filákovity radojka
Átírni a sorsokat – Interjú Tonté Barbarával, aki a roma lányok iskolai lemorzsolódása ellen küzd
Sok esetben prózai okokon múlik, hogy a hátrányos helyzetű roma családokban élő lányok lemorzsolódnak az oktatásból: ilyen, ha nincs egy pár cipő, amiben iskolába mehetnének, de az is, ha nekik kell fiatalabb testvéreiket gondozni, amíg a szülők dolgoznak. Tonté Barbara oktatási szakértőként azért küzd, hogy csökkenjen azoknak a lányoknak a száma, akik iskolaelhagyóvá válnak, és azért, hogy a cigányok is ugyanazt az oktatást kapják, mint a többség, ez által pedig maguk alakíthassák a jövőjüket – ahogyan ő is tette. Filákovity Radojka interjúja.
admin8 perc
Amikor soha semmi nem jó… Miért elégedetlenkedünk folyton?
„Már rég nem itt kellene tartanom” – tegye fel a kezét, aki nem nyomasztotta még magát ezzel a gondolattal! Számtalan dolog miatt vagyunk hajlamosak az elégedetlenkedésre, holott, ha magunkra figyelve, objektívebben szemlélnénk az életünket, rájöhetnénk: a legtöbb esetben semmi okunk a panaszra. De akkor miért tesszük mégis? Ennek jártunk utána Mayer Máté pszichológus, párterapeuta segítségével. Filákovity Radojka írása.
admin8 perc
Amikor a meztelen képeink a közösségi médiában köszönnek vissza – Mindent a bosszúpornóról (18+)
Revansot venni egy kudarcba fulladt kapcsolat miatt számtalan módon lehet, a közösségi média azonban egészen új távlatokat nyitott a megtorlásban (is). Az internetes visszaélések közül jelenleg a bosszúpornó az egyik legnagyobb veszély, aminek online ki vagyunk téve, és amelynek következményei a friss kutatások szerint egyre több fiatalt hajszolnak öngyilkosságba.
Nők Lapja6 perc
Így keressük a szerelmet ma: főszerepben a randiapplikációk, Casper és a vasárnap esti láz
A társkereső applikációk korában szerelmet keresni sokszor embert próbáló feladat: kemény kutatómunka, pszichológiai hadviselés és kommunikációs tréning. De vajon milyen új fogalmak köthetőek ma a randizáshoz? Milyen kihívásokkal találja szemben magát, aki a szerelmet keresi, és hogyan szövődhetnek értékes kapcsolatok? Többek közt ennek jártunk utána Román Boglárka szexuálpszichológussal, párterapeutával. Filákovity Radojka írása.
admin7 perc
„Ezekben a pillanatokban is ezer néma áldozat fojtja el a fájdalmát” – Hogyan tovább a #metoo után?
Hónapok teltek el a #metoo-mozgalom indulása óta, ami túlzás nélkül az egész világot felrázta. A kampányból fogalom lett, és minden olyan ember számára, akit valaha szexuálisan zaklattak, vagy hatalommal való visszaélés áldozata volt, a bátor kiállást, a történetének félelem nélküli megosztását tette lehetővé. Mindez pedig a társadalmat arra figyelmeztette, hogy ideje végérvényesen fellépni a visszaélésekkel szemben. De mégis mit tehetünk egyénként azért, hogy valódi változásokat érjünk el? Hogyan érdemes a témáról beszélgetni? Filákovity Radojka írása.
admin11 perc
Nem szégyen a szégyenlősség! Minden, amit a visszahúzódó viselkedésről tudni kell
„Ne szégyenlősködj!”, „Társaságban nem illik így viselkedni!”, „Légy bátrabb!” – emelje fel a kezét, aki még sosem hallotta ezeket a mondatokat, csak mert olykor visszahúzódóbb volt! Annak ellenére, hogy szinte mindannyian tapasztaltuk már, a többség még sincs tisztában azzal, mit jelent pontosan a szégyenlősség, mi válthatja ki, és többek közt milyen gátlások lapulnak mögötte. Ezeknek a kérdéseknek jártunk utána Vizin Gabriella klinikai szakpszichológussal, pszichoterapeutával. Filákovity Radojka írása.
admin6 perc