gyászmunka
1967: Siratóban
A XXI. század szélsebes technikai és digitális fejlődése radikálisan átalakította életünket. Ennek a változásnak egyik markáns megnyilvánulása, hogy egyre távolabb kerülünk azoktól a kapaszkodóktól, amelyek a korábbi időszakokban segítségünkre voltak a halál elfogadásában.
Ónody-Molnár Dóra4 perc
Szakíts, ha bírsz! Gyászmunka és újrakezdés, de hogyan?
„Nem tudom elképzelni az életem nélküle!”– ezzel a fájdalmas mondattal kezdődik. „Visszaélt a bizalmammal, gyűlölöm!” – és így folytatódik. Hónapok múlva, amikor már jó érzéssel sikerül rápillantanunk egy régi közös fotóra, akkor állunk készen az újrakezdésre. A gyászmunkát nem lehet megspórolni. Koronczay Lilla írása.
Koronczay Lilla10 perc
10 könyv, ami segít a gyász feldolgozásában és a továbblépésben
Hiányérzet és szomorúság. Düh és félelem. Tehetetlenség és elkeseredés. A gyász rengeteg érzelemből építkezik, amelyet csak úgy lehet az alapokig visszabontani, ha felismerjük a problémát és tudatosan teszünk ellene. Akár a következő könyveket olvasva.
Nők Lapja4 perc
30 jel, ami azt mutatja, hogy gondjaink támadtak a gyász feldolgozásával
Mindannyiunk életében eljön az a pillanat, amikor a halállal, a veszteség érzésével szembe kell néznünk – sajnos ez alól nem létezik kibúvó. Ám az, hogy ki mennyi ideig gyászol, már egészen más kérdés. A következő jelek arra figyelmeztetnek, hogy esetleg megrekedtünk ebben az állapotban.
Nők Lapja2 perc