nők lapja psziché 2020/1.
Szűk a világ? Az utazási szenvedély, azaz a wanderlust szindróma nyomában
Megismerni a világot és benne magunkat. Bár egy életünk van, de ki mondta, hogy nem tehetjük sokszorosítóba, és nem próbálhatjuk ki testünket, lelkünket a legkülönfélébb kultúrákban és legszokatlanabb élményekben? Sallai Kinga pszichológus írása. Tovább olvasnál?Ha érdekel a cikk folytatása, fizess elő csak 500 forintért, vagy regisztrálj, és 1 héten keresztül minden előfizetői tartalmat megnézhetsz. Próbáld […]
Nők Lapja8 perc
A keresés, ami bennünk zajlik, avagy a lakásvásárlás lélektana
Amikor a párommal sokévi albérletezés után tavaly végül házvásárlásra adtuk a fejünket, nem is sejtettük, hogy mennyi mindent fogunk tanulni. Nem az ingatlanpiacról vagy a banki kölcsönökről, hanem egymásról, magunkról, a régen eltemetett vagy idő előtt kimondott dolgok erejéről. Vida Eszter írása. Tovább olvasnál?Ha érdekel a cikk folytatása, fizess elő csak 500 forintért, vagy regisztrálj, […]
Nők Lapja7 perc
Csapatjáték otthon és a suliban – Miért fontos az együttműködés gyerekkorban?
Légy te a legjobb! Tűnj ki a tömegből! – sokszor hallják ezt a gyerekek az iskolában és otthon is. De valóban mások legyőzése és leelőzése szükséges ahhoz, hogy kiegyensúlyozott, boldog, sikeres diákokká, majd felnőttekké váljanak? Wéber Anikó írása.
Wéber Anikó8 perc
„Jóban vagyok magammal” – Interjú Stohl Andrással
„Hiába vagyok olyan ember, aki a jelenben él, a múltamat mindig cipelni fogom” – vallja Stohl András, az egyik legismertebb magyar színész. Szinkronizál, színházi és filmes szerepekben, televíziós műsorokban láthatjuk nap mint nap, szinte nyitott könyv előttünk az élete. Interjúnkban most a kevéssé ismert oldalát is igyekszünk megmutatni. Szilágyi János interjúja.
Szilágyi János9 perc
Ítélkezésmentesítés mesterfokon – Így méregteleníthetjük a gondolatainkat
Egyetlen nap alatt rengeteg ítéletet hozunk, lépten-nyomon véleményt alkotunk. Másokról és önmagunkról is. Ha fáraszt az agyalás, talán éppen itt az ideje egy detoxikáló kúrának, hogy arra koncentrálhass, ami igazán lényeges. Edina példáján keresztül mutatjuk be, hogy mindez lehetséges. Bakos Zsuzsi életvezetési tréner írása.
Bakos Zsuzsi7 perc
„A nyelvhasználatnak életformáló hatásai lehetnek” – Interjú Deliága Évával és Kapitány-Fövény Mátéval
Hol keressük az okát annak, ha valaki negatív töltetű szavakat használ önmagával kapcsolatban? Mit jelent az önbeteljesítő jóslat? Mi minden befolyásolja a „hiedelmeinket” önmagunkkal és a világgal kapcsolatban? Mire kell vigyáznia a szülőnek, amikor a gyerekéhez beszél? Ezekre és még számtalan kérdésre kerestük a válaszokat szakértőinkkel. Koronczay Lilla interjúja.
Koronczay Lilla10 perc
„Még mindig nem mentél férjhez?” – Hétköznapi tapintatlanságaink nyomában
Ha kivesszük a képletből a rosszindulatot, úgy is bőven kijut azokból a meggondolatlan kérdésekből, melyek kimerítik a tapintatlanság műfaját. Hétköznapi történeteken keresztül mutatunk rá: néha tényleg jobb volna csendben maradni. Czvitkovits Judit írása.
Czvitkovits Judit4 perc
A szavak ereje és megosztó művészek a Nők Lapja Psziché új számában
Milyen ereje van a kimondott szónak? Hogyan méregtelenítsük a gondolatainkat? Miért vagyunk tapintatlanok? A virtuális edzés is hatásos? Szerethetünk egy művet, ha elítéljük az alkotóját? Miről árulkodnak a kattintásaink? És a hangunk? A legújabb Nők Lapja Pszichében ezekre, de sok más érdekes kérdésre is megtaláljátok a választ.
Nők Lapja2 perc