nők lapja psziché 2019/4.
10 életbölcsesség a dalai lámától
A tibetiek legfőbb spirituális vezetője ötödikként született egy tizenhat gyermekes családba 1935-ben. Ő az első a dalai lámák között, aki Nyugatra utazott, hogy hirdesse a buddhista tanításokat, hazánkba többször is ellátogatott. Megfontolásra érdemes gondolataiból válogattunk.
Nők Lapja2 perc
Energiabomba testnek és léleknek – Mit érdemes tudni a Lindy-hopról és a Tantrikus Méh-táncról?
Salsára csábít a legjobb barátnőd, mert ő ott vezeti le a feszültségét? A kollégád viszont a rockyra esküszik, ha szeretne gyorsan és szórakozva kikapcsolódni? Ám lehet, hogy a te személyiségedhez egy egészen más típusú zene és mozgás illik. Most két táncot mutatunk be, közös bennük, hogy a testnek és a léleknek is igazi energiabombák. Ványik Dóra írása.
Nők Lapja4 perc
Külföldi sajátosságok, amikből szívesen összemixelnénk egy ideális világot
Egy utópisztikus világban az ember csak kiír egy tendert az országokra, majd az ajánlatokból a legszimpatikusabb szolgáltatásokat, vívmányokat kiemelve szépen összeállítja a saját személyre szabott országcsomagját. Ugyan ennek megvalósulására nincs lehetőség, mi azért összegyűjtöttük, milyen izgalmas „országszolgáltatásokból” mixelnénk össze álomvilágunkat. Sallai Kinga írása.
Nők Lapja3 perc
Travelling light – Utazás tervezés nélkül? Így lehetséges!
Rákaptunk a szabad utazás ízére, nem bonyolítunk semmit túl. Kettesben is így jártuk a világot, de amikor családdá váltunk, és a két hátizsák mellé két kisgyerek is társult, továbbra is ezt a szemléletet követtük, és azóta sem bántuk meg. Gombos-Vida Eszter és Gombos Miklós írása.
Nők Lapja3 perc
A légzés a lelkünk tükre? – Buteyko-módszer a teljes összhangért
Beszívjuk, kifújjuk, zihálunk, vagy el is feledkezünk róla. A légzésnél mi sem természetesebb, de sokszor mégsem csináljuk helyesen. Légzésünk minőségén számos módszerrel javíthatunk, és csak rajtunk múlik, hogy milyen mértékben használjuk ki ebben a természetes csodaszerben rejlő lehetőségeket a gyógyítás, az önismeret és a tudatosság terén. Lénárt Emese írása.
Nők Lapja3 perc
Hétköznapi kényszereink fogságában – Ártalmatlan szokások vagy betegségre utaló jelek?
Mindannyiunk életében vannak olyan szokások, amiket nem tudunk elengedni, hiszen részei a napjainknak, sőt a személyiségünknek is. Van, aki mindent megszámol, más katonás rendet tart, vagy épp a tökéletes szimmetriára törekszik. Kényszerek, melyek ártalmatlannak tűnnek, de vajon meddig azok?
Légrádi Júlia8 perc
Gyümölcsöző terápia – Hogyan segíthet a növényekről való gondoskodás az autizmussal élők fejlesztésében?
A kertészkedés köztudottan jót tesz a testnek és a léleknek. Erre épül a kertterápia: a növényekről való gondoskodás kiváló eszköz a szociális, oktatási, pszichológiai és fizikai rehabilitációban. Miskolcon hat éve alkalmazzák ezt a módszert az autizmussal élők fejlesztéshez. Patai Julianna írása.
Nők Lapja2 perc
Margaret Atwood, aki megalkotta a szolgálólányt
A szolgálólány meséjének szerzője gyerekkora egy részét a kanadai erdőkben töltötte, és középiskolás korában határozta el, hogy író lesz. Az utópisztikus regényéből készült filmsorozatnak köszönhetően világhírűvé vált Atwood novemberben lesz nyolcvanéves, de még mindig igen aktív életet él. Oravecz Éva Csilla írása.
Nők Lapja7 perc
Kitartás és derűlátás kell a boldogsághoz – Interjú Szvitacs Alexával, aki túlélte a legrosszabbat
Szvitacs Alexa tavaly, a mai napig tisztázatlan okok miatt, rosszul lett, kórházba került, több műtéten esett át, majd elveszítette a bal alkarját és a lábujjait. A történtek ellenére a huszonnyolc éves lány boldog, pozitívan tekint a jövő felé, tele van tervekkel, és teljes erejével a felépülésre koncentrál. Kovács Olívia interjúja.
Nők Lapja4 perc