Szégyen
Jaj, de kínos! – A szégyen is lehet hasznos
A szégyenkezésre mindig úgy gondolunk, mint egy olyan érzésre, amely csak elbizonytalanít minket, és megtépázza az önbecsülésünket. Pedig akár motiválhat egy kellemetlen helyzet, hiszen fontos tükröt tart elénk. Bakos Zsuzsi életmódcoach, szupervizor írása.
Nők Lapja3 perc
Harapásnyomok a szívemen – Van kiút a szégyenkultúrából?
Kirabolt, csupasz, feldúlt az ember, sárosan kuporog a földön, sötét felhők borítják lepleikkel, egy szarka hajol le az ágról, és gúnyos felháborodással kérdi: hát mit szólnak? Az élet legtitkosabb alapérzése a szégyen. Időről időre mindannyiunkat megrohan, leteper. Ám mostanában mintha a megalázó minősítés, a megszégyenítés elhagyta volna a kommentszekciókat, bulvárújságokat, és beszökött a munkahelyekre, osztálytermekbe, közbeszédbe. Vass Virág írása.
Nők Lapja10 perc
Tanulságos filmes alkotások, amikből jobban megérhetjük az X, az Y és a Z generációk tagjait
A világ az elmúlt négy évtizedben nagyot változott, ezért egyre érzékelhetőbbé váltak a generációk közötti különbségek. Egymás megértéséhez természetesen nem árt, ha ismerjük a köztünk lévő eltéréseket – ebben segít filmes összeállításunk, amiben olyan alkotásokat vettünk sorra, amelyekből kirajzolódik a nemzedékek világlátása.
Nők Lapja4 perc