nane
Maradj otthon! De mi van, ha az otthon nem mindenkinek jelent biztonságot?
Egy 50 nőt foglalkoztató cégben 4 nő retteg hazamenni. A koronavírus-járvány a szokásosnál is nehezebb helyzetbe hozta a családon belüli erőszak áldozatait: hazánkban tavasszal a segélyvonalakra beérkezett hívások száma jelentősen megnövekedett. Hogyan lehet segíteni, ha azt érezzük, egy ismerősünk családon belüli erőszak áldozata?
Ónody-Molnár Dóra6 perc
Chaten is kérhet segítséget a bántalmazott
Igazuk lett azoknak, akik úgy vélték, a koronavírus-járvány miatt elrendelt karantén ideje alatt megnő a családon belül elkövetett erőszak és a szexuális visszaélések száma – a fenyegetettségben élő nők hónapokra össze voltak zárva bántalmazóikkal. Ezzel lényegében lehetetlenné vált, hogy telefonon kérjenek segítséget. Az ilyen esetekre nyújthat megoldást az a chatvonal, amelyet egy civilszervezet indított el.
Ónody-Molnár Dóra4 perc
A kozmetikus észreveszi, ha baj van – szépségipari szakemberek a bántalmazott nőkért
A szépségszalonok biztonságos helyek a nők számára, a fodrászok, kozmetikusok gyakran „életvezetési tanácsadói” is vendégeiknek. De mi a helyzet, ha családon belüli erőszak a téma? Mit tehet a szakember és hol tájékozódhat?
Tóth Orsi10 perc
Hazai szervezetek, amik a nők elleni erőszak felszámolásán dolgoznak és az áldozatoknak segítenek
A nők elleni erőszak megszüntetésének világnapját 1981 óta november 25-én tartják. Az esemény célja a nők elleni erőszak minden formájának felszámolása, ezért ezen a napon szerte a világon szerveznek figyelemfelkeltő kampányokat. A téma kapcsán most olyan szervezetek ajánlunk a figyelmetekbe, ahol bárki segítséget kérhet, ha szüksége van rá.
Nők Lapja4 perc