos és elgondolkodtató illusztrációk arról, hogyan képzelték a jövőt 100 éve
Nagyon érdekes látni, hogyan képzelték el a 19. század végén, illetve a 20. század elején a jövőt. Az illusztrációk első ránézésre szórakoztatónak tűnnek, ám, ha jobban belegondolunk, cseppet sem volt valószínűtlen gondolat már akkor sem, hogy a jövőben (majdnem) mindent gépek irányítanak majd.
Nők Lapja1 perc