magyar irodalom
Juhász Anna: „Rá kellett jönnöm, hogy mitől lehetek erős”
Folyamatosan mozgásban vagy, viszont a saját időd felett te rendelkezel – fontos neked ez a fajta kötetlenség? Érdekes kérdés a szabadság. Most épp Polcz Alaine-t olvasok, nála is gyakran felmerül a munkájával, életével, magánéletével kapcsolatban, és hasonló tépelődést éreztem Nemes Nagy Ágnesnél. És én is elgondolkoztam mostanában, hogy vajon miért van az, hogy tizenkét éve […]
Ribánszky Ágota8 perc
Önéletrajzi vallomások, személyes tragédiák, őszinte érzelmek: Polcz Alaine könyvek, amiket érdemes elolvasni
Utánozhatatlan szerzőnő volt, aki az írás mellett pszichológusként is dolgozott, kutatta a halál és a gyász folyamatait, létrehozta a Magyar Hospice Mozgalmat, majd később alapítványt. Munkássága mindegyik területen úttörőnek számít, műveit, legyen az önéletrajzi alkotás vagy pszichológiai szakkönyv, ma is szívesen forgatjuk. A 12 évvel ezelőtt elhunyt Polcz Alaine-re összeállításunkkal emlékezünk.
Nők Lapja2 perc
Utánozhatatlan magyar írónők, akiknek érdemes olvasni a műveit
Különleges lista látott nemrég napvilágot, melyet szavazataikkal az olvasók hoztak létre. A Biblibio blog arra volt kíváncsi, hogy a világ irodalomfogyasztói szerint melyek a legjobb női szerzőktől származó, angol fordításban is megjelent könyvek. A 100-as lista ötödik helyére Szabó Magda Az ajtó című regénye került, de a magyar származású svájci író Kristóf Ágota egyik szerzeménye is több szavazatot kapott. A hír kapcsán a teljesség igénye nélkül ajánlunk a figyelmetekbe 7 hazai női szerzőt.
Nők Lapja5 perc