polcz alaine
Aki elmegy, az szembenéz önmagával
Napok óta pörgetem emlékezetem filmjét a találkozásainkról. Az első, a klinikán, egy gyógyíthatatlan kisfiú betegágyánál. Évek múlva Kisorosziban, a konyhában, aztán férjével, Mészöly Miklóssal együtt, séta közben a Duna-parton. Már egyedüllétben, Városmajor utcai lakásuk nappalijában… Ülünk, beszélgetünk, néha koccintunk. És közben hallom a hangját, benne azt a meleg tónust, ami örökre emlékezetes marad. Ha elfogadják, […]
Schäffer Erzsébet6 perc
Önéletrajzi vallomások, személyes tragédiák, őszinte érzelmek: Polcz Alaine könyvek, amiket érdemes elolvasni
Utánozhatatlan szerzőnő volt, aki az írás mellett pszichológusként is dolgozott, kutatta a halál és a gyász folyamatait, létrehozta a Magyar Hospice Mozgalmat, majd később alapítványt. Munkássága mindegyik területen úttörőnek számít, műveit, legyen az önéletrajzi alkotás vagy pszichológiai szakkönyv, ma is szívesen forgatjuk. A 12 évvel ezelőtt elhunyt Polcz Alaine-re összeállításunkkal emlékezünk.
Nők Lapja2 perc
Utánozhatatlan magyar írónők, akiknek érdemes olvasni a műveit
Különleges lista látott nemrég napvilágot, melyet szavazataikkal az olvasók hoztak létre. A Biblibio blog arra volt kíváncsi, hogy a világ irodalomfogyasztói szerint melyek a legjobb női szerzőktől származó, angol fordításban is megjelent könyvek. A 100-as lista ötödik helyére Szabó Magda Az ajtó című regénye került, de a magyar származású svájci író Kristóf Ágota egyik szerzeménye is több szavazatot kapott. A hír kapcsán a teljesség igénye nélkül ajánlunk a figyelmetekbe 7 hazai női szerzőt.
Nők Lapja5 perc
Szerelem mindhalálig: Polcz Alaine és Mészöly Miklós lehengerlő története
Városmajori otthonuk falán márványtábla őrzi emléküket: ötvenhárom évig éltek itt együtt. Hosszú házasságuk nem volt olyan idilli, amilyennek a legendák tartják – ám mindhalálig kitartottak egymás mellett.
Balázs-Piri Krisztina6 perc