lábápolás

Elő a szandálokkal! – Extra gyors lábápolás 5 lépésben

Mivel itt a meleg és lassan mindenkinél átveszik a nyitott cipők az átmeneti lábbelik helyét, mutatunk egy gyors, nem bonyolult lábápolási rituálét.

Ha téged is csak az tart vissza a szandál hordástól, hogy még nem tudtad pedikűrözni a lábadat, akkor szánj 20 percet rá, és olyan lesz, mintha szakember keze műve lenne. Ha éppen nincs időd pedikűröshöz menni, vagy egyszerűen nincs nála időpont nyár közepéig, akkor otthon is kellemes élményt varázsolhatsz, ha megfogadod a tanácsainkat.

Az otthoni lábápolás is nagyobb élmény lesz, ha spa hangulatot teremtesz. Néhány új, illatos, ápoló kozmetikummal, ragyogó körömlakkokkal és praktikus eszközökkel gyorsabb és profibb lesz a végeredmény, így akár kéthetente elég lesz pedikűrözni.

lábápolás

Illóolajos lábfürdő és kókuszolajos lábradír – nem is olyan nehéz az otthoni lábápolás (Fotó: Getty Images)

Otthoni pedikűr 5 lépésben

1. Szabadulj meg a bőrkeményedéstől!

A száraz, megvastagodott, berepedezett sarkon, talppárnákon könnyebben megtelepedhetnek a kórokozók, ami kellemetlen lábszaghoz, gombás fertőzéshez vezethet, ezért különösen fontos, hogy a bőrkeményedést megszüntessük. Ehhez a legjobb, ha szakember – pedikűrös – segítségét kérjük, ha nem jól látható vagy nehezen elérhető helyen van. Pengével semmiképp se ess neki magadnak, mert szinte biztos, hogy megszalad a penge a kicsavart pózban.

Tipp: Készíts egy kellemes meleg lábfürdőt rozmaring- vagy levendulaolajjal. Pár perc ázás után masszíroz át bőrradírral a lábfejedet. Vannak kifejezetten lábfejre való radírok, de te magad is könnyen készíthetsz ilyen kencét. 2 evőkanál kókuszolajhoz tegyél 2 kiskanál tengeri sót és pár csepp illóolajat – ezzel masszírozd át a bőrt, majd öblítsd le.

2. Furcsaságok kezelése

Ha van tyúkszemed, benőtt a körmöd, akkor először mindenképp mutasd meg gyógypedikűrösnek. Kérdezd meg, hogy te magad, hogyan kezeld a problémát, és ha gyulladás van, akkor csak szakemberrel kezeltesd.

Tipp: Amikor már nem gyulladt, gennyes a felület, akkor szerezz be drogériában kapható tyúkszemvédőt vagy tyúkszemtapaszt. Körömbenövésre pedig elérhetőek már körömemelők, amiket egyáltalán nem nehéz használni. Ha visszatérő a probléma, figyelj, hogy egyik cipőd se nyomja a lábujjadat, ahogy a köröm mindig benő. 

Lábápolás problémákkal: Ha mély repedések vannak a sarkadon, ne ess kétségbe, azokat is meg lehet szüntetni!

3. Hidratálás és gyógyítás

Mivel a lábfej bőrrétege nem termel zsírt, ezért nekünk kell gondoskodnunk a hidratálásáról. A legjobb, ha esténként fürdés után bekrémezzük és zokniba bújunk. De ha így is száraz, akkor válassz gyógynövényes krémet, amely segít a regenerálódásban: körömvirágos balzsammal minden este krémezd be a lábadat.

Tipp: A  pedikűrözést is mindig fertőtlenítő spray-vel és gyógynövényes ápolóval zárd. Ha extra száraz a lábad, akkor vegyél lábmaszkot, amit 1-2 hetente 20 percre a lábfejedre húzol. Ezek párban kapható „zoknik”, amelyek belsejében gazdag krémet rejtenek. Csak bújj bele, polcold fel a lábadat, majd 20 perc után töröld meg a lábadat, vagy masszírozd a bőrödbe a maradék balzsamot!

4. Gombariadó!

Télen a zárt cipők és az izzadás, nyáron főleg a strand és az uszoda veszélyezteti lábunk egészségét. Ha elszíneződik a körmöd, hámlik, viszket a bőröd, ne hanyagold el, valószínűleg gombás fertőzésről van szó, amit kezelni kell! Hogy megelőzzük a további fertőzéseket, viseljünk jól szellőző lábbelit, pamutzoknit, kerüljük a közös zuhanyzót, a vendégpapucs és a közös körömolló használatát.

Tipp: Ahogy észleled az első tüneteket, kezdd el gombásodásra való krémmel kezelni a lábfejedet. A lábbeliket pedig szellőztesd ki és kifejezetten gombára való fertőtlenítő spray-vel fújd be akár többször is, mielőtt újra felvennéd, nehogy visszafertőzd magad.

5. Reszeld, lakkozd szépre!

A lábkörmeidet mindig csipesszel vágd és formázd reszelővel! Figyelj oda, hogy a köröm a lábujjnál rövidebb legyen – így nem zavar majd a cipőben – a sarkait ne ívesre vágd, ahogy a kézkörmöt szoktuk, mert úgy könnyebben benő, inkább hagyjuk meg a természetes, szögletes vonalát.

Tipp: Ha lakkozod a lábkörmeidet, akkor figyelj arra, hogy a köröm felülete ne legyen olajos, zsíros, mert úgy könnyen le fog kopni a lakk. Használj színtelen fedőlakkot is, hogy tartós és ragyogó maradjon legalább két hétig a lábkörmödön a festék, ha már ennyit dolgoztál vele!

Sokak életét megkeseríti a makacs körömgomba. Adunk néhány tippet, ha nálad is felütötte volna a fejét ez a fertőző elváltozás.

Kiemelt kép: Getty Images