mesék
Miért kell megcsókolni a békát? – Kedvenc meséink ezoterikus üzenete
Ma a mesét többnyire gyerekek szórakoztatására való kitalált történetnek tartják. Pedig már a a Grimm testvérek figyelmeztettek rá: a mesék nem „hamisak”, csak másként igazak, mint egy hétköznapi értelemben vett megtörtént eset. Ősi szimbólumok, mély spirituális tanítások rejlenek bennük, amelyek bármely korosztálynak segítenek eligazodni az élet ösvényein. Kőrösi Aliz írása.
Nők Lapja4 perc
Grimm fivérek: a tündérmesék cenzorai
Egyszer volt, hol nem volt, 200 évvel ezelőtt élt két német testvér, Jacob és Wilhelm Grimm. Az egyik ügyvédnek, a másik könyvtárosnak tanult, s később egyetemi professzor vált belőlük. Szabadidejüket hobbijuknak szentelték: népmeséket gyűjtöttek. Csakhogy nem mindenkinek tetszett, amit találtak, így hát tenniük kellett valamit... Oravecz Éva Csilla írása.
Nők Lapja4 perc
Hősnők a mesékben, azaz alternatív királylányok régen is léteztek?
Forradalom zajlik a szemünk előtt az irodalomban, a filmben és a mesékben egyaránt. Míg pár éve ritkaság volt egy olyan film, amiben egy nő menti meg a világot vagy győzi le a sárkányokat, ma már a legnagyobb sikerű könyvek, filmek sztárjai mind-mind nők, méghozzá erős, határozott, vagány csajok, akik mellett a férfiak legfeljebb mellékszereplők lehetnek. Fodor Marcsi írása.
Nők Lapja3 perc